Problem z rejestrają i błędami w umowach

sony2011r
Pełnoprawny User
Posty: 69
Rejestracja: sob 17 lis 2012, 15:21:14
Lokalizacja: Poznań

Problem z rejestrają i błędami w umowach

#1

Post autor: sony2011r »

Witam,
miał z was ktoś do czynienia z błędnym numerem rejestracyjnym w umowie kupna ?
Mam trzy umowy i dziś chciałem auto przepisać na siebie ale zauważyłem że moja umowa i jeda poprzednia zamiast pgs ma pes :furious:
A i jeszcze nie ma karty pojazdu. Czy mogę ją wyrobić bo bez tego chyba nie zarejestruje auta?
Ps. Auto kupiłem 3 miesiace temu a ze sprzedawcą nie ma kontaktu.
Awatar użytkownika
Logan
Administracja
Posty: 1663
Rejestracja: wt 27 lis 2012, 22:02:58
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 33
Kontakt:

#2

Post autor: Logan »

Bez karty pojazdu nie zarejestrujesz, jest obowiązkowa, jak jej nie ma to je duży problem ale nie ma tragedii.
Dodatkowo musisz
Rozwiązanie problemu brakującej karty oczywiście istnieje. Przed ponowną rejestracją auta należy złożyć we własnym wydziale komunikacji pisemny wniosek o wydanie wtórnika karty pojazdu wraz z dwoma dokumentami:
? oświadczeniem (własnym lub poprzedniego właściciela) o zagubieniu (utracie) karty pojazdu (pod odpowiedzialnością karną za składanie fałszywych zeznań);
? zaświadczeniem wystawionym przez organ rejestrujący (wydział komunikacji) właściwy ze względu na miejsce ostatniej rejestracji auta, potwierdzającym niezbędne do rejestracji dane zawarte w zagubionym dokumencie.
Co do niezgodności numerów rejestracyjnych w umowach, raczej drobnostka, skoro zarejestrowali w poprzednich urzędach. Najgorsze jest, że nie masz karty pojazdu, jakim cudem zgodziłeś się na kupno mimo jej braku? :O
JokerNH
Natchniony
Posty: 1176
Rejestracja: sob 14 kwie 2012, 13:37:52
Lokalizacja: KrakoFF / Nowa Huta

#3

Post autor: JokerNH »

Karta pojazdu to pykuś , płacisz dodatkowo chyba 50zł i Cu wyrabiają nową , co to błędów w tablicy miałem podobnie tylko z numerem win to przepisałem jeszcze raz umowę po swojemu tyle że już dobrze i przeszło :D
"Nie trąb gdy zwalniam, jadę na glebie, zaraz wahaczem, o coś przyjebie"
sony2011r
Pełnoprawny User
Posty: 69
Rejestracja: sob 17 lis 2012, 15:21:14
Lokalizacja: Poznań

#4

Post autor: sony2011r »

Okazało się że karta jest u właściciela 2 z 3 poprzednich umów i mi prześle pocztą. ( Kto by pomyślał że znajdę 73 letniego pana na Facebooku :D )
Loganek To pierwszy samochód więc nie zwracałem uwagi na takie detale :gunsmilie:

JokerNH Umowy też sobie trochę poprzerabiałem :D
ODPOWIEDZ