brak iskry 16 v 1,3 silnik gaźnik

Problemy z prądem.
sawaspu

brak iskry 16 v 1,3 silnik gaźnik

#1

Post autor: sawaspu »

Witam.
Posiadam honde 1,3 94r i ma instalacje gazową
pewnego ndia zabrakło mi benzyny i musiałem odpalac silnik na gazie przy minusowej temperaturze kręciłem do bólu gdzie zalałem silnik akumulator sie wyładował. Po naładowaniu akumulatora nadal nie chciał odpalić już na beznzynie od tego czasu występuje całkowity brak iskry i nie chce odpalać. Wymieniłem cewke na nowa nic nie pomogło nadal brak iskry napiecie ktore dochodzi do aparatu jest niższe o 2 volty od akumukatora.
JokerNH
Natchniony
Posty: 1176
Rejestracja: sob 14 kwie 2012, 13:37:52
Lokalizacja: KrakoFF / Nowa Huta

#2

Post autor: JokerNH »

1.3 z gazem to morderstwo..zobacz czy styki nie masz coś pomieszane i czy palec jest czysty warto wyczyścić bialy osad..
"Nie trąb gdy zwalniam, jadę na glebie, zaraz wahaczem, o coś przyjebie"
sawaspu

#3

Post autor: sawaspu »

pomieszane nie może być bo nic nie psułem a przedtem działał idealnie cewka jest dobra tak myślałem o module zapłonowem czy można go w jakiś sposów sprawdzić ?
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#4

Post autor: Walnuts.inc »

Mam gaz w 1.3 i sobie chwalę,

Skąd wiesz że cewka jest dobra? U mnie przy braku iskry właśnie cewka była walnięta. Sprawdź kto u Ciebie w mieście lata D13B2 i spróbujcie podmienić cały aparat zapłonowy.
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
sawaspu

#5

Post autor: sawaspu »

cewka 100 % dobra gdyż podłożyłem nową i dalej nic a ze szrotu podłożylem caly aparat zapłonowy i to samo chociarz nie mialem pewnosci ze ten aparat też był dobry. Jesszcze znajde inny aparat.
michal1985
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: pt 28 gru 2012, 18:09:31
Lokalizacja: Lublin

#6

Post autor: michal1985 »

Niewiem jak to 1,3 ale spróbuj podłączyć do kabli które idą do cewki żarówkę, poprostu odkręc je od cewki i zamontuj jakąś żarówkę do nich. Podczas kręcenia rozrusznikiem żarówka powinna migac, jeśli nie to coś nie tak z modułem prawdopodobnie
sawaspu

#7

Post autor: sawaspu »

z żarówką nie próbowalem ale pobawiłem się miernikiem i do samej cewki dochodzi 12 v a podczas kręcenia tez jest 12 rózwnież na wyjściu wysokiego napiecia z cewki
też podejrzewam że moduł ale koszt jest 200 zl wiec wolałbym się upewnić czy to on przed kupnem.
ODPOWIEDZ