Spalanie na biegu jałowym

kieszek08

Spalanie na biegu jałowym

#1

Post autor: kieszek08 »

Witam wszystkich ;)

A więc ciekawi Mnie to, ile taka Honda z silinikiem 1.3 może spalić w godzine paliwa, gdy po prostu stoi w miejscu i silnik jest uruchomiony :) wie ktoś może ? i czy to nie szkodzi silnikowi ?
mariooo_87
Berbeć
Posty: 28
Rejestracja: śr 30 mar 2011, 09:53:05
Lokalizacja: Rybnik

#2

Post autor: mariooo_87 »

nie szkodzi pod warunkiem sprawnego układu chłodzenia, ok. 0,7 - 0,8 l / h
Poloneza Caro kupi, ten kto jest naprawdę głupi ;)
Awatar użytkownika
Piterex
Podwójny As
Posty: 287
Rejestracja: wt 22 mar 2011, 22:18:42
Lokalizacja: Gdańsk

#3

Post autor: Piterex »

podłączę się pod temat a d15b2 ile może palić penie podobnie ale ciekawy jestem bo nie wiem wiec nie szkodzi zapytać może ktoś wie :kid:
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#4

Post autor: grrruby »

w astrze z komputerem pokładowym na biegu jałowym wyświetlacz pokazywał wartości rzędu 1,6-1,7l tylko że był to silnik 2.0 8v.

No i w zasadzie nie do końca wiem, jak to rozumieć, bo podczas jazdy wiadomo, te np. 10l pokazywał na 100km, ale podczas postoju? ciężko by było spalić coś mierząc to w odległościach :D
RastaMan81

#5

Post autor: RastaMan81 »

mój znajomy ostatnio zatrzasnoł kluczyki w sharanie i zanim dowiexli mu zapasowe kluczyki samochód pracował przez niewiele ponad godzine. wypaliło mu 16l LPG
Sebastian

#6

Post autor: Sebastian »

RastaMan81 pisze:mój znajomy ostatnio zatrzasnoł kluczyki w sharanie i zanim dowiexli mu zapasowe kluczyki samochód pracował przez niewiele ponad godzine. wypaliło mu 16l LPG
No to musi mieć coś nie tak, miałem kiedyś omegę b 2.0 16v z pełnym kompem pokładowym i na jałowym spalanie wychodziło 1,1-1,2 l/h i na pewno nie było większe, bo często grzebiąc coś przy samochodzie czy go czyszcząc miałem włączony silnik (specjalnie tak robiłem żeby sobie popracował jak mało jeździłem) i nie zauważałem żeby mi tak z baku ubywało, teraz w BMW e34 2,5l 192 hp mam na godzinę spalanie 1,5l
Olek60

#7

Post autor: Olek60 »

0,7l to na jałowym pali średniej wielkości diesel, trzeba liczyć na benzynie więcej.
DomoKun

#8

Post autor: DomoKun »

Czyli godzina na jałowym to prawie 5 zł :clown:
ODPOWIEDZ