Problem z ogrzewaniem

krolass

Problem z ogrzewaniem

#1

Post autor: krolass »

Witam mam problem a mianowicie nie leci mi cieple powietrze z nawiewow. co to moze byc ? odrazu mowie ze zawór od regulacji pod maska co sie znajduje jest otwarty i weze sa cieple a leci zimne powietrze ;c okk temat do zamkniecia problem juz rozwiazany
grzeslop
Berbeć
Posty: 49
Rejestracja: śr 15 lut 2012, 12:03:50
Lokalizacja: Poniatowa/Adelina

#2

Post autor: grzeslop »

zmieniałeś chłodnice?, lub coś z układu chłodzenia lub parownik? może układ być zapowietrzony
JokerNH
Natchniony
Posty: 1176
Rejestracja: sob 14 kwie 2012, 13:37:52
Lokalizacja: KrakoFF / Nowa Huta

#3

Post autor: JokerNH »

jeśli wymieniałeś płyn chłodniczy i nie odpowietrzyłeś albo odpowietrzyłeś źle taki będzie efekt..nie będzie ciepłego powietrza..
"Nie trąb gdy zwalniam, jadę na glebie, zaraz wahaczem, o coś przyjebie"
turek

#4

Post autor: turek »

Podpinam się żeby nie zakładać nowego tematu.
Mam dokładnie odwrotny problem który zauważyłem latem tzn. nie mogę całkowicie wyłączyć ogrzewania. Jak włączam nadmuch to leci letnie powietrze. Przez 10 miesięcy w roku to nie ma znaczenia ale jak robi się na zewnątrz temp. powyżej 30 st. C to niestety w aucie cieżko wytrzymać. Sprawdzałęm linkę pod schowkiem i wszystko tam jest fabrycznie a suwak ogrzewania przesuwa się do minimum więc teoretycznie wszystko działa jak należy.
Temperatura na zegarze szybko się stabilizuje i utzymuje w okolicy połowy.
Krolass pisał o jakimś zaworze do regulacji pod maska, czy tam mam szykać rozwiązania problemu?
EmpTy212
Forumowy As
Posty: 171
Rejestracja: pn 16 kwie 2012, 17:06:35
Lokalizacja: Łódź

#5

Post autor: EmpTy212 »

Ale co ty chcesz przy temperaturze 30 na plusie żeby zimny nawiew był ? Zakładaj klimę i ci będzie wiało zimnym. Jeśli chodzi ci, że dmucha podczas jazdy to zamknij obieg powietrza na wewnętrzny, żeby ze środka brał powietrze to nie będzie przedmuchiwać ci.
turek

#6

Post autor: turek »

Bardziej miałem na myśli to że z nadmuchu leci cieplejsze powietrze niż powinno, tzn że mimo zamkniętego suwaka ogrzewania dalej do nagrzewnicy dostaje się ciepła woda i że minimalnie ale jednak mam ogrzewanie włącząne.
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#7

Post autor: Danio »

To w każdym samochodzie ze zwykłym ogrzewaniem występuje. Nie da się tego zrobić tak jak mówisz. Miałem BMW też leciało minimalnie ciepłe, cinquecento też i Honda to samo. Otwórz szyby i bausuj :D :walkman:

W obiegu masz gorący płyn przechodzi przez cały układ w tym przez centralkę, od silnika też się wydziela ciepło. Klima rozwiąże problem ;>
jestem Danio - jakieś pytania?!
ODPOWIEDZ