Wybór radia do 300zł

Tematy związane z odsłuchem muzyki w samochodach.
Assur92
Podwójny As
Posty: 276
Rejestracja: ndz 20 lis 2011, 22:17:18
Lokalizacja: Łódź

Wybór radia do 300zł

#1

Post autor: Assur92 »

Witam
Skończył się czas żałoby po moim ukochanym radyjku więc trzeba zakupić jakieś nowe.
Nie jestem jakimś audiofilem czy coś, ale lubię jednak by "coś" było słychać. Musi również mieć USB by wsadzić pendrive'a zamiast tachania kupy płyt. Ze względu na ograniczone fundusze nie jestem w stanie zrobić od razu całego Car audio na porządnie więc będę to robił powolutku.
Więc najpierw zaczynam od radia. Aktualna jednostka do jakieś radio oplowskie (tylko takie mam po kradzieży poprzedniego). Do tego jak na razie tylko głośniki z przodu, bodajże blaupunkty, 50W rms. Leży też chińczyk wzmacniacz "voice craft" i będzie dopóki nie będzie pieniążków by coś kupić. Niedługo będzie półka z otworami pod głośniki 6x9, więc w razie czego możecie polecać jakieś tanie (bardziej tymczasowe głośniki).

Ale do rzeczy.
Zastanawiam się nad Clarion CZ202E link: http://allegro.pl/clarion-cz202e-cz202e ... 86815.html
Dlaczego? Słyszałem że Clariony mają bardzo dobrej jakości dźwięk. Po za tym posiada 4x RCA więc wszystkie kanały będę mógł kiedyś podłączyć pod wzmacniacz. Po za tym podoba mi się wygląd radyjka, choć trochę obawiam się o wygodę obsługi, tzn dość małe i blisko siebie przyciski do zmiany utworów.

Może ktoś ma tego i mógłby zaopiniować je byłbym bardzo wdzięczny. Również chciałbym usłyszeć Wasze opinie jakie radio warto kupić z krótkim uzasadnieniem.
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#2

Post autor: BartekGib »

Pioneer i JVC - z tego szukaj.

CIEKAWA PROPOZYCJA ZE STAJNI PIONEER'A

W takich budżetach to raczej u nich zwłaszcza da się znaleźć najlepsze radioodtwarzacze.

A i jakością dźwięku też raczej stoją chociaż lekko wyżej ponad ustalonymi odpowiednikami innych firm za 300 zł. Zresztą - wszystko można powiedzieć, że teraz jedna chińszczyzna jakby na to nie spoglądać. Dopiero w budżetach rzędu 1000 zł można powoli szukać "nie-azjatyckich" wytworów.

Patrz też na sterowanie, patrz również na obsługę radia bo to też się liczy, abyś nie zwariował za kierownicą :)

Względem ergonomii sterowania i prostotą dla mnie przoduje Sony, ale to już inna bajka.

P.S. "Jajka" w półce sobie daruj. Poczytaj trochę o profesjonalnych zasadach nagłaśniania samochodów a sam odskoczysz od tego tematu. Stereofonia stereofonią, ale jak stoisz na koncercie to artystów też masz z tyłu ?
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
SokolWNW
Berbeć
Posty: 46
Rejestracja: wt 14 wrz 2010, 16:38:23
Lokalizacja: Koszalin

#3

Post autor: SokolWNW »

niedawno kupiłem tego clariona, gra przyzwoicie, wiele opcji ustawień dźwięku, ergonomia do przyzwyczajenia, mi to przeszkadzało może z 3 dni. a głośniki w półce mają sens gdy masz dobre przednie nagłośnienie, ogólnie polecam to radio za tą cenę raczej najlepsze.
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#4

Post autor: BartekGib »

SokolWNW pisze:ogólnie polecam to radio za tą cenę raczej najlepsze.
A testowałeś inne, że tak twierdzisz ;) ?

Co do głośników z tyłu - kilka twierdzeń nt. głośników zwłaszcza w półce :
NIE MONTUJEMY GŁOŚNIKÓW Z TYŁU PONIEWAŻ:

- Montowane w półce *** się bardzo słabą odpowiedzią impulsową (grają niedokładnie i bez dynamiki)
- Psują scenę dźwiękową (jak idziesz na koncert to stoisz twarzą do sceny a nie tyłem)
- Grają w sufit albo do ucha pasażera nadwerężając jego słuch (szkodzą)
- Elipsy nie potrafią odtwarzać dźwięku poprawnie (kształt membrany jest nieodpowiedni)
- Luźna uwag- to dresiarskie metody nagłaśniać auto od tyłu.
- niepotrzebnie wydaje się na nie pieniądze które można by dodać do sumy na system przedni i kupić przód wyższej jakości.
- W połączeniu z subwooferem powodują piekielny bałagan w dźwięku - psują dźwięk i kłócą się z subwooferem.
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1692
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#5

Post autor: gruszecky »

testowałem jvc pioniery alpine i kenwood... Obecnie mam u siebie 3 model kenwooda, wszystko w miare budżetówki do 400PLN max i lepszy nowy kenwood za 300 -350 PLN niż alpine za 450...

Moim zdaniem za dobrze grajacego Alpine, trzeba dobrze zapłacić.

Pioneer to jakiś płytki dźwięk mi się wydawał, JVC był spoko .
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#6

Post autor: BartekGib »

No właśnie jedyne zastrzeżenie co do JVC jakie miałem okazję słyszeć (nawet po pierwszym modelu EXAD) to trochę plastikowe wysokie. Ale już niższe, nie tak wyżyłowane modele całkiem ciekawe sobie radziły z wysokimi.

Pioneer często średnie chowa wg. mnie, ale to też zależy o takiej ilości rzeczy .... ;)
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Assur92
Podwójny As
Posty: 276
Rejestracja: ndz 20 lis 2011, 22:17:18
Lokalizacja: Łódź

#7

Post autor: Assur92 »

Dzięki za odzew. Tak jak się obawiałem, ilu użytkowników tyle opinii ;)
Stylistyką podoba mi się bardzo ten Clarion, parametry przynajmniej na papierku też ma fajne. Jego plusem w stosunku do innych to 4x RCA co w większości innych producentów to rzadkość. Myślałem również nad kenwoodem pokroju tego http://allegro.pl/kenwood-kdc-u30r-feno ... 89401.html , ale cały czas wydaje mi się że Clarion będzie lepszą opcją. Co do głośników z tyłu to bardzo mi ich brakuje. To mój 1 samochód który ich nie posiada i niestety brakuje mi ich. Po za tym zakupiłem półkę z wyciętymi otworami więc czy tak czy siak muszę wsadzić tam głośniki.
BartekGib, dałeś fajnie wypunktowanie dlaczego nie montować z tyłu głośników. Niestety mam do niej ale prawie w każdym punkcie.
1. nie mam pojęcia o co chodzi z tą odpowiednią impulsową.
2. argument do mnie nie przemawia, wolę słyszeć dobrze dookoła siebie ;)
3. nie wożę pasażerów więc nikomu krzywda się nie stanie :)
4. najwidoczniej muszę zakupić sobie parę dresów :D
5. to co w 2
6. suba nie montuję ponieważ potrzeba mi bagażnika. Jako ciekawostkę powiem że znajomy w renówce też ma elipsy w półce i nieświadoma osoba jak wsiada do niego to myśli że w bagażniku siedzi jakiś subik. Z bagażnika zrobiło mu się jakby pudło rezonansowe i daje fajny, przyjemny basik.


Będę musiał spróbować skoczyć na przykład do media markt, w moim jest cudowna ściana z radiami, może będzie podłączony clarion/ będą na tyle mili i zamontują na test, może jakiś JVC i Kenwood to będę mógł porównać jak co gra choć nie będzie to i tak dobre porównanie.
Awatar użytkownika
skwaromir
Pełnoprawny User
Posty: 82
Rejestracja: ndz 29 sie 2010, 12:08:08
Lokalizacja: LLU

#8

Post autor: skwaromir »

gruszecky pisze:t i lepszy nowy kenwood za 300 -350 PLN niż alpine za 450...

Moim zdaniem za dobrze grajacego Alpine, trzeba dobrze zapłacić.
Hmm może nie tak dużo jak się niektórym wydaje wisi na allegro teraz 7944 za 350 zł :) cena raczej dobra.

A jeśli chodzi o to co w radioodtwarzaczu powino być ważne "dźwięk" ma się nijak do w/w wyminionych.
Assur92 pisze: 6. suba nie montuję ponieważ potrzeba mi bagażnika. Jako ciekawostkę powiem że znajomy w renówce też ma elipsy w półce i nieświadoma osoba jak wsiada do niego to myśli że w bagażniku siedzi jakiś subik. Z bagażnika zrobiło mu się jakby pudło rezonansowe i daje fajny, przyjemny basik.
Idąc tym tokiem to:
Kiedyś miałem r6a w zamkniętych komorach z przodu i kilka osób myślało że też jest sub z tyłu.
Wiec może wystarczy dobry przód.

A co do miejsca w bagażniku mała zabudowa z boku mds08 i możesz ludzi szokować jak 8" daje radę ;)

Ale wnioskując już po twoim zapytaniu z 1 posta raczej nie będziesz się pchał w takie zabawy bo to jak z tuningiem (to jest tuning :) ) i nie każdy czuje taką potrzebę... bo to kosztuje i nie leży gotowe w każdym MM.

BartekGib widzę pewnie trochę SCA czytywał lub jakieś diy :)
SR20DET jest. S13 jest. Kolekcjonowanie części...
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#9

Post autor: BartekGib »

Nooo może nie czytywałem a sam kiedyś robiłem kolumny na projektach DIYForum polskiego i stąd moja wiedza, bo z 4-5 lat temu w tym grubiej siedziałem ;) A tam zawsze był dosyć obszerny temat car-audio + sam nie mając samochodu trochę modziłem znajomym ;)
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
WiiDeL
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: pt 18 sty 2013, 13:12:58
Lokalizacja: Bytom

#10

Post autor: WiiDeL »

Moge Ci polecic Clarion'a sam posiadam od maja CZ202ER..jakoś dźwieku przyzwoita jak za taka kase ... Sam pracuje w MM i mialem czas testowac kilka radyjek w tej cenie...i tu nie placimy 30 % wartosci z logo...
Assur92
Podwójny As
Posty: 276
Rejestracja: ndz 20 lis 2011, 22:17:18
Lokalizacja: Łódź

#11

Post autor: Assur92 »

To radio mnie prześladuje wszędzie, ale nigdzie nie widzę podłączonego. Patrzyłem w paru marketach i niestety teraz nigdzie nie dostępne. Będę musiał chyba w ciemno kupić i zobaczyć czy spełni moje wymagania. Dzięki wszystkim za pomoc
tsunami
Obeznany
Posty: 145
Rejestracja: czw 03 maja 2012, 10:21:40
Lokalizacja: Krakow

#12

Post autor: tsunami »

Ja Ci moge polecic grajka z rodziny Sony. Osobicie posiadam model SONY CDX-GT60U i powiem Ci ze wystarcza mi wszczegolnosci, do 300zł idealny jak dla mnie pod wzgledem wygladu, funkcjonalnosc, albo dosc dobrze rozbudowanemu menu. Wydaje mi sie ze do podstawowego car-audio wystarcza wszegolnosci
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#13

Post autor: BartekGib »

I fakt faktem dla mnie osobiście Sony ma zdecydowanie najlepszą, najprostszą i nałatwiejszą obsługę względem EQ, ustawień, pamięci radia etc. :)
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
ODPOWIEDZ