Pod co podłączyć głośniki z tyłu?

Tematy związane z odsłuchem muzyki w samochodach.
uk4shr
Berbeć
Posty: 29
Rejestracja: ndz 25 lis 2012, 20:46:27
Lokalizacja: Częstochowa

Pod co podłączyć głośniki z tyłu?

#1

Post autor: uk4shr »

W mojej Hondzie mam z przodu dosyc dobre nowe glosniki soniaka ale planuje podlaczyc 6x9 na tył w półkę tylko pytanie pod co? przeprowadzić kable prosto od radia jakoś, od przednich głośników przedłużyć czy raczej od radia do wzmaka na tył i od wzmaka do głosników?
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2686
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#2

Post autor: Laskosz »

uk4shr pisze:od radia do wzmaka na tył i od wzmaka do głosników
:tak:
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
uk4shr
Berbeć
Posty: 29
Rejestracja: ndz 25 lis 2012, 20:46:27
Lokalizacja: Częstochowa

#3

Post autor: uk4shr »

potrzebny jest jakis konkret wzmaczniacz blaupunkt, magnat jak tylko do 2 glosnikow w półke czy obojetnie jaki noname? duza jest roznica ze wzmakiem a bez? :)
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2686
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#4

Post autor: Laskosz »

Wzmak dużo daje. Najlepiej pod niego podpiąć wszystkie 4 głośniki. Ale nie polece Ci żadnego konkretnego modelu bo nie wiem jakiego :P
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#5

Post autor: Danio »

Jak wzmak to zainwestuj w coś co Ci podtrzyma prąd ;D najlepiej kondensator ja tak zabiłem aku tule że mam skrzynię basową i wzmak tylko na nią ;] zawsze możesz zapodać wzmak 4+1 ;) wtedy dajesz też suba w bagażnik i masz filharmonię w cifie ;D hah wszystko zależy od kwoty ;) głośniki na tył polecam HERTZ ;)
jestem Danio - jakieś pytania?!
uk4shr
Berbeć
Posty: 29
Rejestracja: ndz 25 lis 2012, 20:46:27
Lokalizacja: Częstochowa

#6

Post autor: uk4shr »

nie chce tuby, miałem juz w FOCUSie i było tylko łup łup a chodzi mi tez o dźwięk :) mysle ze te 4 glosniki starcza, na przodzie soniacze nowki kupilem a tyl zastanawiam sie miedzy blaupunktem a pionierami roznia sie tylko mocą a obydwa są trójdrożne. gdybym nie miał wzmaka z tyłu to jak podpiąć te głośniki z półki? pod co?
RychuBMX
Nałogowiec
Posty: 643
Rejestracja: pt 18 lis 2011, 22:06:55
Lokalizacja: Łódź

#7

Post autor: RychuBMX »

uk4shr pisze:gdybym nie miał wzmaka z tyłu to jak podpiąć te głośniki z półki? pod co?
no oczywiscie pozostaje tylko podlaczyc pod radio... specjalnie radia maja w kostce wyprowadzenie na 4ry glosniki,nawet masz na radiu przewaznie napisane "4x50watt np." wyciagasz radio i wyprowadzasz kable na tyl,(bd mial 2 kostki,przy czym jedna ma tylko kable do glosnikow,8kabelkow o czterech kolorach po 2 z jednego koloru,czyli na 4ry glosniki)pewnie bd musial sobie samemu dosztukowac chyba ze masz fabrycznie do tylu doprowadzone,badz poprzedni wlasciciel wyprowadzil...
tylko podepnij to sesownie,2 przednie jako przednie i dwa tylne jako tylne... zebys pozniej mogl sobie ladnie radiem ustawic balans tyl-przod (ogolna akustyke)pod siebie...

ps. a wzmaka jak nie chcesz suba ani tuby to kupujesz po prostu 4ro kanalowego... o odpowiedniej mocy do glosnikow... nie musi byc idealnie moca dobrane,jak glosniko bd mialy przykladowo 2x100W tyl i przod 2x60W=320W to wzmak nie musi miec tyle moze byc 300Watt'owy spoookojnie...
ODPOWIEDZ