Kontrolka Rezerwy

Ryjek
Pełnoprawny User
Posty: 57
Rejestracja: czw 26 sty 2012, 21:25:18
Lokalizacja: Rybnik

Kontrolka Rezerwy

#1

Post autor: Ryjek »

Witam otóż podpiołem sobie kontrolke rezerwy paliwa jak na schemacie http://www.civic5g.pdg.pl/silnik.php?art=rezerwa tylko jak przekrece stacyjke to ta kontrolka nie swieci i czy ona swieci tylko po odpaleniu samochodu czy po przekreceniu stacyjki tez powinna swiecic?

PS:pociaglem tylko 1 kabel z kostki do licznika.
Awatar użytkownika
Piterex
Podwójny As
Posty: 287
Rejestracja: wt 22 mar 2011, 22:18:42
Lokalizacja: Gdańsk

#2

Post autor: Piterex »

A masz sondę rezerwy w baku ???
Ryjek
Pełnoprawny User
Posty: 57
Rejestracja: czw 26 sty 2012, 21:25:18
Lokalizacja: Rybnik

#3

Post autor: Ryjek »

a co to ta sonda?jak sprawdzic czy ja mam?
Awatar użytkownika
Piterex
Podwójny As
Posty: 287
Rejestracja: wt 22 mar 2011, 22:18:42
Lokalizacja: Gdańsk

#4

Post autor: Piterex »

Nie no jak nie wiesz co to jest, to już wiesz dlaczego ci się nie świeci kontrolka po prostu w samochodach nie wyposażonych seryjnie w kontrolkę rezerwy nie ma tego i nie ma co szukać trzeba kupić to jest od daewooo http://allegro.pl/termistor-czujnik-rez ... 37000.html
ale ponoć też pasuje i działa jak nie chcesz to musisz szukać od hondy lub dać se spokój
Ryjek
Pełnoprawny User
Posty: 57
Rejestracja: czw 26 sty 2012, 21:25:18
Lokalizacja: Rybnik

#5

Post autor: Ryjek »

a dasz instrukcje jak to podlaczyc?
Awatar użytkownika
Piterex
Podwójny As
Posty: 287
Rejestracja: wt 22 mar 2011, 22:18:42
Lokalizacja: Gdańsk

#6

Post autor: Piterex »

nie mam pojęcia dokładnie bo nie robiłem tego jeszcze ale są 2 kabelki czyli jeden to pewnie masa drugi idzie do tego przewodu co go przeciągałeś do licznika bo ten termistor działa na zasadzie włącznika. Ten termistor z tej aukcji co podałem to kabelek żółty podłącza się do tego wolnego pinu w pływaku a ten szary to masa czyli trzeba go podłączyć do masy gdzieś w jakieś wolne miejsce na wkręta lub na coś (co do kabelków to nie jestem pewien który jest który ale na zdrową logik ę to żółty prędzej bd + niż -) tylko pamiętaj że ten czujnik musi być w odpowiednio zamocowany żeby przypadkiem ci rezerwa nie świeciła przy pół baku
szatri
Forumowy As
Posty: 158
Rejestracja: czw 01 mar 2012, 22:36:46
Lokalizacja: Zamość

#7

Post autor: szatri »

Awatar użytkownika
Piterex
Podwójny As
Posty: 287
Rejestracja: wt 22 mar 2011, 22:18:42
Lokalizacja: Gdańsk

#8

Post autor: Piterex »

No tam masz wszystko opisane na 100%
Awatar użytkownika
bercik
Berbeć
Posty: 33
Rejestracja: sob 25 sie 2012, 11:20:51
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#9

Post autor: bercik »

A ja dziś u siebie patrzyłem bo kontrolkę mam nawet z żarówką i sięnie świeci. Popatrzyłem na pływak to są 3 piny i wychodzą 3 kabelki czyli tu jest wszystko ok. Ale na kostce przy zegarach nie ma tego kabelka, zacząłem śledzić kabelek do wiązki i odbija on pod siedzieniem w strone tunelu i tu dalej nie moge znaleźc tego odbicia. I o co tu chodzi ?
ODPOWIEDZ