Podratowanie silnika

marcinz125

Podratowanie silnika

#1

Post autor: marcinz125 »

Witam, posiadam civica hb d15b2. Moje pytanie brzmi jak by go tu podratować bo silnik jest w kiepskim stanie ze względu na poprzedniego właściciela. Otóż bierze olej i robi się za nim niebiesko, pluje trochę olejem spod korka wlewu i jest trochę słaby. Auto będę miał max na rok czasu bo myślę o innej więc nie chcę żadnego remontu. Na dniach czeka mnie wymiana oleju na Lotos 15w40. Nie wiem czy wlać mu jakiś ceramizer żeby to chwilę jeździło czy co?? Proszę o odpowiedź.
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4503
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#2

Post autor: Grzesieek »

Nie zrobisz nic z silnikiem biorącym olej i zachowującym się tak jak piszesz. Tylko remont, albo wymiana słupka... jeśli chcesz to mieć tylko przez rok i nie bardzo Cię interesuje co będzie później: zamień słupki. Tak czy inaczej to będzie jakaś inwestycja. Ceramizery, modyfikatory i srory możesz dolać do herbaty i wymieszać magentyzerem... Takie moje zdanie.

Jaki olej jest teraz zalany? Dużo pali tego oleju w ogóle?
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2686
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#3

Post autor: Laskosz »

U mnie są goście którzy do oleju dodawali trociny, takie drobne po heblowaniu (całkiem poważnie pisze że tak robili) i auto przez czas kiedy kupiec oglądał samochód nie kopciły, później już nie koniecznie dojeżdzał tym autem do domu, ale może Tobie się uda rok pojeździć :wstyd:
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
marcinz125

#4

Post autor: marcinz125 »

Olej to lotos 15w40 minerał. Ile bierze to jeszcze nie zauważyłem bo niedawno kupiłem go za 800 zł. Widziałem te filmy z tym ceramizerem że to poprawia kompresję, uszczelnia i wogóle ale nie wiem jak to w praktyce jest.
pasta725
Nałogowiec
Posty: 867
Rejestracja: śr 15 lut 2012, 11:41:36
Lokalizacja: grójec

#5

Post autor: pasta725 »

W praktyce jest to papka dla mas.
Zmień słupek, czasem trafi się za 400zł, ale to i tak połowa auta.
Ile byś nie włożył do tego interesu, to dobre koło podstawą sukcesu :]
flecik
Pełnoprawny User
Posty: 91
Rejestracja: śr 09 maja 2012, 16:30:26
Lokalizacja: Mszczonów

#6

Post autor: flecik »

a numer z trocinami wycisza takze szumiaca skrzynie;d
Kuki
Nałogowiec
Posty: 739
Rejestracja: śr 18 mar 2009, 21:36:32
Lokalizacja: Tczew

#7

Post autor: Kuki »

Ceramizery i inne środki działają ale ludzie mylą pojęcie, to środki są do "zdrowych" silników by wydłużyć ich sprawność itp a nie że zregenerują padniętą jednostkę.
Poza remontem nic Ci nie pomoże. Chyba że zamiast oleju wlejesz motodoktora :D
marcinz125

#8

Post autor: marcinz125 »

Nie stać mnie na słupek. Chcę tylko pojeździć chwilę ale dziś zmieniłem olej i myślę że rok pojeździ. Mam jeszcze jeden problem a nie chce zakładać nowego tematu. Nie wiem czemu ale mam wachania się płynu chłodniczego w zbiorniku wyrównawczym. Raz jest poniżej minimum a raz powyżej maksimum, instalację mam odpowietrzoną, ogrzewanie jest, nie przegrzewa się. Dodam że jak zdejmę korek z chłodnicy to widać gołe żeberka.
ODPOWIEDZ