Wyciekajacy plyn chłodniczy : (

Serce samochodu niedomaga ?
michalstw
Berbeć
Posty: 21
Rejestracja: sob 08 paź 2011, 19:15:22
Lokalizacja: Stalowa Wola

Wyciekajacy plyn chłodniczy : (

#1

Post autor: michalstw »

Witam, mam problem z hanka, wyjechalem kawalek z podworka, patrze i widze plame, najprawdopodobniej jest to plyn chlodniczy. Patrze pod maske a tam w zbiorniczu nie ma plynu tzn jest ale bardzo malo a w samej chlodnicy jest full. Auto grzeje sie normalnie. W takim przypadku odrazu zaczolem patrzec skad moze byc wyciek ale nie znalazlem miejsca : O Nie wiem co mam robic, oddawac auto do mechanika czy to poprostu olac. Pozdrawiam.
Dj Diablo
Potrójny As
Posty: 473
Rejestracja: sob 07 sie 2010, 20:29:14
Lokalizacja: Pcim

#2

Post autor: Dj Diablo »

myśle że któryś wąż jest sparciały i kapie z niego płyn :/
michalstw
Berbeć
Posty: 21
Rejestracja: sob 08 paź 2011, 19:15:22
Lokalizacja: Stalowa Wola

#3

Post autor: michalstw »

Dj diablo no wlasnie obmacalem wszystko co bylo widoczne i nic : ( a uciekac ucieka i to na 100 chlodniczy bo kolor sie zgadza a pozatym nie zamarazl
silvo18
Pełnoprawny User
Posty: 59
Rejestracja: pn 03 paź 2011, 21:23:11
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#4

Post autor: silvo18 »

sprawdź korek spustowy płynu chłodniczego, może go ktoś nie dokręcił.
michalstw
Berbeć
Posty: 21
Rejestracja: sob 08 paź 2011, 19:15:22
Lokalizacja: Stalowa Wola

#5

Post autor: michalstw »

Ostatnio typ mi przy gazie grzebal i cos tam spuszczal ale pozakrecal : \ no ja niew iem juz gdzie to spiernicza, najgorsze jest to ze zimno : ( jutro oblukam jeszcze. Jakby komus cos przyszlo do glowy to mowic: ) Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
dam01ian
Podwójny As
Posty: 212
Rejestracja: pt 27 sie 2010, 12:42:17
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#6

Post autor: dam01ian »

miałem podobny problem, nagle w zbiorniczku mialem plyn na samym dnie, dolalem płyn i jezdzilem dalej, na nastepny dzien nie mialem juz do polowy plynu w zbiorniczku, znow dolalem, na nastepny dzien ubylo tylko troszke ale wciaz bylo w normie wiec uzupełniłem do kreski max. Na dzien dzisiejszy problem zniknął, po dokladnym przesledzeniu forum stwierdzam ze mogł to by spowodowane "samoodpowietrzaniem sie ukladu chlodzenia", tak jak gdzies kiedys przeczytalem :]
Kondraczek
Podwójny As
Posty: 244
Rejestracja: wt 03 sie 2010, 20:09:21
Lokalizacja: Bezwola/Lublin

#7

Post autor: Kondraczek »

Też miałem ostatnio wyciek nie wiadomo skąd. Jak chcesz szybko znaleźć przeciek, to odłącz wężyk od zbiorniczka wyrównawczego i wsadź w niego pistolet od sprężarki, zapakuj trochę ciśnienia(tylko beż przesady 1Mpa wystarczy) i patrz skąd leci. Ja tak u siebie zdiagnozowałem przeciek, niestety chłodnica :/
A jak nie ucieka bardzo dużo to olać sprawe.
michalstw
Berbeć
Posty: 21
Rejestracja: sob 08 paź 2011, 19:15:22
Lokalizacja: Stalowa Wola

#8

Post autor: michalstw »

No chlodnica sucha we wszystkich miejscach : \ Damian tylko Tobie plyn poszedl w uklad a mi w kostke brukowa.
Awatar użytkownika
dam01ian
Podwójny As
Posty: 212
Rejestracja: pt 27 sie 2010, 12:42:17
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#9

Post autor: dam01ian »

no wlasnie wiem, musisz szukac miejsca wycieku innego wyjscia nie masz :/
michalstw
Berbeć
Posty: 21
Rejestracja: sob 08 paź 2011, 19:15:22
Lokalizacja: Stalowa Wola

#10

Post autor: michalstw »

Zaleje jutro plyn i bd patrzyl co sie dzieje : )
DevilekxD

#11

Post autor: DevilekxD »

Miałam podobny problem w tamtym roku... Okazało się, że wąż był pęknięty. Tylko, że problem pojawiał się dopiero jak wszystko się nagrzało. Wąż się nagrzewał i rozchodził pokazując dziurę :/ A przy takich temperaturach jakie były wtedy i jakie mamy teraz wszystko szybko stygło i wąż się kurczył. Też kilka dni się głowiłam co jest nie tak, aż w końcu problem się pokazał. Wystarczyło dobrze nagrzać silnik a płyn z węża uchodził tak, że aż syczało :/ Może u Ciebie jest ten sam problem ;)
Dj Diablo
Potrójny As
Posty: 473
Rejestracja: sob 07 sie 2010, 20:29:14
Lokalizacja: Pcim

#12

Post autor: Dj Diablo »

mozliwe ze uszczelka pod głowicą lub korek chłodniczy jest nie szczelny i paruje z niego wszystko jest mozliwe :/ aczkolwiek moze Ci kapać z pompy wody to oznacza że trzeba ja zmienić.
michalstw
Berbeć
Posty: 21
Rejestracja: sob 08 paź 2011, 19:15:22
Lokalizacja: Stalowa Wola

#13

Post autor: michalstw »

Diablo pompa wody zmieniana 2 tys km temu, uszczelka pod glowica watpie bo pali ladnie, chodzi rowno, grzeje sie dobrze. AAA i pragne powiedziec ze jest to w okoolicach chlodnicy tzn po lewej stronie patrzac na maske auta : )
Dj Diablo
Potrójny As
Posty: 473
Rejestracja: sob 07 sie 2010, 20:29:14
Lokalizacja: Pcim

#14

Post autor: Dj Diablo »

to albo chlodnice masz walnieta albo sparcialego któregoś węża lub popuściła sie jakas opaska ja tylko tyle widze :p szukaj szukaj bo sam jestem ciekaw ja mialem tak ze jak mi ubywalo plynu to sączyło sie zpod weza dolnego od chlodnicy bo zerdzewiala byla opaska zmienilem i jest git :-)
BlachaKSA
Pełnoprawny User
Posty: 77
Rejestracja: ndz 08 sty 2012, 19:53:21
Lokalizacja: Toruń

#15

Post autor: BlachaKSA »

Mam tak samo jak kolega tylko ja podejrzewam że źle mam dociśnięty dolny wąż do chłodnicy ponieważ problem pojawił się po wymianie termostatu a bez kanału założyć ten wąż to była prawdziwa udręka nie było dojścia praktycznie i opaskę mogłem źle założyć więc w weekend na kanał jak da rade i do ogarnięcia koledze proponuje to samo jak ma dojście do kanału oczywiście
thievsto

#16

Post autor: thievsto »

sprawdź pompe wody. ja jezdzilem z 'popsutą' pompą pol roku :D w koncu tak się rozciekła, że plama na placu została :) wcześniej po trochu płynu ubywało... myslalem ze uszczelka to dolewałem... ;) wskocz pod auto i pooglądaj :)
bjn075

#17

Post autor: bjn075 »

elo. Problem może siedzieć też przy metalowej rurce która idzie od termostatu do bloku. Jest ona na simeringach z każdej strony raz ruszona lub zabrudzone są uszczelki(gumki) źle włożona lub gumki już hu* strzelił. Popatrz też na to może akurat. Rurka ta znajduje się pod kolektorem ssącym. pozdro.
kaczor44
Żółtodziób
Posty: 19
Rejestracja: pn 25 lip 2011, 13:01:57
Lokalizacja: Gdansk

#18

Post autor: kaczor44 »

mam podobny problem wiecie może jak wyjąć tą rurkę ?
Zientas
Potrójny As
Posty: 372
Rejestracja: czw 20 paź 2011, 14:02:05
Lokalizacja: Żory

#19

Post autor: Zientas »

ja mam te gumki na silikonie dane;P
michalstw
Berbeć
Posty: 21
Rejestracja: sob 08 paź 2011, 19:15:22
Lokalizacja: Stalowa Wola

#20

Post autor: michalstw »

Koledzy okazalo sie ze cieklo z reduktora od gazu, teraz mam zalany plyn i raz jest go w zbiorniczku wiecej raz mniej? To dobrze czy zle ?
ODPOWIEDZ