OPONY ! PILNE ! : D

Dyskusje ogólne.
LAq0sta90
Berbeć
Posty: 20
Rejestracja: wt 21 lut 2012, 01:03:46
Lokalizacja: Dolnyśląsk

OPONY ! PILNE ! : D

#1

Post autor: LAq0sta90 »

Witam wszystkich użytkowników ;-)
Mam mały problem ponieważ w następnym tygodniu zamierzam wyjechać do Holandi
, a powrót planuje pod koniec listopada.
Szukam , szukam i szukam i dalej nie wiem od kiedy konkretnie obowiązują opony zimowe
w Niemczech.
Słyszałem że jak się jedzie w lecie na zimówkach z prędkością około 160 km/h dłuższą trasę
to można zryć całe opony aż do drutów i nie wiem czy to prawda. ; D
Z chęcią wybrał bym się na oponach letnich bo podczas deszczu na zimówkach nie czuje się zbyt pewnie ale nie wiem jak z tym obowiązkiem zimówek w niemczech : D
Jest jeszcze jedna opcja opony wielosezonowe może ktoś z was posiada takie opony i może się wypowiedzieć na ich temat ? Czy warto w nie zainwestować czy raczej nie zawracać sobie tym głowy. : D Z góry dziękuję za odpowiedzi : D
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2686
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#2

Post autor: Laskosz »

Zimówka zdecydowanie szybciej się zużywa na ciepłym asfalcie, także dobrze słyszałeś, wielosezonówki sobie odpuść, a co do obowiązków w niemczech to nie wiem
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
glibo

#3

Post autor: glibo »

kolego jedz na oponach letnich teraz (lato) w niemczech za zimowki dostajesz mandat tak jak na letnich w zime. a okres zimowy konczy sie w kwietniu
Ps.zima moze zastac cie jedynie w polsce :d
Cichacz
Forumowy As
Posty: 170
Rejestracja: czw 01 gru 2011, 19:39:22
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#4

Post autor: Cichacz »

Wszystko co uniwersalne to kibel , jak chcesz to mam oem koła na kołpakach i praktycznie nowych oponach do sprzedania , cały komplet oddam po kosztach.. :gunsmilie:
Awatar użytkownika
K23
Natchniony
Posty: 2837
Rejestracja: sob 06 mar 2010, 22:31:31
Lokalizacja: A co Cie to?
Wiek: 23
Kontakt:

#5

Post autor: K23 »

W Polsce można kupić przytargane z Niemiec 14 albo 15 calowe alu z ładnymi oponami za 5-6 stówek i komuś jeszcze się opłaca to stamtąd przywieźć... W takim razie w Niemczech 13 zimówka na stalówce to mogą być grosze, więc jeśli jedziesz sam i masz w miarę wolny bagażnik to możesz zrobić taki manewr, przy okazji będziesz miał już kupione oponki w dobrej kasie. ;)

A wielosezonowe to są dobre do malucha i to też podobno nie do końca. :P
ODPOWIEDZ