Woda w kabinie

szatri
Forumowy As
Posty: 158
Rejestracja: czw 01 mar 2012, 22:36:46
Lokalizacja: Zamość

Woda w kabinie

#1

Post autor: szatri »

Po chwilowych lekkich deszczach zorientowałem się ze jest mokra wykładzina pod dywanikiem kierowcy tak ze woda dosłownie stała, po prostu kałuża,
Wysuszyłem opalarką tak z grubsza podłogę i co nieco wykładzinę:
Obrazek
Zdemontowałem podszybie by się upewnić jak się maja kanaliki spustowe, po parunastu litrach wody nie było wielkich zastojów, spływała swobodnie, wiec wziąłem grubszy kaliber i wylałem na szybę dobre 2 wiadra wody ale w kabinie nic nowego się nie pojawiło:
Obrazek
Obrazek

Po tych zabiegach wiozłem konewkę do podlewania kwiatków i lałem po uszczelkach i rantach w szybie przedniej i bocznej, w drzwiach ujrzałem parę kropel na membranie głośnika, nie bardzo wiem skąd ona tam się mogły wziąć (poza tym że z konewki), w drzwiach powinny być jakieś kanaliki spustowe z szyby?
JokerNH
Natchniony
Posty: 1176
Rejestracja: sob 14 kwie 2012, 13:37:52
Lokalizacja: KrakoFF / Nowa Huta

#2

Post autor: JokerNH »

A szybę domykasz do końca ? Może wpada Ci gdzieś możliwe że uszczelka nie dolega i stąd ta woda..Ja miałem podobnie że koło głośnika były kropelki wody..
"Nie trąb gdy zwalniam, jadę na glebie, zaraz wahaczem, o coś przyjebie"
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#3

Post autor: Walnuts.inc »

W drzwiach masz u spodu 3 albo 4 ujścia wody, to normalne że czasami jest woda w okolicy głośników.

Często woda dostaje się pod nogi kierowcy przez stare uszczelnienia:

Obrazek

Obrazek
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
szatri
Forumowy As
Posty: 158
Rejestracja: czw 01 mar 2012, 22:36:46
Lokalizacja: Zamość

#4

Post autor: szatri »

Chyba tak jak wspomniałem znalazłem winowajcę, leje się przez głośnik w drzwiach:

Obrazek

Tutaj symulacja deszczu:

Obrazek

Jak widać jest to poważny problem i nie bardzo wiem jak go naprawić, w rogach uszczelki mam nie do końca dolegają na długości i tam się wlewa woda, czy to tak ma być to nie wiem, ale po stronie pasażera sytuacja podobnie wygląda.

Przy symulacji po stronie pasażera podobnie zalewa głośnik:

Obrazek

Poradźcie jak z tym walczyć??
BodzioDPL
Pełnoprawny User
Posty: 54
Rejestracja: ndz 07 sie 2011, 23:06:04
Lokalizacja: Polkowice

#5

Post autor: BodzioDPL »

Albo od klamki albo uszczelka od szyby, innej opcji nie widzę :) Sprobuj odseparowac klamke i zalej. Powodzenia z tym problemem. :gossip:
szatri
Forumowy As
Posty: 158
Rejestracja: czw 01 mar 2012, 22:36:46
Lokalizacja: Zamość

#6

Post autor: szatri »

To się leje w rogach od lusterka i od klamki, tylko że w tym od lusterka wali po głośniku a od klamki grzecznie spływa w kanaliki.
BodzioDPL pisze:Sprobuj odseparowac klamke
Nie bardzo wiem jak
ODPOWIEDZ