Zakłucenia przy odpalonym silniku

Tematy związane z odsłuchem muzyki w samochodach.
EmpTy212
Forumowy As
Posty: 171
Rejestracja: pn 16 kwie 2012, 17:06:35
Lokalizacja: Łódź

Zakłucenia przy odpalonym silniku

#1

Post autor: EmpTy212 »

Zamontowałem dzisiaj sobie skromna skrzynie basowa z głośnikiem "bószmena" nie szukając jakości tylko aby był bass z tyłu. Po zmontowaniu wszystko pięknie zagrało, lepiej niż myślałem ale rozczarowałem się po odpaleniu auta, kiedy skrzynia basowa zamieniła się w wydech bassowy i słychać obroty silnika. Nie powiem chce zamontować sobie bassowy wydech ale nie chce słuchać go w aucie zamiast muzyki :laugh:. A więc wie ktoś co może takie zakłócenia wytwarzać ? Pierwsze co mi namyśl przychodzi to alternator albo cewka. Radio na ten czas nie jest markowe i słabo odseparowuje zakłócenia. Na pewno nie idzie to po kablach prądowych z aku bo po odpięciu chinchy wszystko się uspakaja więc to radio łapie zakłócenia. Mogę dodatkowy filtr założyć ale chce zlikwidować przyczynę. Ma ktoś pomysł co sprawdzić ?
rapesvw
Żółtodziób
Posty: 10
Rejestracja: sob 25 sie 2012, 17:44:30
Lokalizacja: Ldziny

#2

Post autor: rapesvw »

samo radio moze nie robic Ci tych zakłóceń tylko jak sa puszczone kable do wzmaka czy zasilanie i sygnal leci kolo siebie jezeli tak to puść sygnal osobno tak aby nie lecial przy zasilajacym bo to tak samo robi zakłócenia oraz jak masz nadmiar sygnalu albo zasilania i leza one jeden na drugim to tez Ci moze robic zakłócenia
EmpTy212
Forumowy As
Posty: 171
Rejestracja: pn 16 kwie 2012, 17:06:35
Lokalizacja: Łódź

#3

Post autor: EmpTy212 »

Zasilające puściłem lewym progiem tam gdzie wszystkie zasilające, masa z budy w bagażniku(chce jeszcze z innego miejsca puścić masę dla pewności, że to nie ona). Sygnałowe idą prawym progiem, jedyne kable obok to od głośników tylnych. Muszę sprawdzić czy nie owinąłem sygnałowych w około wiązki kabli przy komputerze bo teraz tak myślałem, że mogłem to zrobić a tam sygnał do cewki wychodzi a to by pasowało.
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#4

Post autor: ceelx »

mase wez z mocowania pasow :wstyd:
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
EmpTy212
Forumowy As
Posty: 171
Rejestracja: pn 16 kwie 2012, 17:06:35
Lokalizacja: Łódź

#5

Post autor: EmpTy212 »

Była próba z pociągniętym kablem masowym do aku i dalej słychać prace silnika na skrzyni. Muszę wrzucić inne radio na podmiankę czy to nie tego wina. Kupiłem po taniości radio aby dawało dźwięk, nie liczyłem się z jakością ale, żeby wszystkie zakłócenia zbierało z auta. Wycieraczek dobrze nie słychać ale jak się włączy byle jaki odbiornik to słychać moment załączenia i wyłączenia. Najciekawiej przy kierunkach. Spróbuję masę bezpośrednią do radia pociągnąć. Jeśli to wina zasilania ale radia to będę ciągnął grube kable zasilające radio :gunsmilie:

Zapomniałem dodać, przy odpalonym silniku i puszczeniu z innego źródła muzyki jest wszystko dobrze.
pasta725
Nałogowiec
Posty: 867
Rejestracja: śr 15 lut 2012, 11:41:36
Lokalizacja: grójec

#6

Post autor: pasta725 »

Ja bym stawiał na kable sygnałowe albo rca w radiu.
Ile byś nie włożył do tego interesu, to dobre koło podstawą sukcesu :]
EmpTy212
Forumowy As
Posty: 171
Rejestracja: pn 16 kwie 2012, 17:06:35
Lokalizacja: Łódź

#7

Post autor: EmpTy212 »

Rca w radiu walnięte, oddaje jutro na gwarancje. Po podpięciu innego radia problem ustępuje.
SokolWNW
Berbeć
Posty: 46
Rejestracja: wt 14 wrz 2010, 16:38:23
Lokalizacja: Koszalin

#8

Post autor: SokolWNW »

Siema, żeby nie dziabać kolejnego tego typu tematu przyłącze się, otóż też mam podobny problem, tylko "cykają" mi przednie prawe głośniki razem z obrotami silnika (tylko na odpalonym), sprawdziłem wiązkę w drzwiach i wydaje się git przewód zasilający wzmacniacz przeprowadzony jest koło wiązki, ale odsuwałem go i nic to nie pomogło. Macie chłopy jakieś pomysły ?
ODPOWIEDZ