Ubezpieczenie Problem pilne

Dyskusje ogólne.
mixonni

Ubezpieczenie Problem pilne

#1

Post autor: mixonni »

Witam mam pewnien problem odnoscie oc na auto, mianowicice ostatnio gdy je kupilem oc bylo wazne dostalem kwitek od poprzednmiego wlasciciela jednak przypomina mi sie cos ze mowil cos o jego wycofaniu sprawdzalem na stronie ufg(ubezpieczenmiowy fundusz gwarancyjny) i po wpisaniu swojego numeru rejestracyjnego wyskakuje "brak danych" to tak jak by nie bylo ubezpieczenia.Co mam teraz zrobic ? W pon ubezpiecze auto czy beda mnie scigac za brak ciaglosci w oc moze ktos sie orientuje?
Awatar użytkownika
Uszy
Natchniony
Posty: 1014
Rejestracja: wt 20 maja 2008, 19:45:37
Lokalizacja: EL
Kontakt:

#2

Post autor: Uszy »

Jak kupiłeś auto to w ciągu 30 dni powinieneś wypowiedzieć OC jesli tak sie ugadałeś ze sprzedającym. Poza tym na OC (czyli kwitku jak to określiłeś) powinieneś mieć datę do kiedy jest ubezpieczenie ważne. Tu masz link do forum prawnego z podobną sytuacją:

http://forumprawne.org/ubezpieczenia-po ... ci-oc.html
Dj Tim
Forumowy As
Posty: 151
Rejestracja: sob 31 gru 2011, 17:38:39
Lokalizacja: Rybnik

#3

Post autor: Dj Tim »

Mogłeś sie dogadać żeby tego nie cofał tak musisz teraz opłacić dużą opłate. On wycofał dlatego że przykładowo za OC zapłacił 1700 zł, a uzytkował z niego przez 6 miesięcy to dostanie zwrot jeśli je wypowiedział. Ja specjalnie pytałem w agencji gdzie było OC nie na mnie i można na nim jeździć ale trzeba wozic z sobą kopie umowy kupna auta.
mixonni

#4

Post autor: mixonni »

na dowodzie wplaty napisane jest iz ubezpiecznie obojemuje okres od 27 grudnia 2011 do 27 grudnia 2012 ale rata jest zalpacona za pol roku czyli cos kolo kwietnia maja .z tego co wiem to tylko nabywca moze wycofac ubezpieczenie a ja tego nie zrobilem wiec ubezpieczenie nadal powinno byc aktywne.dzwonilem do firmy ubiezpieczajacej to auto powiedzieli ze powinienm wyslac tylko swoje dane zeby mogli przerekalkulowac skladke.Wiec jak myslicie moga byc tego jakies konsekwencje?
ODPOWIEDZ