Civic 2012 Honda Type-R

Dyskusje ogólne.
Kuki
Nałogowiec
Posty: 739
Rejestracja: śr 18 mar 2009, 21:36:32
Lokalizacja: Tczew

Civic 2012 Honda Type-R

#1

Post autor: Kuki »

Civic'in 2012 Honda Type-R model will have a safe new confirmed. Details belirginleşirken slowly, will be the new Type-R Honda's first turbocharged vehicle.

Honda Civic'in after announcing a new generation of sports model Type-R's in the details became clear. Developed by the Japanese tuning firm Mugen Honda Civic Type-R, Honda's first vehicle with a turbocharged engine will be.
Instead of the previous 2.0-liter naturally-aspirated engines, turbocharged 2.0-liter engine is fully compliant with Euro V emissions to be used. Turbo engine provides high torque at low rpm due to a higher gear and accelerate more quickly through the more efficient way.

6-speed manual overdrive with a 210 hp engine will be expected to be, and is expected to reach 6.5 seconds from 0 to 100. In 2013, the planned introduction of the new Honda Civic Type-R, will be sold in Britain is approximately 23.000 pounds.

Obrazek

Według mnie wygląda lepiej jak ufo...Bardzo mi się podoba! ale osiągi... może na papierze nie wyglądają imponująco, trzeba poczekać i zobaczyć jak to śmiga ;)
niuniexPL
Natchniony
Posty: 1940
Rejestracja: wt 09 sie 2011, 19:34:51

#2

Post autor: niuniexPL »

Mnie się skończyły civice podobać na 6 genie w QP ;] jak dla mnie zero sportowego wyglądu i za dużo kosmosu... ;)
wojtu
Potrójny As
Posty: 449
Rejestracja: ndz 26 paź 2008, 16:34:33
Lokalizacja: Łódź

#3

Post autor: wojtu »

Wygląda lepiej niż ufo i co wydaje mi się najlepsza informacją:
Kuki pisze:turbocharged 2.0-liter engine is fully compliant with Euro V emissions to be used
Tylko z turbo to już nie będzie to samo ;)
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#4

Post autor: Walnuts.inc »

Wińmy za to Europejskie normy emisji spalin !
Barkley

#5

Post autor: Barkley »

Mi sie podoba bardzo!
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4498
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#6

Post autor: Grzesieek »

Dla mnie Type-R skończył się tam gdzie się zaczął- 6gen.

I jeszcze ta belka skrętna z tyłu :wstyd:
Awatar użytkownika
KubaJ
Obeznany
Posty: 104
Rejestracja: pn 01 sie 2011, 08:56:12
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

#7

Post autor: KubaJ »

EP3 jeszcze było w porządku
Kodzak
Pełnoprawny User
Posty: 57
Rejestracja: śr 09 mar 2011, 23:51:55
Lokalizacja: Radziejowice/Żyr
Kontakt:

#8

Post autor: Kodzak »

niuniexPL pisze:Mnie się skończyły civice podobać na 6 genie w QP ;] jak dla mnie zero sportowego wyglądu i za dużo kosmosu... ;)
Popieram, aczkolwiek lepiej wygląda niż UFO I :)
niuniexPL
Natchniony
Posty: 1940
Rejestracja: wt 09 sie 2011, 19:34:51

#9

Post autor: niuniexPL »

To prawda, lepiej wygląda, ale nie lepiej niż nasze kochane V geny :D
Toki
Podwójny As
Posty: 295
Rejestracja: pt 11 lut 2011, 13:08:46
Lokalizacja: Lublin

#10

Post autor: Toki »

a mi sie podoba :) z wyglądu robi robote :)
Kuki
Nałogowiec
Posty: 739
Rejestracja: śr 18 mar 2009, 21:36:32
Lokalizacja: Tczew

#11

Post autor: Kuki »

od dupy strony ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#12

Post autor: ceelx »

dupa ok, ale przod ladniejszy w VIIIej jest :P
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
RastaMan81

#13

Post autor: RastaMan81 »

Grzesieek pisze:Dla mnie Type-R skończył się tam gdzie się zaczął- 6gen.
generalnie type-r zaczął sie na 6 genie... a ten ostatni podoba mi się jak każdy inny type-r.

wersje type-r maja w sobie to coś, kazda jedna. po prostu sa piekne.
Awatar użytkownika
AriN
Potrójny As
Posty: 327
Rejestracja: sob 16 gru 2006, 16:23:22
Lokalizacja: 3Miasto

#14

Post autor: AriN »

No nie powiem w Type-R-ze to jeszcze jakoś ten nowy Civic wygląda bo tak to moim zdaniem jest straszny :P I będzie Civic Type-R w wersji rodzinnej bo tylne drzwi też są :D
:D TO TRZEBA PRZEŻYĆ ŻEBY TO ZROZUMIEĆ, ŻEBY W TO UWIERZYĆ! :D
zulf
Berbeć
Posty: 43
Rejestracja: wt 29 lis 2011, 00:45:27
Lokalizacja: Rzeszów

#15

Post autor: zulf »

Lepszy niz poprzednia wersja ale jednak cos w tym wygladzie jest przekombinowane :bangin:
pyotrec90
Podwójny As
Posty: 229
Rejestracja: pt 17 kwie 2009, 17:51:38
Lokalizacja: Lublin

#16

Post autor: pyotrec90 »

Jak dla mnie to tak samo jak wcześniejsza wersja jest tak jakby "napompowany" i chodzi mi ogólnie o Civica. A nowa wersja TypeR według mnie jest na pewno ładniejsza od poprzednika ale i tak bardziej mi podchodzi nowy SI :)
Grochu
Podwójny As
Posty: 202
Rejestracja: czw 09 wrz 2010, 22:31:20
Lokalizacja: Ostrzeszów

#17

Post autor: Grochu »

ok, ludziska wyglad wyglaedm, ale te auta sa budowane zeby zapie$&!!ly.

Z czym oni wychodza? 2.0 T i 210 HP? to chyba jakis zart, przesz K20 w NA mialo 201 i konkurowalo z golfem GTI, a teraz konkurencja jest daleko w przodzie, Ford wypiszcza ponad 300 konnego focussa, alfa ma 250 km 147emke, golf ma wersje R z 270 kucami...czegos tu nie rozumiem. Przeciez inzyniezy z H powinni sie ogarnac i z 2.0T wyciagnac moim zdaniem minimum 260-280km

ten swiat schodzi na psy :/
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4498
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#18

Post autor: Grzesieek »

Grochu pisze:ok, ludziska wyglad wyglaedm, ale te auta sa budowane zeby zapie$&!!ly.

Z czym oni wychodza? 2.0 T i 210 HP? to chyba jakis zart, przesz K20 w NA mialo 201 i konkurowalo z golfem GTI, a teraz konkurencja jest daleko w przodzie, Ford wypiszcza ponad 300 konnego focussa, alfa ma 250 km 147emke, golf ma wersje R z 270 kucami...czegos tu nie rozumiem. Przeciez inzyniezy z H powinni sie ogarnac i z 2.0T wyciagnac moim zdaniem minimum 260-280km

ten swiat schodzi na psy :/
2.0T w odróżnieniu od K20 N/A będzie miało zapewne więcej niuta i będzie łatwiejsze w modyfikacjach. Podejrzewam, że inżynierowie z [H] nie wyciągnęli z tego silnika więcej mocy ze względu na kretyńsko-europejskie normy emisji spalin, które zapewne by zostały przekroczone... a może awaryjność by znacząco wzrosła? O to trzeba by ich zapytać. Golf R to inna klasa samochodu- głównie przez napęd... więc nie porównuj go do Type-R`a (tutaj można zrobić porównanie do GTI, które też dysponuje 210 konnym silnikiem). Poza tym wkurza mnie durny pogląd, że im więcej mocy tym lepiej... coś jak dzieciaki w podstawówce oceniające samochody po tym ile dany egzemplarz ma na blacie... W tym momencie chciałbym napisać, że liczą się m. in. takie kwestie jak zawieszenie... ale nie napiszę, bo je Honda także "spaprała" ładując z tyłu belkę skrętną...
Dani
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: śr 10 cze 2009, 15:57:30
Lokalizacja: Hamburg

#19

Post autor: Dani »

nie no to prawda troche ze jak dzieciaki ze szkoly oceniami ale biorac pod uwage konkurencje jetsesmy z tylu,
powiem tak mieszkajac w niemczech spora czesc moich kolegow szaleje za gti czy e-rkami no badz facusy a o audi s nie mowiac wiele razy bronilem swojej ukochanej markii ale coraz czesciej brak mi argumentow ju8z
endlich eg4
ODPOWIEDZ