olej w skrzyni

dzony22
Berbeć
Posty: 28
Rejestracja: wt 28 sie 2012, 21:39:50
Lokalizacja: Maków

olej w skrzyni

#1

Post autor: dzony22 »

Mam zalany olej w skrzyni Hipol 6, podobno w zime z nim jest lipa. Czy mogę zalać skrzynię motulem 6100 takim jak w silniku czy jaki mam wlać?
EG_WL
Pełnoprawny User
Posty: 55
Rejestracja: pn 09 kwie 2012, 20:41:34
Lokalizacja: WL

#2

Post autor: EG_WL »

kto ci taki olej do hondowskiej skrzyni wlał ? :bored:
Najlepiej wlej yy... MTF Hondowski bądź po taniości mobil 10w40 2000 Super

ale jak chcesz lać taki "drogi" olej do skrzyni jak motul to i stać Ciebie na mtf więc będzie na pewno najlepszy .

PS. 2 litry wchodzi
dzony22
Berbeć
Posty: 28
Rejestracja: wt 28 sie 2012, 21:39:50
Lokalizacja: Maków

#3

Post autor: dzony22 »

ale chodzi o to że mam akurat 2litry motula 6100 10w40 i czy mogę go wlać?
EG_WL
Pełnoprawny User
Posty: 55
Rejestracja: pn 09 kwie 2012, 20:41:34
Lokalizacja: WL

#4

Post autor: EG_WL »

No lej tylko po zimie ja bym wymienił od razu. motul na zimę dobry bo rzadki :D
dzony22
Berbeć
Posty: 28
Rejestracja: wt 28 sie 2012, 21:39:50
Lokalizacja: Maków

#5

Post autor: dzony22 »

a na lato jaki co motul zły, wogóle to zmieniam olej bo skrzynia mi zgrzyta i chce to jakoś wyciszyć
EG_WL
Pełnoprawny User
Posty: 55
Rejestracja: pn 09 kwie 2012, 20:41:34
Lokalizacja: WL

#6

Post autor: EG_WL »

dzony22 pisze:a na lato jaki co motul zły, wogóle to zmieniam olej bo skrzynia mi zgrzyta i chce to jakoś wyciszyć
było tak od razu hmm... i tu jest dylemat bo jak ci się skrzynia wysra za tydzień albo miesiąc to trochę szkoda lać mtf-a ale jeżeli trochę tylko zgrzyta to mtf myślę ze coś może poprawi ale w twoim przypadku ty miałeś tam ten " Hipol" pewnie dlatego ze ona moze być już troche z katowana.
Weź może opisz kiedy ci zgrzyta :
-czy tylko np. 2 na 3 na dużych obrotach
-czy czasami czy cały czas
-jaki przebieg
-ile masz te auto
-od jakiego czasu ci to zgrzyta
po prostu mało danych .
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4504
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#7

Post autor: Grzesieek »

Ja pier...niczę... Temat się regularnie tutaj przewija, weź człowieku poszukaj... 1000002 razy było na forum.
dzony22
Berbeć
Posty: 28
Rejestracja: wt 28 sie 2012, 21:39:50
Lokalizacja: Maków

#8

Post autor: dzony22 »

było na forum właśnie że nie było bo każdy ma inny samochód i każdemu inaczej się psuje nie pasi to sie nie udzielaj... to tak zgrzytnie mi przy wlaczaniu 3 ale musze go pocisnac a tak to ok tylko gdy jade powoli ruszę i puszcze sprzegło tocze sie to słychać wyjcie im szybciej to nie słychać tego hipola mam od 2 dni zalanego
EG_WL
Pełnoprawny User
Posty: 55
Rejestracja: pn 09 kwie 2012, 20:41:34
Lokalizacja: WL

#9

Post autor: EG_WL »

dzony22 pisze:było na forum właśnie że nie było bo każdy ma inny samochód i każdemu inaczej się psuje nie pasi to sie nie udzielaj... to tak zgrzytnie mi przy wlaczaniu 3 ale musze go pocisnac a tak to ok tylko gdy jade powoli ruszę i puszcze sprzegło tocze sie to słychać wyjcie im szybciej to nie słychać tego hipola mam od 2 dni zalanego
a od kiedy to słychać możę być tak ze to przez ten hipol bo on za gęsty do hondowskiej skrzyni duzy opór stawia itp. Z tym na trójce to dość częste . A jak u Ciebie ze sprzęgłem ? Ten olej to jak najszybszej zmień .Tak może być motul .
PS. dobry z ciebie AS zeby hipol zalać kto ci tak doradził ?
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#10

Post autor: Walnuts.inc »

Skrzynia zgrzyta bo masz synchronizatory zjechane.

Skrzynia Ci wyje bo masz łożysko padnięte.

Olej tak jak Grzesieek napisał, temat był wałkowany. Wystarczy przeczytać.
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
dzony22
Berbeć
Posty: 28
Rejestracja: wt 28 sie 2012, 21:39:50
Lokalizacja: Maków

#11

Post autor: dzony22 »

olej wymieniłem u mechanika bo mi zgrzytało i zalecił wymiane na nowy dlatego mam hipola, a teraz mechanik powiedział że trzeba wymienic skrzynie i nie wiem co robic bo sprzegło ładnie chodzi samochod ciagnie jak szalony wszystko gra tylko te wycie na poczatku
EG_WL
Pełnoprawny User
Posty: 55
Rejestracja: pn 09 kwie 2012, 20:41:34
Lokalizacja: WL

#12

Post autor: EG_WL »

To po co się tyle produkujemy jak byłeś u mechanika i powiedział co masz zrobić ? dziękuje do widzenia ...
dzony22
Berbeć
Posty: 28
Rejestracja: wt 28 sie 2012, 21:39:50
Lokalizacja: Maków

#13

Post autor: dzony22 »

tylko że ten mechanik zalał mi hipola a mówicie że to lipny olej więc jak ten mechanik się tak zna na olejach to nie wierzę mu na 100% że skrzynia do wymiany
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#14

Post autor: Walnuts.inc »

Chcesz sprawdzić czy wymiana oleju coś pomoże do lej Motula, 10w40 można używać całorocznie nieważne czy lato czy zima. Może skrzynia się wyciszy.

Skoro masz go pod ręką to będzie to najtańszy sposób na sprawdzenie czy pozbędziesz się dolegliwości.
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
kuzimaguzi
Pełnoprawny User
Posty: 69
Rejestracja: śr 03 sie 2011, 20:27:20
Lokalizacja: Kalwaria Z

#15

Post autor: kuzimaguzi »

Walnuts.inc pisze:Chcesz sprawdzić czy wymiana oleju coś pomoże do lej Motula, 10w40 można używać całorocznie nieważne czy lato czy zima. Może skrzynia się wyciszy.

Skoro masz go pod ręką to będzie to najtańszy sposób na sprawdzenie czy pozbędziesz się dolegliwości.

I zmien mechanika :furious:
ODPOWIEDZ