wymiana przewodów paliwowych sztywnych

wiesiek39

wymiana przewodów paliwowych sztywnych

#1

Post autor: wiesiek39 »

czy ktoś z kolegów wymieniał przewody paliwowe pod spodem?Jak one są zakończone w miejscach gdzie łączą się z przewodami giętkimi?Czy są jakieś zgrubienia czy giętkie naciągnięte są na "płasko"?Pytam ponieważ trudno o oryginalne a posiadam rurki z kwasiaka o tych samych średnicach co w hani.
kusnier
Pełnoprawny User
Posty: 81
Rejestracja: sob 14 sty 2012, 20:52:25
Lokalizacja: Wągrowiec WLKP

#2

Post autor: kusnier »

Są zgrubienia ale płaskie też założysz
na gaz chodzą kuchenki i wózki widłowe
hubcio87
Pełnoprawny User
Posty: 50
Rejestracja: ndz 08 maja 2011, 22:24:09
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post autor: hubcio87 »

Czołem! Odświeżając temat, niedawno mi walnął przewód paliwowy stały, na zgięciu zaraz przed wejściem w tą rynienkę. Odciąłem pęknięty kawałek i prowizorycznie naprawiłem łącząc przewodem paliwowym elastycznym. One są w stanie agonalnym wiec zaraz i tak rąbną. I mam takie pytanie - skąd wziąć zamienniki jakieś? Czy może tak jak z hamulcowymi, kupić miedziane? Wszędzie mi gadają żebym w aso szukał tylko że wiem że sie przewrócę jak usłysze cene.
woocash
Pełnoprawny User
Posty: 63
Rejestracja: sob 17 mar 2012, 13:18:57
Lokalizacja: Tychy

#4

Post autor: woocash »

ja pytałem na ASO i są trudne do zdobycia a komplet (3 szt) to koszt ponad 1000 pln :( więc jak będzie potrzeba to będę dorabiał miedziane
hubcio87
Pełnoprawny User
Posty: 50
Rejestracja: ndz 08 maja 2011, 22:24:09
Lokalizacja: Warszawa

#5

Post autor: hubcio87 »

tak też myślałem, więc i mnie miedź czeka. tylko teraz pytanie - jakiej długości i grubości kupować?? :bored:
szatri
Forumowy As
Posty: 158
Rejestracja: czw 01 mar 2012, 22:36:46
Lokalizacja: Zamość

#6

Post autor: szatri »

hubcio87, Wiesz coś na temat tych długości i grubości tych przewodów, bo mi dzisiaj zaczęło kapać z powrotnego i też mnie czeka wymiana.
hubcio87
Pełnoprawny User
Posty: 50
Rejestracja: ndz 08 maja 2011, 22:24:09
Lokalizacja: Warszawa

#7

Post autor: hubcio87 »

Niestety nie dowiedziałem się :( jeszcze trzyma się prowizorka o której wcześniej pisałem. Poza tym zastanawiam sie czy nie wsadzić przez długość gumowych zbrojonych.
szatri
Forumowy As
Posty: 158
Rejestracja: czw 01 mar 2012, 22:36:46
Lokalizacja: Zamość

#8

Post autor: szatri »

Właśnie też mam takie rozwiązanie w planach, od baku aż po filtr puszcze gumowe, a tylko hamulcowe będą miedziane
szatri
Forumowy As
Posty: 158
Rejestracja: czw 01 mar 2012, 22:36:46
Lokalizacja: Zamość

#9

Post autor: szatri »

Zmiana planów, jednak dam paliwowy z miedzi od lpg, na 8mm
hubcio87
Pełnoprawny User
Posty: 50
Rejestracja: ndz 08 maja 2011, 22:24:09
Lokalizacja: Warszawa

#10

Post autor: hubcio87 »

jak zrobisz to pochwal sie tu ;) a i pare szczegółów mógłbyś dać co do tych przewodów... owocnej roboty
ODPOWIEDZ