HONDA dziwne objawy ! help !!

Dameq

HONDA dziwne objawy ! help !!

#1

Post autor: Dameq »

Siemanko. mam taki problem z Hondzina a mianowicie. Gdy jade nią to co jakiś czas tak jakby mi gaśnie ( odłącza ją) tylko ze silnik nadal chodzi co jest dziwne . Wskazówka predkosci momentalnie spada,kontrolki od oleju i aku sie nie zapalaja bo silnik chodzi, od kierunku czy swiateł długich tez sie nie pala (jesli sa właczone). Sposób jaki znlazłem zeby ja wczasie jazdy jeszcze odpalic bez zatrzymywania to przekrecam szybko kluczyk i wszystki wraca do normy. Nie wiem kompletnie co jest grane Dzis dodam (gdy wracalem z roboty) moj sposob na odpalenie nie zadziałął musialem sie zatrzymac. Chcialem ja odpalic ale nie chciala kontrolki od oleju i aku po przekreceniu zaplonu SIE NIE PALIŁY !! Otworzylem maske pokrecilem kablami od aku od masy itd i nic . Sie wkurw***m zamknąłem maske sprobowałem jeszcze raz odpalic i ODPALIŁEM.

Takze moze macie jakies pomysły co posprawdzac czy cos hm? Z góry dzieki ;!
damianek12
Podwójny As
Posty: 263
Rejestracja: śr 04 lip 2012, 18:45:48
Lokalizacja: Opole

#2

Post autor: damianek12 »

Jak dla mnie coś z masa masz;p
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#3

Post autor: BartekGib »

Masa akumulatora do sprawdzenia i pokrywy głowicy. To takie najszybsze przyczyny. Sprawdź to, jak nie ustanie, odepnij na jakiś czas akumulator.
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
JokerNH
Natchniony
Posty: 1176
Rejestracja: sob 14 kwie 2012, 13:37:52
Lokalizacja: KrakoFF / Nowa Huta

#4

Post autor: JokerNH »

A może masz jakieś zwarcie na kablach..
"Nie trąb gdy zwalniam, jadę na glebie, zaraz wahaczem, o coś przyjebie"
andybreaks
Berbeć
Posty: 49
Rejestracja: ndz 27 mar 2011, 09:58:39
Lokalizacja: Karczew

#5

Post autor: andybreaks »

Ja stawiam na kostke stacyjki
Dameq

#6

Post autor: Dameq »

Wszystkie masy mam posprawdzane ,przeczyszczone, bezpieczniki tez , odlączenie akumulatora tez nic nie pomogło ale mysle ze kolega ANDYBREAKS jest najblizej mojego problemu . Pytałem mechanika-elektryka i mowil ze to na 95% bedzie wlasnie stacyjk . Spróbowalem ta koske przeczyscic ale tez nic nie pomogło tak wiec zamawiam i wymieniam cala stacyjkę . Zobaczymy czy to jest to .

Co jeszcze to od wczoraj gdzy chce gdzies jechac to musze trzymac kluczyk w odpowiednim miejscu zeby poruszac sie bo inaczej rozlacza ja . pozdr
bujan
Berbeć
Posty: 20
Rejestracja: ndz 20 lut 2011, 20:50:39
Lokalizacja: Lubstów

#7

Post autor: bujan »

Jeśli trzymasz kluczyk w odpowiednim miejscu i jest ok to na 100% stacyjka. Miałem to samo u siebie ale jej nie wymieniałem, wystarczyło przeczyścić wszystkie styki w środku...
Dameq

#8

Post autor: Dameq »

bujan pisze:Jeśli trzymasz kluczyk w odpowiednim miejscu i jest ok to na 100% stacyjka. Miałem to samo u siebie ale jej nie wymieniałem, wystarczyło przeczyścić wszystkie styki w środku...
Kostke mialem przeczyszczona i wszystkie styki od stacyjki tez ale nic nie pomoglo . Takze paczka juz zze stacyjka idzie do mnie takze zobaczymy ;)

PS a tak naprawde ta stacyjke co mam to srubkretem odpalalem takze zaden kluczyk nie byl mi potrzebny do odpalenia( a w czasie jazdy to moglem sobie kluczyk wyjac i podlubac nim w zebie he) takze cos musialo w koncu w tym pasc he
Awatar użytkownika
Cyga
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: wt 20 lis 2012, 18:25:05
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

#9

Post autor: Cyga »

moduł aparatu zapłonowego
ODPOWIEDZ