pytanie o tylni zderzak..

Awatar użytkownika
SCKAPE
Nałogowiec
Posty: 974
Rejestracja: sob 23 lip 2011, 16:44:28
Lokalizacja: Stockport

pytanie o tylni zderzak..

#1

Post autor: SCKAPE »

Tak mnie te dziury w zderzaku zastanawiają.. - po co one sa?
czy to ma na celu zmniejszenia oporow powietrza?? tak domniewam ale w sumie to pojecia nie mam..
jes sęs je robic jesli maja jakies realne przeznaczenie?

Obrazek
CYkada
Nałogowiec
Posty: 820
Rejestracja: sob 22 maja 2010, 22:53:50
Lokalizacja: poznan

#2

Post autor: CYkada »

to się nazywa "rear bumper diffuser" i jest po to o czym mówisz, tylni zderzak ma kształt troche jak spadochron i w pewnym sensie tak działa, te otwory się robi żeby uwolnić to powietrze i żeby był przepływ.

Czy jest sens- nie powiem Ci bo niewiem, wiem tyle ze w mocnych cifach np takich co robią 9s widuję się takie patenty, więc pewnie cos daje.

Poza tym- wygląda mega rajsingowo i redukcja wagi.

Jak się nie chce tak dokładnie wycinać otworów, to mozna wyciąć mniej starannie albo pasek i kupić takie coś gotowe.

Obrazek
Awatar użytkownika
SCKAPE
Nałogowiec
Posty: 974
Rejestracja: sob 23 lip 2011, 16:44:28
Lokalizacja: Stockport

#3

Post autor: SCKAPE »

pytam bo w sumie mam peknienyt zderzak tylni od kad civica kupilem - i wyglada że na sztuke jest poklejony... i tak sie zastanawiam czy nie kupic jakiegos innego i wlasnie nie wiedzialem czy jakies dziury to na pokaz czy do uzytku...
Dzieki cykada za dosc wyczerpujaca odpowiedz.
CYkada
Nałogowiec
Posty: 820
Rejestracja: sob 22 maja 2010, 22:53:50
Lokalizacja: poznan

#4

Post autor: CYkada »

spoko, w aucie na tor myśle zrobił bym ten dufuzor, bo nawet jeśli nic nie da, to napewno nie zaszkodzi, a jak jest ładnie wycięty to mega dobrze to wygląda :D

albo taki dyzuzor, chodzi o to samo, ale wykonanie inne, chyba o wiele trudniejsze.

Obrazek

Mozna jeszcze inaczej zrobić, czyli podciąć tylni zderzak od rogów po łuku do lini gdzie jest prosta powierzchnia + otwory, coś takiego jak ma szatan, tyle ze on ma z tuningowym zderzakiem.
Ostatnio zmieniony sob 04 lut 2012, 22:44:06 przez CYkada, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
SCKAPE
Nałogowiec
Posty: 974
Rejestracja: sob 23 lip 2011, 16:44:28
Lokalizacja: Stockport

#5

Post autor: SCKAPE »

no ja raczej kupie nowy muj jest złamany - co prawda trzyma sie kupy ale raczej nie da sie z nim zrobic...
powiem ci ze ten dyfuzor wyglada w pyte - podoba mi sie ale sceptycznie to widze jesli chodzi o goroncy wydech - widzilem kilka aut z nadpalonymi zderzakami a to jest prawie dookola tlumnika... chyba ze by dalo sie tasme termoizolujaca ale sam nie wiem...
CYkada
Nałogowiec
Posty: 820
Rejestracja: sob 22 maja 2010, 22:53:50
Lokalizacja: poznan

#6

Post autor: CYkada »

niewydaje mi się zeby się przypaliło, jest zachowana jakąs odległość, specjalnie tez nie ma puszki końcowego, przecież normalnie tłumiki też są dośyć blisko zderzaka i się nie przypalają.
ODPOWIEDZ