geometria

Coś puka i stuka? Trzeba to wymienić, a nie wiesz jak ?
wojskowy
Obeznany
Posty: 135
Rejestracja: śr 23 maja 2012, 22:38:32
Lokalizacja: Gdansk

geometria

#1

Post autor: wojskowy »

witam czy po wymianie wachaczy poprzecznych tył u góry trzeba ustawic zbieznosc ?
Kazała mi wybrać.
Ona lub Honda..
Czasami za nią tęsknię
Tomeszek
Żółtodziób
Posty: 12
Rejestracja: pn 28 lis 2011, 15:02:34
Lokalizacja: Poznań

#2

Post autor: Tomeszek »

nie bo one nie są regulowane, no chyba że takie kupiłeś. tak czy siak nie zmieniłaby się zbieżność tylko pochylenie koła (camber)

generalnie nie wiem skąd się wziął mit że przy każdej zmianie trzeba lecieć ustawiać geometrie... hondziny nie mają przecież żadnych (!!) regulacji kół oprócz zbieżności... a ta się zmienia tylko w pewnych warunkach i przy zmianie tylko niektórych elementów, niewiątpliwie np końcówki drążka...

może niektórzy nie wiedzą co to znaczy zbieżność a co kąt pochylenia koła...
Awatar użytkownika
Bandit_PL
Obeznany
Posty: 145
Rejestracja: sob 27 sie 2011, 08:39:21
Lokalizacja: Łomża

#3

Post autor: Bandit_PL »

A ja dołączę się do pytania odnośnie geometrii.

Jakiś czas temu kupiłem hanie na felach 17" wtedy wszystko wydawało się ok. Potem szybko zmieniłem na 15 i dodatkowo poszła wymiana tulejek z przodu. Pojechałem ustawić geometrię i niby wszystko było ok ale po czasie zaczęło mi dziwnie wariować auto na drodze.

tzn auto dziwnie zachowuje się na drodze, wystarczy, ze delikatnie tknę kierownicę a ono raptownie reaguje co przy większych prędkościach wręcz sprawia, ze mną rzuca po drodze, a to w prawo, a to w lewo. Strasznie się prowadzi!! Boje się jechać ponad 100, bo przy wyprzedzaniu to mnie z drogi zniesie...

Co może być nie tak? Oni, źle coś ustawili? Czy może to zupełnie inny problem. Dodam ,ze felgi są proste i wyważone.
Awatar użytkownika
Piterex
Podwójny As
Posty: 287
Rejestracja: wt 22 mar 2011, 22:18:42
Lokalizacja: Gdańsk

#4

Post autor: Piterex »

Jakiej firmy tuleje , i kiedy wymieniane
Awatar użytkownika
Bandit_PL
Obeznany
Posty: 145
Rejestracja: sob 27 sie 2011, 08:39:21
Lokalizacja: Łomża

#5

Post autor: Bandit_PL »

Zrobione na nich może 1000km a firmy nie jestem w stanie określić. Coś w motoryzacyjnym kupiłem. Stare były rozpierdzielone i się lepiej jeździło jak po tym ustawianiu.
Awatar użytkownika
Piterex
Podwójny As
Posty: 287
Rejestracja: wt 22 mar 2011, 22:18:42
Lokalizacja: Gdańsk

#6

Post autor: Piterex »

też kupiłem przed wiosną tuleje na przód firmy oyodo i pojeździłem 2 miesiące ok. 2000km i sie rozjechały były tak miękkie że na lewarku koło można było ruszać na wszystkie strony
opony od wewnętrznej str. zjechane jak nić . Wsadziłem poliretan czerwony wymieniłem drążki pojechałem na geometrie i śmiga aż miło
Awatar użytkownika
Bandit_PL
Obeznany
Posty: 145
Rejestracja: sob 27 sie 2011, 08:39:21
Lokalizacja: Łomża

#7

Post autor: Bandit_PL »

Master możesz mi powiedzieć ile taka przyjemność by mnie kosztowała? (tuleje + drążki) bo teraz to się jeździć nie da;/

Mile widziane jakieś odnośniki gdzie to mogę kupić bo w Łomży to tylko piwo reklamować potrafią, a ogólnie to do dupy sprawy motoryzacyjne...
Tomeszek
Żółtodziób
Posty: 12
Rejestracja: pn 28 lis 2011, 15:02:34
Lokalizacja: Poznań

#8

Post autor: Tomeszek »

tuleje poliuretan (proponuje żółte) + koncowki drazkow 555 (340 + 100zł)
Awatar użytkownika
Piterex
Podwójny As
Posty: 287
Rejestracja: wt 22 mar 2011, 22:18:42
Lokalizacja: Gdańsk

#9

Post autor: Piterex »

no nie wiem drogi masz ten poliretan bo koszt na przód na dól czyli 4 tuleje = ok. 220zł
http://www.bikopur.pl/ na przykład tu możesz sobie zamówić
końcówki drążka to tak jak mówi tomeszek, 555 to jest chyba najlepszy zamiennik ok. 70 zł za szt. ceny i zamówienie na allegro jak nie masz sklepu u siebie
Tomeszek
Żółtodziób
Posty: 12
Rejestracja: pn 28 lis 2011, 15:02:34
Lokalizacja: Poznań

#10

Post autor: Tomeszek »

na przód na dół jest 6 tulei ;) i kosztują w zestawie 320 z groszami + kw
Awatar użytkownika
Piterex
Podwójny As
Posty: 287
Rejestracja: wt 22 mar 2011, 22:18:42
Lokalizacja: Gdańsk

#11

Post autor: Piterex »

faktycznie racja zapomniałem i tych 2 bo kupowałem ostatnio 4 :huh: i już mi się pokićkało zwracam honor :padam:
Awatar użytkownika
Bandit_PL
Obeznany
Posty: 145
Rejestracja: sob 27 sie 2011, 08:39:21
Lokalizacja: Łomża

#12

Post autor: Bandit_PL »

A myślicie, ze to by wyeliminowało mój problem?
Bo kasa jak widzę nie mała za taką przyjemność. Czy moze lepiej najpierw jechać na diagnostykę?
wojskowy
Obeznany
Posty: 135
Rejestracja: śr 23 maja 2012, 22:38:32
Lokalizacja: Gdansk

#13

Post autor: wojskowy »

Bandit_PL pisze:A myślicie, ze to by wyeliminowało mój problem?
Bo kasa jak widzę nie mała za taką przyjemność. Czy moze lepiej najpierw jechać na diagnostykę?
jedz lepiej na diagnostyke . nie sa to wielkie pieniądze a moze cos wypatrzą.
Kazała mi wybrać.
Ona lub Honda..
Czasami za nią tęsknię
Awatar użytkownika
Bandit_PL
Obeznany
Posty: 145
Rejestracja: sob 27 sie 2011, 08:39:21
Lokalizacja: Łomża

#14

Post autor: Bandit_PL »

I chyba tak zrobie. Potem ew. wymiana bo ktoś na forum pisał, zę honda powinna prowadzić się jak po sznurku:)
Awatar użytkownika
Bandit_PL
Obeznany
Posty: 145
Rejestracja: sob 27 sie 2011, 08:39:21
Lokalizacja: Łomża

#15

Post autor: Bandit_PL »

Więc teraz tylko lecieć na diagnostykę, a potem zapewne wymieniać:)

A czy te tuleje poliuretan to są dobre na każdy rodzaj pokonywanej drogi? - Bo na Podlasiu drogi są do dupy i u mnie nie ma mowy o glebie.
Awatar użytkownika
Piterex
Podwójny As
Posty: 287
Rejestracja: wt 22 mar 2011, 22:18:42
Lokalizacja: Gdańsk

#16

Post autor: Piterex »

masz 2 lata gwarancji na te tuleje czyli to oznacza ze są kure\/\/sko wytrzymałe
pewnie przez 2 lata nie uda ci się ich dobić choć być po dziurach tylko jeździł :flex:
Awatar użytkownika
Piterex
Podwójny As
Posty: 287
Rejestracja: wt 22 mar 2011, 22:18:42
Lokalizacja: Gdańsk

#17

Post autor: Piterex »

negroazor pisze:Piterex, super link dodales. Kapitalna firma i oferta. Ja rowniez skorzystam. Bardzo piekne Dzieki :-) . P.s Pozdrowienia z Konstancina.
nie ma sprawy dobrze że mogłem pomóc :happy:
Awatar użytkownika
Bandit_PL
Obeznany
Posty: 145
Rejestracja: sob 27 sie 2011, 08:39:21
Lokalizacja: Łomża

#18

Post autor: Bandit_PL »

negroazor więc skoro ja na co dzień jeżdżę po dupnych drogach to mi chyba wystarczą te słabsze, czyli z tamtej stronki, która wcześniej kolega podał to będą czerwone, tak?

Ja po torach jeździł na pewno nie będę.
GrzechuSuli
Nałogowiec
Posty: 637
Rejestracja: śr 31 sie 2011, 17:49:24
Lokalizacja: Radom/Warszawa

#19

Post autor: GrzechuSuli »

Te żółte są twardsze. Ale zamiast zamawiać u producenta, którego polecono Ci wyżej, proponowałbym Ci odwiedzić tą stronkę: http://poliuretany.olkusz.pl/pl/honda_civic_civic-91-95
Tuleje tu są nieco tańsze, a myślę że tak samo trwałe, ja tu zamawiałem i nie narzekam, w razie jakiś problemów, tzn. gdyby tuleja nie pasowała, po prostu do nich odsyłasz i przysyłają Ci nową, ja tak miałem i dodatkowo otrzymałem 25% zniżki na kolejny zakup.
Moja biała perełka
viewtopic.php?t=22221
ODPOWIEDZ