Wyciek oleju hydraulicznego

simopl

Wyciek oleju hydraulicznego

#1

Post autor: simopl »

Witam wszystkich
Dzis zauwazylem, ze pod samochodem mam oleista plame (przednie lewe kolo).
Stwierdzilem, ze mam wyciek oleju hydraulicznego. Zlokalizowalem go i wiem, ze cieknie z rurki, ktora wychodzi ze zbiorniczka wyrownawczego. Ponizej zdjecia obrazujace ten problem.
I tutaj moje pytanie. Czy byloby to problemem, gdybym ucial zgnity kawalek rurki metalowej i zastapil go gumowym wezykiem z zaciskami? Wiadomo, ze wtedy przewod by sie odrobine skrocil i nie bylby skierowany do dolu. Czy nie bedzie problemu z praca ukladu wspomagania kierownicy?

Obrazek
Obrazek
CYkada
Nałogowiec
Posty: 820
Rejestracja: sob 22 maja 2010, 22:53:50
Lokalizacja: poznan

#2

Post autor: CYkada »

zamiast bawić sie w takie sztukowanie, kupić ten kawałek- urzywany albo ze szotu za grosze i mieć spokój, bez żadnego ingerowania w konstrukcje tego układu.
kaczor44
Żółtodziób
Posty: 19
Rejestracja: pn 25 lip 2011, 13:01:57
Lokalizacja: Gdansk

#3

Post autor: kaczor44 »

A czy ktoś jest w stanie mi wyjaśnić po "kiego wała" to jest skierowane na dół i jeszcze w taki sposób, to coś daje wgl ?
CYkada
Nałogowiec
Posty: 820
Rejestracja: sob 22 maja 2010, 22:53:50
Lokalizacja: poznan

#4

Post autor: CYkada »

Na dole masz taki długi odcinek który zawraca, to jest w świetle wlotu powietrza i to robi za chłodnice płynu wspomagania.

Hmmm, ale jeśli dobrze widzę ty go chyba nie masz, słabo widzę na tej fotce, ale masz chyba zrobione na sztukę powrót z gumowego węża, a tam powinien być dosyć długi metalowy odcinek który idzie wzdłuż pasa przedniego, zakręca, wraca i idzie do drugiego węża.
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#5

Post autor: Walnuts.inc »

Ja w swoim 1.3 też mam takiego króćca więc śmiem przypuszczać iż te typy tak mają.
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
CYkada
Nałogowiec
Posty: 820
Rejestracja: sob 22 maja 2010, 22:53:50
Lokalizacja: poznan

#6

Post autor: CYkada »

Walnuts.inc pisze:Ja w swoim 1.3 też mam takiego króćca więc śmiem przypuszczać iż te typy tak mają.
I chyba tak jest, bo właśnie dziś na innym forum też się toczyła dyskusja na ten temat i niektóre modele nie miały seryjnie tej chłodniczki...

Więc myśle ze skrócenie tego nie będzie mieć wpływu na funkcjonowanie tego układu, bo to ze jest to skierowane w dół nie spełnia chyba żadnej funkcji, tylko dali ten element od "bogatszej" opcji z chlodniczką.
ODPOWIEDZ