Montaż przednich fogów - problem

barnie
Pełnoprawny User
Posty: 52
Rejestracja: sob 07 sie 2010, 21:15:23
Lokalizacja: Sierpc

Montaż przednich fogów - problem

#1

Post autor: barnie »

Posiłkując się tematem z forum dot. montażu przednich fogów ( http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showth ... .-HB-coupe. ) w 5 gen. przystąpiłem do działania :)

Na początek zdjęcie przedniego zderzaka i wycięcie wnęk pod fogi, wygląda to tak:
Obrazek

Pierwsze przymiarki siwej ramki do foga i pojawia się pierwszy problem, otóż spasowanie ramki do mocowań halogenu, nie jest zbyt dobre, trzeba trochę ponagina blaszki, (na fotce zaznaczyłem je kolorem czerwonym, chociaż ich nie widac bo są pod spodem, wkręca się w nie śruby łączące halogen z ramką) i skręcic maksymalnie śrubę, którą regulujemy świecenie halogenów (max skręcenie śruby, powoduje, że halogen świeci max wysoko - do góry), wygląda to tak:
Obrazek

Kolejna sprawa i duuuży kłopot, przystąpiłem do montażu metalowej ramki halogenu do zderzaka, niestety w żaden sposób nie pasuje w otwory montażowe... jak wiemy na początku trzeba spasowac siwą ramkę z przodu we wnękę zderzaka i gdy już się nam to uda przykręcamy ją do metalowej czarnej ramki halogenu, który jest z tyłu. Niestety, po takim spasowaniu otwory montażowe czarnej ramki i miejsca w zderzaku nijak się nie pokrywają (kolor zielony na poniższej fotce), dodatkowo cała czarna ramka pręży w górę (kolor czerwony na poniższej fotce)
Obrazek

dla porównania fotka z tematu z forum z zamontowaną czarną ramką - jak widac otwory montażowe się jakoś pokryły:
Obrazek

Na koniec podstawowe pytanie czy mam nie taką czarną ramkę, czy jest to norma przy montażu tych fogów z chińskich fabryk :confused: (chociaż moje są DEPO, a nie typowe chinole) Może po prostu trzeba te blaszki jakoś ponaginac i inaczej się nie da zamontowac :confused:
pawelvti
Berbeć
Posty: 23
Rejestracja: ndz 30 maja 2010, 19:53:32
Lokalizacja: Olsztynek

#2

Post autor: pawelvti »

Widze ze masz Depo wiec niewiem dlaczego nie pasują ja niedawno u siebie montowałem i wszystko pasiło,może zderzak to jakiś zamiennik?
barnie
Pełnoprawny User
Posty: 52
Rejestracja: sob 07 sie 2010, 21:15:23
Lokalizacja: Sierpc

#3

Post autor: barnie »

zderzak w 100% oryginał
ODPOWIEDZ