problem z zamkiem

milan240
Berbeć
Posty: 27
Rejestracja: ndz 26 sie 2012, 10:52:39
Lokalizacja: Olsztyn

problem z zamkiem

#1

Post autor: milan240 »

Witam. mam nastepujacy problem od strony kierowcy klucz nie chce wejsc w zamek pryskałem juz wd40 nic nie pomaga. czasem uda sie jak dluzej pojezdze tak jak by cos tam zamarzało ;/ od strony pasazera bez problemu . co to moze byc ? klucz juz sie wytarł czy jak ? :bored:
Smirnoff

#2

Post autor: Smirnoff »

A masz centralkę ? A wcześniej jak nie było mrozów to miałeś taki problem ?

Albo sam sobie odpowiedziałeś i zamek ci zamarza, bo ja tak mam tyle że od strony kierowcy otwieram bez problemu a z pasażerem mam problem tyle że kluczyk wchodzi cały.

Może też masz brud w zamku, jak masz centralkę i zamka nie używasz.

Jednak to chyba zamrożone zamki będą ...
milan240
Berbeć
Posty: 27
Rejestracja: ndz 26 sie 2012, 10:52:39
Lokalizacja: Olsztyn

#3

Post autor: milan240 »

nie mam centralnego z pilota . ale co tam moze zamarzac? tam woda przeciez sie nie dostaje .
damianek12
Podwójny As
Posty: 263
Rejestracja: śr 04 lip 2012, 18:45:48
Lokalizacja: Opole

#4

Post autor: damianek12 »

Przerabiałem to w sobotę,poszukaj sobie jak chcesz,u mnie wina chyba była bo myłem auto 2 dni przed mrozem i dostała się tam woda i nie wyparowała potem było -5 i zamarzło tylko ja kluczyk wsadziłem a nie moglem przekręcić bezy otworzyć,postukałem w drzwi koło zamka i puściło.A wczoraj psikałem do zamka dużo wd40 i tak co 2 dzień będę po trochu.Rada noś sobie zapalniczkę i podgrzej kluczyk może pomóc też.
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#5

Post autor: Danio »

Hah Panowie to jest nic ;D Ja też myłem Hanię tyle że wczoraj jak słoneczko się pojawiło ;) a dziś wsiadałem przez bagażnik ;D problem załatwiłem inaczej, wziąłem suszarkę do włosów co by odparować wodę w zameczku a potem spsikałem go takim czymś jak WD-40 tyle że specjalne do zamków. Zobaczymy rano czy pomogło ;]
jestem Danio - jakieś pytania?!
milan240
Berbeć
Posty: 27
Rejestracja: ndz 26 sie 2012, 10:52:39
Lokalizacja: Olsztyn

#6

Post autor: milan240 »

no ja juz tam duzo tego WD40 wlałem i teraz wieczorem rozgrzany to kluczyk ładnie wchodzi a rano problem straszny ;/ no sprobuje to jakos wysuszyc zobaczymy
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#7

Post autor: Danio »

Praca z suszarką to około 10 minut ciąglego bliskiego grzania ;] na jeden zamek. WD-40 jest okey ale jest strasznie tłuste i nie polecam bo potem niespodzianka na nowych spodniach plama się pojawia ;(
jestem Danio - jakieś pytania?!
Smirnoff

#8

Post autor: Smirnoff »

No z suszarką i jazda :P można na kilka różnych sposobów :) ... wygrzej zamek i sprężarką wydmuchaj, może pomoże w jakimś tam stopniu :)

P.S. Zastanawiam się czasami dlaczego nie zrobią podgrzewanych zamków :P po zetknięciu kluczyka z zamkiem :)
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#9

Post autor: Danio »

Smirnoff pisze:Zastanawiam się czasami dlaczego nie zrobią podgrzewanych zamków :P po zetknięciu kluczyka z zamkiem :)


Może w Japoni nie ma takich ostrych zim i temp nie schodzi do -32st jak to było zeszłej zimy u mnie ;P Do płynu chłodniczego denaturat wlewałem w busie bo stał pod chmurką ;D
jestem Danio - jakieś pytania?!
ODPOWIEDZ