Jakie zarowki do podswietlenia tablicy rej. Civic v coupe??

Problemy z prądem.
Piotrekk_44
Berbeć
Posty: 24
Rejestracja: pt 28 wrz 2012, 21:55:16
Lokalizacja: Olszyna

Jakie zarowki do podswietlenia tablicy rej. Civic v coupe??

#1

Post autor: Piotrekk_44 »

Witam mam problem z demontażem oprawek od tablicy ( skorodowane srobki) mam pytanie jakie tam ida zarowki w coupe? tzw rurki czy takie jak do postoju???
Bombik
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2686
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#2

Post autor: Laskosz »

takie jak do postojów. Było milion razy
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#3

Post autor: BartekGib »

W5W. Polecam Philips BlueVision, które naprawdę ładnie oświetlają tablicę w Coupe (niezależnie czy blenda US czy jednorzędowa)

A co do demontażu - lepiej zdejmij całą blendę, a nie szkiełka, bo inaczej się nie dostaniesz. A tak masz 4 śruby na klucz 10' i już masz dostęp do żarówek. Przy okazji całe komory podświetlenia wymyjesz, wyczyścisz i masz wtedy ładne i solidne oświetlenie tablicy rejestracyjnej :)
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Piotrekk_44
Berbeć
Posty: 24
Rejestracja: pt 28 wrz 2012, 21:55:16
Lokalizacja: Olszyna

#4

Post autor: Piotrekk_44 »

hmm masz racje ;) jak juz cos robic to poządnie!
Bombik
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#5

Post autor: BartekGib »

Dokładnie :)

Jedynie co, jeżeli nikt wcześniej owej blendy nie wyciągał może być problem z jej wyjęciem, z racji na plastikowy kołek znajdujący się w małej kwadratowej dziurze na środku wewnętrznej części klapy bagażnika. Wystarczą małe szczypce, wyciągnięcie jego a potem jak wcześniej pisałem.

Pozdrawiam

P.S. Nie ładuj LED'ów, SMD, etc. bo raz że nie ładnie to wygląda, świeci nad wyraz punktowo no i w dobie chińskiej elektroniki - byle wizyta na myjni i i "delikatny" posmak wilgoci w powietrzu zabija takie diody.
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Piotrekk_44
Berbeć
Posty: 24
Rejestracja: pt 28 wrz 2012, 21:55:16
Lokalizacja: Olszyna

#6

Post autor: Piotrekk_44 »

kurcze a wlasnie mialem takowe wsadzic! ;) Ale chyba zdam sie na Ciebie i jednak wrzucę te blue vision ;)

Jakbys mial kiedys przypadkiem chwile to zrob foto jak one u Ciebie wygladaja w nocy Pzdr!
Bombik
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#7

Post autor: BartekGib »

Piotrekk_44 pisze:kurcze a wlasnie mialem takowe wsadzic! ;) Ale chyba zdam sie na Ciebie i jednak wrzucę te blue vision ;)
Ja uważam, że jeszcze nadejdzie czas na zwykłe proste całoszklane żarówki, które sprawdzają się stukrotnie lepiej aniżeli diody. Niestety dioda z ustabilizowanym napięciem to wyższa szkoła jazdy. Wady diód już wcześniej wypisałem. A jeżeli W5W na SMD pobiera 2W czy 3.5W a całoszklana postojówka w porywach do 5W to nie ma co szaleć tylko brać to, co przysporzy mniej kłopotów.

Nie bez powodu najwięcej schodzi postojówek na diodach. Bo ludzie muszą je co 3-4 miesiące wymieniać :)

Wrzuć BlueVision a będzie to i praktyczne i ładne bez niebieskiej poświaty a czysto białe.
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Piotrekk_44
Berbeć
Posty: 24
Rejestracja: pt 28 wrz 2012, 21:55:16
Lokalizacja: Olszyna

#8

Post autor: Piotrekk_44 »

Musze sie rozgladnac czy na miejscu takich nie dostane, moze nie trzeba bedzie zamawiac ;) A tak wg to wrzucic musze wkoncu swoje ej2 na forum, tylko cos nie moge sie zebrac ;)
Bombik
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#9

Post autor: BartekGib »

Piotrekk_44 pisze:Musze sie rozgladnac czy na miejscu takich nie dostane, moze nie trzeba bedzie zamawiac ;)
Polecam jak najbardziej :)
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
ODPOWIEDZ