dziwne zachowanie samochodu

Coś puka i stuka? Trzeba to wymienić, a nie wiesz jak ?
przem500
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: pn 21 lut 2011, 17:17:06
Lokalizacja: Przasnysz

dziwne zachowanie samochodu

#1

Post autor: przem500 »

Witam. mam dość poważny problem z zawieszeniem. przy nierównościach (dziury) auto przeskakuje w bok. przy gwałtownym rozpędzaniu się, gdy odciąża się przednia oś zaczyna uciekać w bok i przy prędkości 90 zaczyna być słychać piszczenie opon nawet przy jeździe na wprost. ostatnio wymieniałem tuleje w wahaczu, drążki i końcówki i założyłem maglownice ze wspomaganiem. co to może być?? bo nie mam już pomysłów. byłem na trzepakach na stacji diagnostycznej, w warsztatach różnych i zbieżność robiłem już dwa razy. objawy takie same na dwóch kompletach kół. na zbieżności wyszło że jest z prawej strony z przodu i z tyłu kąt pochylenia koła nie jest taki jak powinien być ale mieści się w granicach. czy to może być pogięty wahacz?? jak to sprawdzić lub gdzie z tym jechac??
Ostatnio zmieniony czw 22 mar 2012, 01:03:12 przez przem500, łącznie zmieniany 1 raz.
kusnier
Pełnoprawny User
Posty: 81
Rejestracja: sob 14 sty 2012, 20:52:25
Lokalizacja: Wągrowiec WLKP

#2

Post autor: kusnier »

Objawy wskazują na zbieżność. Albo ta maglownica
na gaz chodzą kuchenki i wózki widłowe
przem500
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: pn 21 lut 2011, 17:17:06
Lokalizacja: Przasnysz

#3

Post autor: przem500 »

tylko że na maglownicy nie ma żadnych luzów. a jeszcze zauważyłem że przy ruszaniu prawe przednie koło zaczyna się jakby chować. coś takiego jak na zdjęciu.

Obrazek
kusnier
Pełnoprawny User
Posty: 81
Rejestracja: sob 14 sty 2012, 20:52:25
Lokalizacja: Wągrowiec WLKP

#4

Post autor: kusnier »

Disiaj w pracy to sprawdze i dam ci znac co może być nie tak. dziwi mnie tylko że te mechaniki nic nie zauważyli
na gaz chodzą kuchenki i wózki widłowe
RastaMan81

#5

Post autor: RastaMan81 »

górny wahacz do wymiany.
przem500
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: pn 21 lut 2011, 17:17:06
Lokalizacja: Przasnysz

#6

Post autor: przem500 »

oglądałem wahacz i wydaję mi się że nie jest krzywy. ale zauważyłem że jak samochód jest na lewarku i ruszam kołem to chodzi cały dolny wahacz w miejscu nowych tulejek. czy możliwe żeby to wszystko działo się przez te tulejki?? przejechałem może na nich z 400 km.
quality06

#7

Post autor: quality06 »

dziwnie to wyglada, ja u siebie tez musialem wymienic tulejki dolnego wahacza po 5 tys. bo juz je rozsadzilo nie wiem jakiej jest to przyczyny ze tak szybko to siada. TEREAZ wlozylem trw. ale czuje ze i tak niedlugo bd wymiana.ale faktycznie wyglada to na gorny wahacz
kazik2_h9w3
Berbeć
Posty: 34
Rejestracja: śr 15 lut 2012, 20:53:40
Lokalizacja: Łódź

#8

Post autor: kazik2_h9w3 »

przem500 pisze:oglądałem wahacz i wydaję mi się że nie jest krzywy. ale zauważyłem że jak samochód jest na lewarku i ruszam kołem to chodzi cały dolny wahacz w miejscu nowych tulejek. czy możliwe żeby to wszystko działo się przez te tulejki?? przejechałem może na nich z 400 km.
Jak to były tanie zamienniki to owszem
przem500
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: pn 21 lut 2011, 17:17:06
Lokalizacja: Przasnysz

#9

Post autor: przem500 »

pytałem mechanika to mówił że założył dobrej firmy. zamówiłem teraz tuleje z poliuretanu to zobaczymy co się bedzie działo.
przem500
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: pn 21 lut 2011, 17:17:06
Lokalizacja: Przasnysz

#10

Post autor: przem500 »

poliuretany założone i jest lepiej koła nie piszczą. ale jest nowy problem. wcześniej przy ruszaniu koło się chowało a teraz z obu stron tak jest nawet jak stoi. wyczytałem że nie możliwości regulacji kąta pochylenia więc co z tym teraz zrobić bo zjada mi zewnętrzną część opony?????
ODPOWIEDZ