czujnik wentylatora

sparhawk

#21

Post autor: sparhawk »

czujnik wymieniony ale dalej nie działa wiatrak tak jak powinien... czy jeśli odłączę wtyczkę czujnika i wsadzę w nią kabel to wiatrak powinien się załączyć?
jak sprawdzić przekaźnik?
JokerNH
Natchniony
Posty: 1176
Rejestracja: sob 14 kwie 2012, 13:37:52
Lokalizacja: KrakoFF / Nowa Huta

#22

Post autor: JokerNH »

a na zagrzanym silniku Ci się załączał ?
"Nie trąb gdy zwalniam, jadę na glebie, zaraz wahaczem, o coś przyjebie"
sparhawk

#23

Post autor: sparhawk »

no własnie ze czasami się włącza a czasami nie.... nie mniej jednak temp się utrzymuje na połowie do póki jadę autostrada albo powyżej 40km/h jakbym stanął w korku to zaraz by poszła do góry :/
tyle dobrze ze moja dziewczyna ja jeździ do pracy 7km to nawet się zagrzać nie zdąży i jakoś daje rade ale na dłuższe trasy to nie ma opcji...

a i pompę z rozrządem wymieniałem tydzień temu wiec to nie pompa

może chłodnica źle chłodzi?? :)
JokerNH
Natchniony
Posty: 1176
Rejestracja: sob 14 kwie 2012, 13:37:52
Lokalizacja: KrakoFF / Nowa Huta

#24

Post autor: JokerNH »

a termostat ? Kiedy był wymieniany..
"Nie trąb gdy zwalniam, jadę na glebie, zaraz wahaczem, o coś przyjebie"
młody
Nałogowiec
Posty: 864
Rejestracja: pn 11 kwie 2011, 21:46:51
Lokalizacja: sosnowiec

#25

Post autor: młody »

a co termostat to olej że trzeba go okresowo wymieniać ? napisał, że kupił inną hondę dla dziewczyny, więc logika, że On nie wymieniał ..
sparhawk

#26

Post autor: sparhawk »

poprzedni wlasciciel mowil ze termostat wymienial jakies 2 lata temu bo dzialo sie na odwrot... tj. hanka nie mogla sie zagrzac bo caly czas byl otwarty...

chyba zrobie jakis guzik w kabinie do wlaczania wiatraka... :/
medi11
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: wt 18 wrz 2012, 16:48:25
Lokalizacja: Wołów

#27

Post autor: medi11 »

A może by tak zaglądnac do skrzynki bezpieczników ? :)
sparhawk

#28

Post autor: sparhawk »

sprawdziłem i zmieniłem na nowy tak na wszelki wypadek... o to chodzi ze ten wiatrak się włącza kiedy mu pasuje... i nie wiem czy coś nie łączy czy co :S
medi11
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: wt 18 wrz 2012, 16:48:25
Lokalizacja: Wołów

#29

Post autor: medi11 »

To wlacza Ci sie nawet jak jedziesz ze stałą prędkoscia, autostradą itp , na rozgrzanym silniku?

Bo to, że w korku temp. Ci skacze i zalacza sie wiatrak to jest normalne, gdyz nie ma takiego doplywu powietrza i auto sie szybciej nagrzewa
Zwolin
Berbeć
Posty: 23
Rejestracja: czw 09 sie 2012, 12:32:24
Lokalizacja: Żyrardów

#30

Post autor: Zwolin »

Odpowietrzyć układ musisz, to podstawa ;) dolej później płynu (ew. wody ;) ) na odpalonym silniku, ale żeby był zimny. Powinno pomóc ;)
sparhawk

#31

Post autor: sparhawk »

medi11 pisze:To wlacza Ci sie nawet jak jedziesz ze stałą prędkoscia, autostradą itp , na rozgrzanym silniku?
ciezko stwierdzic ale raczej sie nie wlacza bo chlodzi go ped powietrza, ale nie wiem bo nie slysze
medi11 pisze:Bo to, że w korku temp. Ci skacze i zalacza sie wiatrak to jest normalne, gdyz nie ma takiego doplywu powietrza i auto sie szybciej nagrzewa
powiem tak... rozumiem ze sie silnik bardziej grzeje podczas stania w korku ale wtedy ma sie wlaczyc wiatrak i wskazowka nie ma prawa sie ruszyc

a u mnie wiatrak sie odpala kiedy mu pasuje tj. raz jak odpalilem go na postoju to wlaczyl sie po ok 20-30min ( w lecie ) i cos tam chlodzil, kiedys tez jak podjechalem do domu to tez widzialem ze chodzil... ale czasami jak wracam od znajomych czy cos to jak jade +40km/h to sie wskazowka nie rusza ale jak jade wolniej to powoli idzie do gory i musze go zgasic i poczekac 5-10min zeby ostygł bo wiatrak ani drgnie...
medi11
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: wt 18 wrz 2012, 16:48:25
Lokalizacja: Wołów

#32

Post autor: medi11 »

ODPOWIEDZ