światła

maly2883
Potrójny As
Posty: 305
Rejestracja: czw 14 lip 2011, 22:24:28
Lokalizacja: Pomorze

światła

#1

Post autor: maly2883 »

Witam jak recznie ustawic swiatła w eg3 ?
kwiatek87

#2

Post autor: kwiatek87 »

Screenshot z "Sam naprawiam".

Obrazek
mat

#3

Post autor: mat »

nie chce zakladac nowego tematu wiec doczepiam sie tu.
chodzi o dzwiek informujacy o wlaczonych swiatlach przy otwartych drzwiach, chce to zlikwidowac/wylaczyc, bo szalu dostaje gdy mi to piszczy niezaleznie od tego, ktore drzwi w samochodzie sie otworzy :furious:
mat

#4

Post autor: mat »

nikt nie wie? :dontgetit:
niuniexPL
Natchniony
Posty: 1940
Rejestracja: wt 09 sie 2011, 19:34:51

#5

Post autor: niuniexPL »

kto zostawia zapalone światła w zgaszonym samochodzie? Tak często zostawiasz samochód na postojowych? Panie, daj Pan spokój :P
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#6

Post autor: grrruby »

stary a weź zapal światła, na czuja odszukaj źródło dźwięku (głosniczek? buzzer?) lub pomóż sobie schematami i po prostu utnij odpowiednie kable :D
młody
Nałogowiec
Posty: 864
Rejestracja: pn 11 kwie 2011, 21:46:51
Lokalizacja: sosnowiec

#7

Post autor: młody »

kiedyś jeszcze będzie tego żałował :)
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#8

Post autor: grrruby »

wiem, jak mu padnie akumulator np :D padnie mu raz, drugi, trzeci i podłączy to z powortem :D
CYkada
Nałogowiec
Posty: 820
Rejestracja: sob 22 maja 2010, 22:53:50
Lokalizacja: poznan

#9

Post autor: CYkada »

po co to wywalać? przecież to jest pożyteczne, rozładujesz kilka razy akumulator to stwierdzisz to samo.
mat

#10

Post autor: mat »

nie zdażyło mi sie jeszcze zostawić zapalonych swiateł po wyjściu z auta, chodzi bardziej o to, że często kogoś podwożę i nawet jeśli wsiada/wysiada z tyłu to to cholerstwo piszczy. nie było by problemu gdyby piszczało tylko przy otwartych drzwiach kierowcy. myślałem, że może ktoś się już do tego dobierał ;) łeb rozsadza od tego dźwięku
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#11

Post autor: grrruby »

no to masz coś dokładane albo zepsute chyba ;) u mnie dźwięk nie rozsadza łba, jest naprawdę do wytrzymania i pojawia się tylko na wyłączonej stacyjce jeśli otworzę drzwi. Jeśli stacyjka jest przekręcona to mogę jechać i bez drzwi, bo i tak nic nie piszczy :P a czy przy otwartych drzwiach pasażera to jutro Ci powiem ;)
młody
Nałogowiec
Posty: 864
Rejestracja: pn 11 kwie 2011, 21:46:51
Lokalizacja: sosnowiec

#12

Post autor: młody »

mat piszczy Ci na odpalonym silniku ?
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#13

Post autor: grrruby »

ja tak zrozumiałem, bo jak często zdarza sie, ze ktoś wsiada do zgaszonego samochodu z zapalonymi światłami na tyle długo że łeb dźwiękiem rozsadza? :D

może w sedanie jest inaczej niż w hb?
młody
Nałogowiec
Posty: 864
Rejestracja: pn 11 kwie 2011, 21:46:51
Lokalizacja: sosnowiec

#14

Post autor: młody »

nie no na logike zasada działania tego systemu jest taka sama w kazdym samochodzie ... :P to ma przypominac o swiatlach przy wysiadaniu samochodu bo zgaszeniu silnika :P a kto wysiada z auta i idzie i zostawia auto na chodzie :D?
Kondraczek
Podwójny As
Posty: 244
Rejestracja: wt 03 sie 2010, 20:09:21
Lokalizacja: Bezwola/Lublin

#15

Post autor: Kondraczek »

Na mój łeb, to takie ustrojstwo powinno działać jak spełnione są 3 warunki: wyłączony zapłon, zapalone światła, otwarte drzwi kierowcy. I tak też było w każdym samochodzie w jakim do tej pory siedziałem. Skoro u Ciebie piszczy jak otwiera się jakiekolwiek drzwi to pewnie było coś majstrowane przez jakiegoś domorosłego elektryka. Proponuje nastawić ucho i wybadać, z którego miejsca dochodzi dźwięk, dobrać się do ustrojstwa i jeżeli Ci to przeszkadza to zlikwidować. Ewentualnie przełączyć tak jak powinno być.
młody pisze: a kto wysiada z auta i idzie i zostawia auto na chodzie :D ?
Ja, jak otwieram garaż :P
młody
Nałogowiec
Posty: 864
Rejestracja: pn 11 kwie 2011, 21:46:51
Lokalizacja: sosnowiec

#16

Post autor: młody »

a jak zachowuje się na wyłączonym zapłonie i po otwarciu drzwi kierowcy ?
Kondraczek pisze:Ja, jak otwieram garaż :P
to kompletnie zmienia postać rzeczy :D hehe :)
mat

#17

Post autor: mat »

piszczy przy włączonym i wyłączonym. dla rozjaśnienia: jadę z trzema pasażerami, dwoje z tyłu wysiada gdzieś tam pod blokiem po drodze, siłą rzeczy samochodu ani świateł nie gaszę, bo zaraz jadę dalej, otwierają się drzwi z tyłu i światłoprzypominacz piszczy, a nie jak w normalnym wozie, przy drzwiach kierowcy. jeszcze sprawdzę, bo nie wiem czy i przy otwartym tylko bagażniku nie będzie piszczało :huh: skąd mniej więcej wydobywa się dźwięk wiem, obawiam się, że będę musiał demontować całą deskę, by do tego dojść :(

edit: jak otworzę bagażnik na włączonych światłach to też piszczy :D
senioras
Berbeć
Posty: 47
Rejestracja: ndz 26 wrz 2010, 15:58:50
Lokalizacja: Poznań

#18

Post autor: senioras »

Wystarczy wyciągnąć 10A bezpiecznik, pod kolumną kierowniczą wg. opisu. Pozdro
niuniexPL
Natchniony
Posty: 1940
Rejestracja: wt 09 sie 2011, 19:34:51

#19

Post autor: niuniexPL »

Ja bym się cieszył z czegoś takiego, bo wiadomo że drzwi niedomknięte, macha lub bagażnik.. ;)
Awatar użytkownika
filipix
Pełnoprawny User
Posty: 69
Rejestracja: śr 23 wrz 2009, 12:46:53
Lokalizacja: Łódź

#20

Post autor: filipix »

Z tego co widze to kolega ma amerykankę sedana, a to piszczy cały czas, jak otworzysz drzwi (bez zapalonych świateł), jak właczy się zapłon, jak nie zapniesz pasów itd.
ODPOWIEDZ