Pomocy - czerwony lakier

Czyli jak zadbać o piękny wygląd
Mugen
Podwójny As
Posty: 290
Rejestracja: czw 28 sie 2008, 15:37:34
Lokalizacja: Łódź

Pomocy - czerwony lakier

#1

Post autor: Mugen »

Witam. Jestem nowy w temacie detailingu a chciałbym odświerzyć swój bardzo zniszczony lakier. Auto ma jeszcze fabryczną powłokę, która zrobiła się różowa, na rantach klapy pojawiły się białe ślady i do tego całe auto ma bardzo dużo swirli od nie właściego mycia przez co wygląda mało ciekawie, do tego po zdjęciu naklejek z klapy widać dużą różnicę odcieni pomiędzy tym co było pod naklejkami a resztą klapy. Jakiś środków użyć by lakier zaczął jakoś wyglądać. Nie chce wydać nie wiadomo jakiej kasy. Chce poprostu przywrócić mu kolor i usunąć jak najwiecej rys.
White EG4 D15B3
Brown EJ2 D15B7 -> 2x B16A1 -> B20VTEC
Violet EJ2 B16A JDM
bjn075

#2

Post autor: bjn075 »

Powiem Ci ze miałem podobnie jak ty po zakupię swojego jajka.. typek musiał chyba myć auto płynem do naczyń. Próbowałem różne preparaty Tempo itd. Wszystko to nie dawało efektu. Kumpel kiedyś kupił środek za 30zl wyśmiałem go.. wrócił po umyciu i wywoskowaniu to myślałem ze auto pomalował. Od tamtej pory i ja tego używam, możesz dobrać sobie preparat pod kolor samochodu do tego masz kredkę na rysy grubsze. Szampon do mycia auta później dokładne osuszenie go (będzie się mazać wosk jak dostanie wody) i nakładasz i reszta jak w instrukcji na opakowaniu. Zobacz to ja tam jestem zadowolony z tego http://allegro.pl/turtle-wax-color-magi ... 22660.html . Pozdro.
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#3

Post autor: Grzesieek »

Również mogę polecić Turtle wax color magic coś tam... jak na 30pln to naprawdę niezły wynalazek.
Mugen
Podwójny As
Posty: 290
Rejestracja: czw 28 sie 2008, 15:37:34
Lokalizacja: Łódź

#4

Post autor: Mugen »

Szukam czegoś z troche wyższej półki niż preparaty ze stacji czy z supermarketu. Używałem wosku turtle wax i niby coś dał ale bardzo szybko auto z powrotem zmatowiało. Chce się przede wszystkim pozbyć tych zys bo wygląda jakby był myty zmywakiem do naczyń
White EG4 D15B3
Brown EJ2 D15B7 -> 2x B16A1 -> B20VTEC
Violet EJ2 B16A JDM
wojtu
Potrójny As
Posty: 449
Rejestracja: ndz 26 paź 2008, 16:34:33
Lokalizacja: Łódź

#5

Post autor: wojtu »

Mugen, gadaj z PlushaQ'iem, jego czerwone i świeci się jak wiadomo co, a chyba na jesień czegoś używał z "wyższej półki"
Mugen
Podwójny As
Posty: 290
Rejestracja: czw 28 sie 2008, 15:37:34
Lokalizacja: Łódź

#6

Post autor: Mugen »

Cały czas z nim gadam na ten temat :P . Już jakiś pomysł mamy. Jak poskładam silnik to wypróbuje go
White EG4 D15B3
Brown EJ2 D15B7 -> 2x B16A1 -> B20VTEC
Violet EJ2 B16A JDM
Zientas
Potrójny As
Posty: 372
Rejestracja: czw 20 paź 2011, 14:02:05
Lokalizacja: Żory

#7

Post autor: Zientas »

dzis zapytam kumpla on kiedys mial czerwonego wyblakientego colta. ale placil cos kolo 120zl. ale starczylo mu to na pare razy. a efekt powalajacy a co do trwalosci to wiadomo ze po jakims czasie powtarzal czynnosci pielegnacyjne
elPresidente

#8

Post autor: elPresidente »

Dobra jest pasta polerska G3 i papier ścierny bodaj 2000. Lakier jak nowy, ale łapami to robić, to masakra jakich mało.
Mugen
Podwójny As
Posty: 290
Rejestracja: czw 28 sie 2008, 15:37:34
Lokalizacja: Łódź

#9

Post autor: Mugen »

Papier ścierny rozumiem, ze wodny? Ziomek też mi podsunął taki pomysł i chyba tak zrobimy
White EG4 D15B3
Brown EJ2 D15B7 -> 2x B16A1 -> B20VTEC
Violet EJ2 B16A JDM
joony
Berbeć
Posty: 48
Rejestracja: ndz 20 lis 2011, 10:46:30
Lokalizacja: Sandomierz

#10

Post autor: joony »

Jak masz lakier matowy to polerka mechaniczna pastą G3 lub jakimś mleczkiem tego typu,następnie nawoskujesz lakier i powinno być,myślę że papier wodny będzie zbędny,jeśli ogarniasz to dasz radę :8
arturwwa
Obeznany
Posty: 144
Rejestracja: sob 09 maja 2009, 11:22:10
Lokalizacja: warszawa

#11

Post autor: arturwwa »

zadne farecle i papiery scierne, taka jest u nas znajomosc tematu...

podeslij mi na pw zdjecie tego samochodu, postaram sie pomoc. od razu mowie, ze nie osagniesz dobrego efektu jednym produktem i robiac to recznie.
elPresidente

#12

Post autor: elPresidente »

To fuckt, z pasty srempo miałem na CC dziwny biały nalot nie do zmycia (nie był to podkład). Wybulić trzeba.
modi

#13

Post autor: modi »

Użyj farecli g3 ;ub pasty 3m. Farecla jest łatwiejsza technologicznie, polerka mechaniczna na twardej gąbce (z reguły biała) tylko musi to być polerka przypominająca szlifierkę kątowa. Następnie nałóż politurę Formula taka w pomarańczowej butelce na miękkiej gąbce (czarna).
polerowałem tak nie jedno auto w akrylu . lakiery akrylowe maja to do siebie że pod wpływem UV niszczeje pigment w nim zawarty (utlenia się) przez co lakier traci kolor i połysk. Jeżeli masz jakieś pytania to chętnie pomogę. Siedzę w lakierach już 4 lata:)
CYkada
Nałogowiec
Posty: 820
Rejestracja: sob 22 maja 2010, 22:53:50
Lokalizacja: poznan

#14

Post autor: CYkada »

przelakierować całość on nowa i będzie malyna :D
elPresidente

#15

Post autor: elPresidente »

BTW niech Ci nie przyjdzie do główy zakup polerki plastikowej bez regulacji obrotów, takiej jak w marketach się widuje. W cienkim starczyła na maskę i pół dachu, potem powiedziała stop i po prostu coś z niej wyleciało... Jak masz dojście do kątówki z regulacją rpm, to - z tego co się orientuję - dokupujesz tarcze i heja.
Mugen
Podwójny As
Posty: 290
Rejestracja: czw 28 sie 2008, 15:37:34
Lokalizacja: Łódź

#16

Post autor: Mugen »

mam polerkę z regulacją obrotów ale narazie odpuszcze chyba lakier. Są ważniejsze rzeczy do ogarnięcia
White EG4 D15B3
Brown EJ2 D15B7 -> 2x B16A1 -> B20VTEC
Violet EJ2 B16A JDM
PlushaQ
Żółtodziób
Posty: 19
Rejestracja: pt 20 sie 2010, 23:27:28
Lokalizacja: Łódź

#17

Post autor: PlushaQ »

Spoko Mugen, damy radę?
Jednak wszyscy powyżej polecają Farcele, która jest ponoć (jeszcze nie sprawdzałem, mam dobre podstawy teoretyczne jak narazie) straszna w obróbce. Ponoć znacznie lepsze efekty i przyjemniejszą pracę daje system trzech korków od 3M'a z ich padami. I chyba Piotruś skorzystamy z tego na czerwonych, tylko trzeba wyczaić gdzieś próbki zamiast listrowych butelek ;]
K.E.V.I.N

#18

Post autor: K.E.V.I.N »

Zmatować Go papierem wodnym 2000. Bierzesz Paste polerską Fareclę G3 i polerujesz całą Hanie na koniec umyć dokładnie pozostałości po paście wytrzeć do sucha nawoskować i samochód jak nowy ;)
Trochę Dużo roboty z Tym ale uwierz że efekt powalający ;) :gunsmilie:
Mugen
Podwójny As
Posty: 290
Rejestracja: czw 28 sie 2008, 15:37:34
Lokalizacja: Łódź

#19

Post autor: Mugen »

Teraz to auto już u lakiernika stoi :)
White EG4 D15B3
Brown EJ2 D15B7 -> 2x B16A1 -> B20VTEC
Violet EJ2 B16A JDM
ODPOWIEDZ