Zgasła nie odpalała

damianek12
Podwójny As
Posty: 263
Rejestracja: śr 04 lip 2012, 18:45:48
Lokalizacja: Opole

Zgasła nie odpalała

#1

Post autor: damianek12 »

Dziś ku zdziwieniu parkuje civica po jeździe do sklepu i już w garażu nie schowałem się cały auto zgasło,myślałem ze sie zadusił odpalam nic kilka razy,Po godzinie opali wjechałem cały do garażu i chodzi z 3 min po czym zgasiłem.co to mogło byc? bo nie wiem czy nie powtórzy się zaś i już w trasie wgl nie odpalę.
czyzyk
Pełnoprawny User
Posty: 85
Rejestracja: pn 09 maja 2011, 20:11:06
Lokalizacja: Janów Lubelski

#2

Post autor: czyzyk »

A coś wiecej, jakieś dziwne odgłosy z silnika, zadnego checka nie wywaliło? albo jak probowales odpalać rozrusznik krecił normalnie?
damianek12
Podwójny As
Posty: 263
Rejestracja: śr 04 lip 2012, 18:45:48
Lokalizacja: Opole

#3

Post autor: damianek12 »

Dziś zaś ten sam problem.Jechałem dojeżdżałem do krzyżówki zdechł.kręcę kręcę i nie odpala,wiec zapchałem na pobocze.Kręciłem zaś i znowu nic.Jak próbuje odpalić to zaświeca się ta zółta kontrolka od silnika.Po 15-20 min odpalił dojechałem kawałek i zaś to samo,Silnik przy zapaleniu kreci.pompka paliwa chodzi bo słychać.odgłosy nic nie słychać po odpaleniu moc ta sama.Brosze o szybka rade bo auto mi potrzebne a nie mam jak jeździć
czyzyk
Pełnoprawny User
Posty: 85
Rejestracja: pn 09 maja 2011, 20:11:06
Lokalizacja: Janów Lubelski

#4

Post autor: czyzyk »

żółta kontrolka powiadasz - check .. czyli jakiś błąd wywaliło..
Możesz sprawdzić jaki to bład.


tu załozylem watek jak to zrobic --> http://civic5g.pl/viewtopic.php?p=11071678#11071678
damianek12
Podwójny As
Posty: 263
Rejestracja: śr 04 lip 2012, 18:45:48
Lokalizacja: Opole

#5

Post autor: damianek12 »

Ale niby słyszałem ze jak właśnie próbuje odpalać to ona będzie się palić. bo na zimnym jak przekręcę kluczyk to ona gaśnie.No ale nic jutro to spróbuje zrobić
damianek12
Podwójny As
Posty: 263
Rejestracja: śr 04 lip 2012, 18:45:48
Lokalizacja: Opole

#6

Post autor: damianek12 »

Dziś poł dnia grzebałem i nic.wyjeżdżałem z garażu silnik taki jeszce zimnawy zgasła i nie odpala,wiec szybko skorzystałem z okazji wykręciłem świece i niby ale nie jestem pewne do końca nie było iskry robiłem na dworze ja jasna ale na 80 % nie było.Czy to siadł/siada mi aparat zapłonowy?
JokerNH
Natchniony
Posty: 1176
Rejestracja: sob 14 kwie 2012, 13:37:52
Lokalizacja: KrakoFF / Nowa Huta

#7

Post autor: JokerNH »

Aparat zapłonowy możesz zawsze przeczyścić a jak to nie pomoże to może wymień kable WN + aparat a najlepiej przeżuć od kogoś do siebie i zobacz czy to tego wina..
"Nie trąb gdy zwalniam, jadę na glebie, zaraz wahaczem, o coś przyjebie"
damianek12
Podwójny As
Posty: 263
Rejestracja: śr 04 lip 2012, 18:45:48
Lokalizacja: Opole

#8

Post autor: damianek12 »

Kupiłem ten aparat wraz ze kablami od świec,założyłem i jak narazie 3 km przejechane bez problemu i mam nadzieje ze dalej będzie tak samo. :gunsmilie:
JokerNH
Natchniony
Posty: 1176
Rejestracja: sob 14 kwie 2012, 13:37:52
Lokalizacja: KrakoFF / Nowa Huta

#9

Post autor: JokerNH »

damianek12, oby tak dalej i musi śmigać w końcu to HONDA ! powodzenia :P
"Nie trąb gdy zwalniam, jadę na glebie, zaraz wahaczem, o coś przyjebie"
ODPOWIEDZ