Kupno

Dyskusje ogólne.
ArturM1

Kupno

#1

Post autor: ArturM1 »

Witam nie mogę się zdecydować czy kupić Hondę Hatchback'u czy coupe. Chcę kupić autko nie na dalekie trasy choć czasem się może zdarzyć do której łatwiej dostać częsci i nie wiem czy dobrze to sformułuje ale taką która by była szybsza jezeli waga ma jakieś znaczenie.
Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#2

Post autor: grrruby »

Ja ze swojej strony mogę z czystym sumieniem polecić Ci EG4 takie jak moje ;) generalnie jeśli chodzi o trasy to na wakacjach spakowałem się z moją drugą połówką i objechaliśmy nasze polskie morze ;) w sumie jechalem sam (bez zmiennika) te prawie 800km w jedną a potem w drugą stronę, więc jeśli chodzi o długie siedzenie na fotelu w H czy spakowanie się, to HB jest w zupełności wystarczający ;) fakt że musieliśmy jedną walizeczkę władować na kanapę, ale to przez instalację LPG i koło zapasowe w bagażniku :P a komfort zadowalający, chociaż gdybym wtedy miał te fotele co teraz z coupetki to pewnie jechałoby mi się przyjemniej ;) nie wiem, czy tamte są wybite, czy te są twardsze ale fotele to mały koszt i polecam ich wsadzenie do HB :P na dłuższą trasę i tak polecam jaśka pod odcinek lędźwiowy - wtedy mozesz jechać aż padniesz. Tak jak teraz robię 2 godzinną trasę dwa razy w tygodniu to nie ma potrzeby, ale jak jechaliśmy nad morze to z jaśkiem było wygodniej ;)

A jeśli chodzi o dynamikę, to zdrowe d15b2 daje radę, a jeśli przestanie Ci wystarczać to za stosunkowo niewielką kwotę robisz we własnym garażu uzupełnienie paru kabelków i zmianę kolektorka i masz d15b7 czyli to samo co w coupe ;) a HB jest lżejszy :P
Kutor

#3

Post autor: Kutor »

To ja pytanie z trochę innej beczki. Czy w HB są składane tylne fotele i czy jest szansa upchnac do niego snowabord? Jeżeli nie to czy ktoś może wie jak z bagażnikiem na dach sprawa wyglada? Sam przymierzam się do zakupu Vg a czesto woziłbym ze sobą deskę w sezonie zimowym.
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#4

Post autor: grrruby »

U mnie jest składana kanapa, myślę, że ze wsadzeniem tam snowboardu nie będzie problemu ;) nie pamiętam dokładnie którym autem, ale przewoziłem narty, chyba Hondą właśnie ;) kanapę mam dzieloną więc trzy osoby i trzy dechy by Ci spokojnie weszły na moje oko ;)
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4498
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#5

Post autor: Grzesieek »

Dokładnie, kanapę można złożyć, miejsca jest nawet sporo ;)
Ale osobiście skłaniałbym się w stronę Coupe- wg mnie lepsze prowadzenie, wydaje mi się, że wnętrze jakoś mniej trzeszczy (nie żeby w HB był z tym wielki problem) no i dyskusyjna kwestia wyglądu. Chociaż dużo też zależy od tego co i w jakim stanie trafisz- nie upieraj się na określone nadwozie.
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#6

Post autor: grrruby »

Dokładnie, coupeta też ma swoje zalety ;) chociaż nie powiem, ale parkowanie HB w większym mieście praktycznie nie stawia Ci żadnych problemów, wiadomo im większe auto tym trudniej się gdzieś wcisnąć ;) tak samo gdzieś przy ciasnych przejazdach w mieście, na ciasnych uliczkach czy parkingach ;) i z tego co zauważyłem raczej HB są tansze ;)
Kutor

#7

Post autor: Kutor »

Mi się właśnie HB bardziej podoba ;) Zwłaszcza czarne z amberkami i dokładka i gleba :P Jescze sie do tematu podepne z takim pytaniem. Jak myslicie: Ile trzeba wydac $ zeby miec juz w miare zadbany egzamplarz z silnikiem najlepiej d15b2? Zeby nie trzeba bylo duzo inwestowac w renowacje a od razu cieszyc sie jazdą. Wiem, ze troche utopijna wizja ale tak poglądowo chociaz bym sie z checią dowiedzial jakie jest Wasze zdanie.
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#8

Post autor: grrruby »

Trzeba go przede wszystkim dobrze obejrzeć ;) myslę ze za 5-6tys znajdziesz już ładną sztukę ;)
ArturM1

#9

Post autor: ArturM1 »

A jeszcze jedno tak z ciekawosci czy do prelude gen 4 weszloby 3 - 4 osoby czy to nie mozliwe?
Cichacz
Forumowy As
Posty: 170
Rejestracja: czw 01 gru 2011, 19:39:22
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#10

Post autor: Cichacz »

Dokładnie jak napisał Grzesiek , cq jakoś lepiej się prowadzi , plastiki jakoś mniej trzeszczą , a o sylwetce już nie wspominam ..
Sam bym sobie spowrotem sprawił Coupe ..
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4498
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#11

Post autor: Grzesieek »

Ceny to tak jak Gruby mówi, poniżej tej kwoty ciężko cokolwiek sensownego znaleźć, chociaż nie ma reguły.
ArturM1, bez większego problemu, wiadomo, że z tyłu miejsca jak w limuzynie nie będzie, ale ogólnie krzywdy nie ma ;)
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#12

Post autor: grrruby »

po imprezie każdemu obojętne gdzie siedzi, byle siedział :D także czy to prelude czy lincoln - będą zadowoleni :gunsmilie:

ale czemu Wy teraz nagle tah Hondy na zime kupujecie? ;) z reguły auto kupuje się na wiosne z tego co mi doradzano (zresztą pierwsze auto kupiłem właśnie w zimie i potem narzekałem że nie widziałem blachy dobrze - całe szczęście następny właściciel oglądał go w nocy i kupili :D)

BTW. poczekajcie pare miechów to moja będzie na sprzedaż i odpadną Wam jakiekolwiek remonty silnika, remonty zawieszenia, prania tapicerki czy wymiany rozrządu, bo wszystko powymieniane dokładnie i markowo ;)
ArturM1

#13

Post autor: ArturM1 »

Znaczy to głownie kumpel szuka civica gen 5 a ja prelude gen 4 i jak najszybciej chcemy kupić ponieważ chcemy wycisnać z civica najpierw z 230 kucy a pozniej z preludy a fundusze nam na to pozwalają dlatego tak pytam ;p
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#14

Post autor: grrruby »

czesto jest tak, ze poszukiwania dobrego egzemplarza trwają i po kilka miesięcy ;)

także jak chcesz zdrowe d15b2 to poczekaj do wiosny :D
ArturM1

#15

Post autor: ArturM1 »

A tak wgl najważniejsze pytanie duzo da się wyciągnąć kucy z takich hond?
Kutor

#16

Post autor: Kutor »

Ja to teraz na zimie nie kupuje tylko własnie na wiosne chce ale sobie juz forum przegladam, zeby wiedziec co i jak. Poza tym juz sie troche na Honde nakreciłem wiec tylko czekam na marzec/kwiecien zeby coś dla siebie wyhaczyć. A z ta deska pytalem dlatego, ze chcialbym zeby autko mi z 2-3lata polatało jeszcze jak juz kupie.
ArturM1

#17

Post autor: ArturM1 »

2-3 latka :D kolego ja kupuje juz na stale a się nakręcilem tez z kumplem na hanie tylko ze kazdy inna ;p
ArturM1

#18

Post autor: ArturM1 »

A i ktoś mi odpowie czy duzo kucy mozna z preludy wyciągnąć lub zmienić silnik moze lepiej ?
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#19

Post autor: grrruby »

Z preludy nie wiem, ale z d15b2 jak tu kolega wyżej pytał to powiem Ci, że wystarczająco, bo dość podatny silnik ;) W zasadzie jak szacowałem koszta, to przejście na pełny wtrysk + 2' wydech z kolkiem 4-2-1 + parówa albo cai ze stożkiem, powinno zamknąć się w tysiącu PLN jak się postarasz ;) a to już jedzie sporo lepiej od seryjnego b2 ;) no i potem masz możliwość też nie tak dużym kosztem pokombinować z z6 z tego co pamiętam i w zasadzie masz kolejny przyrost mocy. stokilkadziesiąc na pewno się da, a jak wsadzisz więcej gotówki to wiadomo że możliwości rosną wraz z kasą, ale w to już ja się nawet nie zagłębiałem :D są generalnie ludzie na forum, którzy siedzą w temacie i są też pozakładane tematy czy to tu czy na ck.pl w których masz bardzo dokładnie wszystko opisane ;) z tego co zauważyłem silniczki Hondy są bardzo podatne na modyfikacje i jest kilka projektów z super ciekawymi specyfikacjami ;) Poza tym Honda to bardzo wdzięczne autko ;)
ArturM1

#20

Post autor: ArturM1 »

Honda to jest najlepsze autko kolego :)
ODPOWIEDZ