LPG do d13b2

Serce samochodu niedomaga ?
szymonf
Żółtodziób
Posty: 9
Rejestracja: pn 15 sie 2011, 09:23:31
Lokalizacja: Częstochowa

LPG do d13b2

#1

Post autor: szymonf »

Witam was wszystkich. Chciałbym założyc gaz do do hondy z silnikiem d13b2 okazało sie że będę robił sporo km rocznie a przy dzisiejszych cenach paliw niestety jestem zmuszony do założenia instalacji. Co sądzicie o lpg w tym silniku? JAki rodzaj instalacji wybrac 1 czy 2 generacji? I przede wszystkim prosiłbym o namiary jakiś dobrych gazowników którzy mieli do czynienia z gazem w tym silniku bo z tego co wiem występują problemy jeśli chodzi o d13b2 więc raczej jest potrzebny ktoś kto że tak powiem wie już o co kaman. Może ktoś zna godny polecenia warsztat w okolicach Częstochowy? Pozdro.
Olek60

#2

Post autor: Olek60 »

do d13 tylko gaz I generacji, nie występują żadne problemy, przynajmniej nie więcej niż w innych autach ;) ogólnie dobry silnik do LPG, mocy i tak nie ma więc nie ma co stracić, a jak się rozpadnie zaraz silnik to nie będzie go szkoda :D
Sheeva
Forumowy As
Posty: 173
Rejestracja: wt 23 lis 2010, 20:18:05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

#3

Post autor: Sheeva »

Ja jeżdżę na gazie w moim i jak narazie wszystko jest w porządku. Ani razu nie regulowałem jeszcze nic. Jak założyłem gazownik kazał zatankować za 20 zł. Przejechałem na tym 85km :D bo chciałem zobaczyć ile spali, jechałem dopóki nie zaczął szarpać :D. razem z założeniem instalacji i papierami zeszło im 3 godziny i wyjechałem na gazie :) . Nie narzekam na instalacje, zakładałem w Tomaszowie Mazowieckim, ale kolega z byt daleko mieszka żeby tam dojechać opłacalnie :D pali mi średnio 8l gazu czyli jak u mnie za gaz 2,79x8 22,32zł ale licze te 25zł na 100km. Całkiem przyjemnie :)
-
No Roll = No Fun
szymonf
Żółtodziób
Posty: 9
Rejestracja: pn 15 sie 2011, 09:23:31
Lokalizacja: Częstochowa

#4

Post autor: szymonf »

Olek 60 wiesz co pytałem i ze względu na to że ten gaźnik u nas jest elektroniczny i jest również sonda polecają mi instalacje 2 gen ale tez początkowo myslalem ze wystarrczy 1... Shevva a co masz konkretnie założone 1 czy 2 gen? I jak mozesz wymienił byś podzespoły z góry dzięki:)
michalstw
Berbeć
Posty: 21
Rejestracja: sob 08 paź 2011, 19:15:22
Lokalizacja: Stalowa Wola

#5

Post autor: michalstw »

Widze ze koledzy wyzej to szczesciarze : ) Ja osobiscie mam gaz w d13b2 i po zakupie auta bylo ok a po wymianie rozrzadu i filtrow niestety wszystko sie posypalo i nie chodzi juz tak jak kiedys. Z tego co czytam to silnik d13b2 stworzony do gazu nie jest i ja tez tak uwazam niestety...
Olek60

#6

Post autor: Olek60 »

żaden silnik nie jest stworzony do gazu :P ja też jeszcze na lpg jezdze chociaz już mi raz wyjarało UPG :D w wakacje wywalam instalke.
Sheeva
Forumowy As
Posty: 173
Rejestracja: wt 23 lis 2010, 20:18:05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

#7

Post autor: Sheeva »

Ja nie wiem o co chodzi z tą generacją 1 czy 2...:D

szymonf,
To moje podzespoły: :P

Reduktor LOVATO
Zawór gazowy LOVATO
Zbiornik 34l
Wielozawór TOMASETTO
Obudowa wielozaworu STAKO
Zawór tankowania TOMASETTO
Przełącznik/Centralka STAG ZG
Układ elektroniczny STAG ZG


Tylko takie mam dane jeżeli chodzi o to. :)
-
No Roll = No Fun
RychuBMX
Nałogowiec
Posty: 643
Rejestracja: pt 18 lis 2011, 22:06:55
Lokalizacja: Łódź

#8

Post autor: RychuBMX »

sheeva do naszych civicow jest lpg 1wszej generacji poniewaz u nas musi byc wypalanie benzyny ktora jest w gazniku czyli mamy przelacznik powiedzmy 1to bena cykasz na 0(srodek0 jedziesz wypalasz bene i w momencie jak spada z obrotow po ok 500metrach przelaczasz ze srodka(0) na 2 czyli lpg a 2generacja gazu masz przelacznik wciskowy taki ze wkrecasz na obroty i wciskasz to aytomatycznie sie przelacza na lpg nie ma wypalania bo majac na wtrysku paliwo jest na bierzaco dostarczane i odcinane.... tak to mniej wiecej wyglada ;)
_Shadow
Żółtodziób
Posty: 18
Rejestracja: pt 03 kwie 2009, 15:22:22

#9

Post autor: _Shadow »

mi pali benzyny ok6.5-7 ale patrzać na ceny benzyny jak walą w góre i nie zapowiada sie na mniej coraz częściej myśle o instalacji gazowej,
Jakie koszty takien instalki do d13b2 ?? bo jak dzwonie to 1500+ 100 zł za zbiornik w kole.

I jeszcze pytanie, jak założą gaz to trzeba od razu jechac na przegląd czy załatrwia to gazownik w cenie ??
pasta725
Nałogowiec
Posty: 867
Rejestracja: śr 15 lut 2012, 11:41:36
Lokalizacja: grójec

#10

Post autor: pasta725 »

U mnie zakładają najprostszą sekwencje za 1400zł łącznie.
To ktoś z ciebie chce zedrzeć.
1200zł to maxymalne koszty na taką instalację 1 gen.
Ile byś nie włożył do tego interesu, to dobre koło podstawą sukcesu :]
Awatar użytkownika
Piterex
Podwójny As
Posty: 287
Rejestracja: wt 22 mar 2011, 22:18:42
Lokalizacja: Gdańsk

#11

Post autor: Piterex »

sekwencja za 1400 zł :dry: chyba to nie jest sekwencja
pasta725
Nałogowiec
Posty: 867
Rejestracja: śr 15 lut 2012, 11:41:36
Lokalizacja: grójec

#12

Post autor: pasta725 »

Jezu, grzesze.
Najprostsza sekwencja brc.
1400zł z montażem u mnie w mieście.
Chcesz numer telefonu?
:D

Co nie zmienia faktu że sekwencja np. w zime jest bez sensu bo zanim to się przełaczy to do pracy się dojedzie jeśli ma się 10km.
A tak to pstryk i jedzie.
Trzeba pamiętać że do gaźnika są specjalnie podciśnieniowe reduktory.
Ostatnio koleś w sklepie chciał mi wcisnąć mieszalnikowy jak mój padł....
Olek60

#13

Post autor: Olek60 »

ja bym z decyzją na założenie gazu poczekał z pół roku, może troszkę dłużej, bo nie wiadomo co wymyślą z tą akcyzą.
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#14

Post autor: Walnuts.inc »

No nie zapowiada się na obniżki benzyny, wszystko idzie w górę. Wszystko zależy ile ktoś jeździ, jak robi sporo Km to instalacja może okazać się opłacalna na dłuższą metę...
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
Olek60

#15

Post autor: Olek60 »

chodziło mi o akcyzę na LPG i jej nieubłagane zwiększenie.
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#16

Post autor: Walnuts.inc »

No nie wiem jak to wygląda z perspektywy dłuższej ale wydaje mi się że wszystkie paliwa drożeją równomiernie, jeśli by tak nie było któreś paliwo mogłoby mieć większy popyt co zwiększyło by podaż czyli cenę.

Tak czy inaczej leją nas po plerach tymi nieludzkimi cenami...
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
pasta725
Nałogowiec
Posty: 867
Rejestracja: śr 15 lut 2012, 11:41:36
Lokalizacja: grójec

#17

Post autor: pasta725 »

Leją i to ostro..
Co z tego że w innych krajach jest drożej, ale oni zarabiają 3x tyle co my i stać ich na to.
A jak bena bedzie po 6zł to ja nie wiem, ludzie nie będą jeździć na wakacje upadnie gospodarka i nie będzie co jeść bo firmy transportowe splajtują.

Wracając do gazu, jak będzie droższy niż 3.40-3.50 to nie będzie się opłacało zakładać instalacji..
Ile byś nie włożył do tego interesu, to dobre koło podstawą sukcesu :]
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#18

Post autor: Walnuts.inc »

Tak ale jak benzyna zdrożeje do 6 złociszy to przy odpowiednim przebiegu wciąż się opłaca. Wszystko zależy od tego ile kto jeździ...
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
ODPOWIEDZ