Sprzątanie komory silnika [co i jak ?]

wygląd zewnętrzny, tuning wizualny itd
Smirnoff

#21

Post autor: Smirnoff »

Ogarnąłem mniej więcej tą komorę.

- wyciąłem niepotrzebne kable.
- zlikwidowałem trąbkę od alarmu.
- wymieniłem chłodnicę na nową "Nissens"
- filtr na chwilę obecną został stożkowy (czekam na zwykły sportowy)
- usunąłem zwężkę w dolocie powietrza
- wymieniłem płyn hamulcowy
- podniosłem nieco opadnięty zderzak
- skróciłem zbyt długie wężyki

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Paweł.
Nałogowiec
Posty: 921
Rejestracja: śr 22 lut 2012, 16:29:45

#22

Post autor: Paweł. »

A czemu maski od spodu nie wyczyściłeś? I pomyśl nad pomalowaniem pokrywy zaworów znacznie poprawia to wygląd pod maską. ;)
Smirnoff

#23

Post autor: Smirnoff »

pawełtkn pisze:A czemu maski od spodu nie wyczyściłeś? I pomyśl nad pomalowaniem pokrywy zaworów znacznie poprawia to wygląd pod maską. ;)
Kolego tak było zimno że dobrze że cokolwiek zrobiłem hłehłe :D nie no ogólnie jeszcze go ogarnę to nie koniec :P wiem wiem nad pokrywą pomyślę :)
KamiloWKS
Potrójny As
Posty: 320
Rejestracja: śr 08 sie 2012, 19:07:49
Lokalizacja: Bydgoszcz

#24

Post autor: KamiloWKS »

I to jest własnie ten ból , mieć swój garaż ,a zima nie straszna :bored:

Działaj dalej :gunsmilie:
"Nigdy się nie poddawaj"
Smirnoff

#25

Post autor: Smirnoff »

Garaż jest nawet 2 :P ale mój zajęty, ojciec trzyma w garażu, mój stoi na podjeździe a nie chce mi się jechać do dziadka żeby tylko sobie coś porobić :P lubię na łonie natury, naturalne oświetlenie, nie ograniczona przestrzeń :D ale w zimę jest ciężko. Jakby było coś poważniejszego to z miejsca wstawiam do garażu i działam.

W sumie trzeba pracować w każdych warunkach ;p tylko że śnieg mnie wczoraj zaskoczył ...
tsunami
Obeznany
Posty: 145
Rejestracja: czw 03 maja 2012, 10:21:40
Lokalizacja: Krakow

#26

Post autor: tsunami »

Mozesz jeszcze zawsze aku pozbyc sie z komory, jeden klocek mniej ja tez wlasnie mysle nad wyczyszczeniem nie potrzebnych badziewi i wlasnie rozwazam jak to zrobic ze zmakiem.

U Ciebie jest juz calkiem spoko ale tak jak pisal Paweltkn pokrywa zaworow na inny kolor czerwony albo bialy maly koszt troche roboty a odrazu widac roznice, a co do oslony to bym sie jej pozbyl tez mam seryjny kolektor 4-1 ale lepiej on wyglada niz ta pokrywa, przynajmniej takie jest moje zdanie. Ale tak mysle ze jeszcze pare miechow i na wiosne wjedzie u mnie 4-2-1+bandaz.

Powodzenia w modach ;)
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#27

Post autor: BartekGib »

Wywalić przednią osłonę kolektora wydechowego - sam tak zrobiłem i może narazie mam seryjny kolektory 4-1, ale i tak lepiej to wygląda aniżeli z tą osłoną :)

No i pokrywa w jakiś kolor - tylko odpowiednią farbą, bo brzydko wyglądają błyszczące komory.
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
tsunami
Obeznany
Posty: 145
Rejestracja: czw 03 maja 2012, 10:21:40
Lokalizacja: Krakow

#28

Post autor: tsunami »

No powiem Ci ze jest pare farb w przystepnych cenach na alegro mysle ze do 20zł cos znajdziesz spokojnie. Mozesz jeszcze kupic specjalny rospuszczalnik do czyszczenia starej farby tez nie jest drogi do tego papier jakis na mokro troche pracy i tanim kosztem zmienisz sobie kolor na deklu.
Ja poki cos sie wstrzymuje bo bede robil minime ale jak tylko trafie wlasciwy dekiel odrazu biore sie za robote.
tsunami
Obeznany
Posty: 145
Rejestracja: czw 03 maja 2012, 10:21:40
Lokalizacja: Krakow

#29

Post autor: tsunami »

Wsumie nie przyjzalem sie ale widze ze dekiel masz czysty chyba ze to taki kolor cos ala-chromowany?? ;)
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#30

Post autor: BartekGib »

Kolega raczej ma jakiś lakierek na deklu. Także bez zdzierania się nie obędzie :)

A co do farby to jak już inwestować to raczej w VHT ;)
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
tsunami
Obeznany
Posty: 145
Rejestracja: czw 03 maja 2012, 10:21:40
Lokalizacja: Krakow

#31

Post autor: tsunami »

No VHT robi robote wlasnie mysle sobie nia wymalowac deske i caly srodek w aucie tylko tym VHT vinyl dey. robi robote wsumie
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#32

Post autor: BartekGib »

tsunami pisze:No VHT robi robote wlasnie mysle sobie nia wymalowac deske i caly srodek w aucie tylko tym VHT vinyl dey. robi robote wsumie
Na CK.PL bodajże był caaaaały temat z tutorialem jak zrobić robotę. Polecam poczytać :)
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
tsunami
Obeznany
Posty: 145
Rejestracja: czw 03 maja 2012, 10:21:40
Lokalizacja: Krakow

#33

Post autor: tsunami »

No wlasnie wczoraj zapoznalem sie z tym artykulem, dosc obszerny.
sebolewusik
Żółtodziób
Posty: 14
Rejestracja: sob 07 sty 2012, 14:41:29
Lokalizacja: Poznań

#34

Post autor: sebolewusik »

tsunami a możesz podesłać link bo ja szukam i znaleźć nie mogę będę wdzięczny
Życie zaczyna sia na V-tecu
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#35

Post autor: BartekGib »

sebolewusik pisze:tsunami a możesz podesłać link bo ja szukam i znaleźć nie mogę będę wdzięczny
http://www.civicklub.pl/forum/showthrea ... -VINYL-DYE
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Awatar użytkownika
pit
Potrójny As
Posty: 324
Rejestracja: wt 14 kwie 2009, 19:24:09
Lokalizacja: Lublin/Piaski

#36

Post autor: pit »

zacznij od przerzucenia wiązek od świateł pod błotniki.. najprostsza sprawa ( pracochłonna ale daje chyba najlepszy efekt.
Trzeb tylko kostki porozpinać i powysuwać wszystkie końcówki z kostek ( po opisuj sobie układ + zdjęcie) odrkęć błotnik i przekładasz pod błotnik.

Później po usuwaj co zbędne.. a następnie pożadnie wymyj komorę + silnik .
Polecam pianę aktywną DIMMER ( tylko rozcieńczaj dopowiednio) trochę rozpuszczalnika i pędzelek oraz rękawiczki latexowe aby dłonie uchronić przed chemią podczas mycia..

Ogólnie poczytaj sobie o WIRE TUCK.
Krzysiek15255
Podwójny As
Posty: 206
Rejestracja: pt 03 lut 2012, 12:36:00
Lokalizacja: Krzyżówki
Wiek: 32

#37

Post autor: Krzysiek15255 »

Wystarczy troche pomyśleć nad zagospodarowaniem miejsca w aucie :) Wiązki w błotniki, puszka bezpieczników do wnętrza, aku do bagażnika :)
tsunami
Obeznany
Posty: 145
Rejestracja: czw 03 maja 2012, 10:21:40
Lokalizacja: Krakow

#38

Post autor: tsunami »

sebolewusik pisze:tsunami a możesz podesłać link bo ja szukam i znaleźć nie mogę będę wdzięczny
Kolega BartekGib widze ze juz podeslal linka ;)
Daj znac jak cos wymodzisz, sam na wiosne bede przerabial wnetrze.
tsunami
Obeznany
Posty: 145
Rejestracja: czw 03 maja 2012, 10:21:40
Lokalizacja: Krakow

#39

Post autor: tsunami »

pit pisze:zacznij od przerzucenia wiązek od świateł pod błotniki.. najprostsza sprawa ( pracochłonna ale daje chyba najlepszy efekt.
Trzeb tylko kostki porozpinać i powysuwać wszystkie końcówki z kostek ( po opisuj sobie układ + zdjęcie) odrkęć błotnik i przekładasz pod błotnik.
Czesto sie spotykam z tego typu cleanem w komorach tylko zastanawia mnie jedno.Czy jak to upchamy pod nadkole to czy starczy potem ich dlugosc do podlaczenia na kostki bo przeciez bedzie to szlo mozna powiedziec poza autem ??
Daj znac jesli robiles cos takiego, jak to mniej wiecej wyglada, albo jak masz moze jakies foto to byl bym wdzieczny. ;)
Juras
Żółtodziób
Posty: 17
Rejestracja: śr 09 sty 2013, 05:32:22
Lokalizacja: Tarnow

#40

Post autor: Juras »

Witam Panowie czytam wasz temat i podsyłąm zdjecia jak to u mnie wygląda

Obrazek


P.S Ja zagosopdarowalem troszke miejscaa mianowicie wiązki świateł są w błotnikach trzeba było przedłużać kable bo cięzko było sie wpiąć w kostki główna wiązka silnikowa zostałą przerobiona, akumulator w bagażniku wszystkie zbędne rzeczy pochowane tak jak np skrzynka bezpieczników, filtr węglowy podcisnienia itp .

Pracy było sporo ale myśle ze efekt zadowolający
ODPOWIEDZ