Pomoc z malowaniem

damianek12
Podwójny As
Posty: 263
Rejestracja: śr 04 lip 2012, 18:45:48
Lokalizacja: Opole

Pomoc z malowaniem

#1

Post autor: damianek12 »

Siema,dziś w końcu postanowiłem się pomału zabrać za zrobienie hondy z blacharki.I mam małe pytanie bo kolega mi gadał ze jak będę dobierał kolor farby (naklejka na słupku drzwi co nie?) to może się różnic z kolorem co jest na aucie bo ma 19 lat auto i jak wiadomo może lakier być w odcieniu inny i czy jak kupie ta farbę i będę malował np nadkola to będę musiał jakoś specjalnie nie wiem przyciemniać czy coś robić żeby przejścia kolorów nie było widać.Nie wiem jak to za bardzo powiedzieć. Malować będę małe elementy nadkola/kawałek koło tylnej lampy i lewy tylni zderzak i nie chce żeby za bardzo było widać co malowałem.Tak samo jak na masce mam dziwne 2 czarne punkty jak by spalona maska coś tak dziwnie to wygląda i czy mogę malować tylko te dwa punkty czy cala maskę?
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4503
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#2

Post autor: Grzesieek »

Dobieranie lakieru po kodzie to słaby pomysł. Najprościej odkręć klapkę wlewu paliwa i powiedz w mieszalni, żeby Ci do niej dobrali... jeżeli ma taki sam kolor jak reszta budy.

Maskę maluj całą, bo będzie widać przejście jeśli nie jesteś wprawnym lakiernikiem... a po zadanym pytaniu twierdze, że jednak możesz takim nie być ;)
damianek12
Podwójny As
Posty: 263
Rejestracja: śr 04 lip 2012, 18:45:48
Lokalizacja: Opole

#3

Post autor: damianek12 »

Tak nie jestem lakiernikiem i dlatego pytałem.A jak odkręcę i kupie już taki lakier,to miejsca malowania będzie widać?I ile ml potrzebowałbym na nadkola i maskę?
dawid257

#4

Post autor: dawid257 »

ja sobie malowalem maske, blotnik przedni oba tylne nadkola z slupkami az po dach,zderzak przedni i troche drzwi sobie tam gdzie byly poobijane i jakies 800ml bazy potrzebowalem chyba ale do tego jeszcze rozcienczalnik trzeba. tez nie jestem lakiernikiem ale chce sie troche wlasnie pouczyc lakierowac bo moze za rok sobie cale auto wymaluje
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4503
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#5

Post autor: Grzesieek »

Będzie na pewno różnica między nowym a starym, z prostej przyczyny, jeden będzie stary a drugi nowy... inny połysk pewnie będzie i kilka innych rzeczy- także maluj albo całe elementy, albo odcinaj nowy i stary na jakiś wyraźnych krawędziach.

Nadkola i maska? Myślę, że spokojnie w 500ml powinieneś się zmieścić. Tutaj dużo zależy od ustawienia pistoletu, kompresora (ciśnienia) i innych czynników.
damianek12
Podwójny As
Posty: 263
Rejestracja: śr 04 lip 2012, 18:45:48
Lokalizacja: Opole

#6

Post autor: damianek12 »

To jednak zostawię to i nazbieram wiece kasy i będę jak coś malował cale auto będzie chyba najlepiej.Bo nie chce różnych kolorów a tak właśnie bezie jak widać jak będę malował "kawałki".Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4503
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#7

Post autor: Grzesieek »

Tzn. nie zrażaj się. Bo to mogą nie być wcale duże różnice. Jak się postarasz to może uda Ci się wypolerować stary lakier na tyle, że będzie to znikoma różnica.
damianek12
Podwójny As
Posty: 263
Rejestracja: śr 04 lip 2012, 18:45:48
Lokalizacja: Opole

#8

Post autor: damianek12 »

No tak ale jednak po namysłach odpuszczę jak mówiłem wyżej boje się ze będzie widać i tylko wydam kasę a potem jak będę malował całe to i tak te elementy zaś trzeba będzie.Wiec zostawię to.To jednak wole wydać ta kasę w silnik dokładnie w uszczelniacze zaworowe.A lakier poczeka i najprędzej na wiosnę bo zaraz zima i nie dam rady malować bo nie mam ocieplanego garażu.Chyba ze komuś bym zlecił.
K.E.V.I.N

#9

Post autor: K.E.V.I.N »

Normalnie maluj nadkole nawet i kawałek, a przejścia nie musisz robić tylko wystarczy po pomalowaniu papierem 200 przejechać część malowaną i polerke strzeli. W okolicach malowanej częsci tylko spoleruj i bedze Git Majonez ;) :gunsmilie:
Awatar użytkownika
JOZIN
Obeznany
Posty: 109
Rejestracja: pn 06 lut 2012, 11:33:48
Lokalizacja: Hajnówka
Wiek: 33

#10

Post autor: JOZIN »

Kolega K.E.V.I.N chyba zero zjadłeś .....
jest coś takiego jak koloryzator lakieru i nie tylko ;)
można tak zrobić ,że będzie niemalże zero różnicy ;)
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#11

Post autor: Danio »

Zobacz u mnie moją Hondę zamówiłem lakier z kodu właśnie ze słupka i to z dobrej mieszalni. I kolor jest dużo inny ciemniejszy. Lepiej nie sugeruj się kodem tylko dobierz komputerowo.
jestem Danio - jakieś pytania?!
Awatar użytkownika
JOZIN
Obeznany
Posty: 109
Rejestracja: pn 06 lut 2012, 11:33:48
Lokalizacja: Hajnówka
Wiek: 33

#12

Post autor: JOZIN »

Wiadomo dlaczego tak jest. po tylu latach promienie UV wyjadły swoją barwe lakieru ;) ja zawsze się sugeruje klapką wlewu paliwa dużo roboty nie ma przy odkreceniu 2śrubek ,a lakier dobrany zostaje idealnie;)
ODPOWIEDZ