Olej w świecy

Ryjek
Pełnoprawny User
Posty: 57
Rejestracja: czw 26 sty 2012, 21:25:18
Lokalizacja: Rybnik

Olej w świecy

#1

Post autor: Ryjek »

Witam kupiłem tydzień temu Hanie i mam taki problem bo podczas sprawdzania świec 3 świeca była cała w oleju wyczyściłem ją i odpaliłem silnik na minutę sprawdziłem świece i już nie była z oleju czego to mogła być wina?Będę musiał ściągać pokrywę klawiatury?
senioras
Berbeć
Posty: 47
Rejestracja: ndz 26 wrz 2010, 15:58:50
Lokalizacja: Poznań

#2

Post autor: senioras »

Wymień sobie uszczelki, takie 4 kółeczka.. Będziesz musiał ściągnąć pokrywę.
Zientas
Potrójny As
Posty: 372
Rejestracja: czw 20 paź 2011, 14:02:05
Lokalizacja: Żory

#3

Post autor: Zientas »

tak jak napisal kolega sciagnij sobie pokrywe zaworów i tam bd takie 4 kołeczka. wymien odrazu sobie tez pod pokrywe chyba ze nic niecieknie to na silikon zaloz ponownie:PP
Ryjek
Pełnoprawny User
Posty: 57
Rejestracja: czw 26 sty 2012, 21:25:18
Lokalizacja: Rybnik

Olej w świecy

#4

Post autor: Ryjek »

Dzisiaj odpaliłem Hanie i pali na tą świecę a oleju już niema w tłoku,więc muszę ściągać tą pokrywę?;D

PS:niechce zakładać nowego tematu prosze powiedzcie gdzie sprawdzic rodzaj lakieru jaki mam?
Awatar użytkownika
Piterex
Podwójny As
Posty: 287
Rejestracja: wt 22 mar 2011, 22:18:42
Lokalizacja: Gdańsk

#5

Post autor: Piterex »

po stronie kierowcy na budzie nie daleko tego oczka od drzwi czy jak to tam się nazywa
na czarnej naklejce bodajrze
Ryjek
Pełnoprawny User
Posty: 57
Rejestracja: czw 26 sty 2012, 21:25:18
Lokalizacja: Rybnik

Olej w świecy

#6

Post autor: Ryjek »

Dzięki znalazłem tylko gdzie teraz dostane taki lakier? Oznaczenie to R-81 Mirano red czy coś takiego:D
Awatar użytkownika
Piterex
Podwójny As
Posty: 287
Rejestracja: wt 22 mar 2011, 22:18:42
Lokalizacja: Gdańsk

#7

Post autor: Piterex »

musisz znaleść jakiś sklep lakierniczy tak ci dorobią taki sam lakier albo jak malujesz u lakiernika to on się tym zajmie albo sam dorobi
Ryjek
Pełnoprawny User
Posty: 57
Rejestracja: czw 26 sty 2012, 21:25:18
Lokalizacja: Rybnik

Olej w świecy

#8

Post autor: Ryjek »

A co z tym mam zrobić?bo niewiem czy mam rozbierac pokrywę?:D

PS:Dzisiaj odpaliłem Hanie i pali na tą świecę a oleju już niema w tłoku,więc muszę ściągać tą pokrywę?;D
Awatar użytkownika
SCKAPE
Nałogowiec
Posty: 974
Rejestracja: sob 23 lip 2011, 16:44:28
Lokalizacja: Stockport

#9

Post autor: SCKAPE »

Jak dorobisz sobie kolor ktory tam masz to niekoniecznie bedzie sie pokrywał z obecnym kolorem bo obecny masz juz wypalony pewnie przez słońce.
Jesli chodzi o ten olej... to nie w tłoku tylko w cylindrze jak już. I jeśli miałeś w cylindrze to został przepalony ale to racze nie to było... Jeśli z kolei olej był NA świecy czyli od strony kabla tam gdzie masz tą porcelanową część świecy to masz do wymiany ''uszczelki gniazd swiec''. Sam to wymieniałem u siebie po zakupie bo tez ciekło - filozofi w tym dużej nie ma - wyciągasz kable od świec, odpinasz z dwuch bodajże klipsów linke gazu która trzyma sie obudowy, wykręcasz 4 śruby trzymające obudowe i ją zdejmujesz. Obracasz o 180 stopni i od srodka zobaczysz te 4 uszczelki, wyciagasz stare wciskasz nowe składasz w odwrotnej kolejności i po zabiegu ;)
Ryjek
Pełnoprawny User
Posty: 57
Rejestracja: czw 26 sty 2012, 21:25:18
Lokalizacja: Rybnik

Olej w świecy

#10

Post autor: Ryjek »

a powiedz mi jaki jest koszt takich uszczelek?
Awatar użytkownika
SCKAPE
Nałogowiec
Posty: 974
Rejestracja: sob 23 lip 2011, 16:44:28
Lokalizacja: Stockport

#11

Post autor: SCKAPE »

wczesniej mieli wystawione ceny tu:
http://www.haparts.pl
ale widze ze nie ma - wyslij i email na adres ktory podali.
senioras
Berbeć
Posty: 47
Rejestracja: ndz 26 wrz 2010, 15:58:50
Lokalizacja: Poznań

#12

Post autor: senioras »

Uszczelki to coś koło 50zł z tego co pamiętam a to całe ściąganie pokrywy to nic strasznego. :)
ODPOWIEDZ