Jak wymienic walek rozrzadu?

Serce samochodu niedomaga ?
Awatar użytkownika
SCKAPE
Nałogowiec
Posty: 974
Rejestracja: sob 23 lip 2011, 16:44:28
Lokalizacja: Stockport

Jak wymienic walek rozrzadu?

#1

Post autor: SCKAPE »

Jak w temacie chce wymienic walek rozrzadu w d13b2 chce wsadzic walek z d14b1. Jasli by mi ktos mogl napisac krok po kroku jak to zrobic, czy luzy na zaworach maja byc takie same jak przy poprzednim walku, na jakich znakach ustawic kolo z tym walkiem (tak jak poprzedni?) i ewentualnie co jeszcze dobrze by bylo wymienic przy tym zabiegu.
Bede bardzo wdzieczny za pomoc :)
rychulja

#2

Post autor: rychulja »

Musisz zdjąć cala klawiaturę, z walkiem najlepiej zmień uszczelniacz , luzy zaworowe ustawiasz jak katalog mówi , załóż kolko z y7 do tego walka :), jak dokręcisz za mocno klawiaturę to przytrzesz wałek :D Rozrząd jak rozrząd musisz rozpiąć później ustawić wszystko na znaki :)

Ja ostatnio wymieniałem wałek w d13b2 na d15b2 czas to przy spokojnej robocie z 2h ;]
Awatar użytkownika
SCKAPE
Nałogowiec
Posty: 974
Rejestracja: sob 23 lip 2011, 16:44:28
Lokalizacja: Stockport

#3

Post autor: SCKAPE »

rychulja pisze:Musisz zdjąć cala klawiaturę, z walkiem najlepiej zmień uszczelniacz , luzy zaworowe ustawiasz jak katalog mówi , załóż kolko z y7 do tego walka :), jak dokręcisz za mocno klawiaturę to przytrzesz wałek :D Rozrząd jak rozrząd musisz rozpiąć później ustawić wszystko na znaki :)

Ja ostatnio wymieniałem wałek w d13b2 na d15b2 czas to przy spokojnej robocie z 2h ;]
Moze zabrzmi to nienajlepiej... ale mechanikiem nie jestem i nie wiem co to uszczelniecz.. - czy to poprostu ta uszczelka pod obudowa? - (jak tak to dobrze wymieniam i tak bo na jedna swiece mi leje), mysle jeszcze pompe wody wymienic bo nie zmienialem jak zakladalem nowy pasek i co to za kolko y7? mam kolka od d13b2 i d14b1 czy to jedno z nich..?
rychulja

#4

Post autor: rychulja »

Kolko rozrządu z silnik o symbolu d16y7, Uszczelniacz walka to simering który jest na walku od strony rozrządu żeby potem nie lalo olejem na rozrząd
Awatar użytkownika
SCKAPE
Nałogowiec
Posty: 974
Rejestracja: sob 23 lip 2011, 16:44:28
Lokalizacja: Stockport

#5

Post autor: SCKAPE »

aha rozumiem...
ale wracajac do kolka - mozesz mi powiedziec dlaczego od d16y7? co jest nie tak z tymi dwoma co wymienilem i dlaczego nie moge ich uzyc?
rychulja

#6

Post autor: rychulja »

Możesz ich użyć ale od d16y7 jest lepsze ;]
Awatar użytkownika
SCKAPE
Nałogowiec
Posty: 974
Rejestracja: sob 23 lip 2011, 16:44:28
Lokalizacja: Stockport

#7

Post autor: SCKAPE »

dlaczego?
Damios
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: ndz 02 paź 2011, 11:12:10
Lokalizacja: Lublin/Jastków

#8

Post autor: Damios »

A ja radze zlecić tą wymiane komuś kto sie na tym zna. Bo wymiana wałka to nie wymiana klocków czy świec.. A potem może nie być już tak wesoło.
Pozdro.:D
Awatar użytkownika
SCKAPE
Nałogowiec
Posty: 974
Rejestracja: sob 23 lip 2011, 16:44:28
Lokalizacja: Stockport

#9

Post autor: SCKAPE »

oto chodzi ze sie chce nauczyc i sprawia mi wiecej przyjemnosci jak sam cos zrobie, ostatnio udalo mi sie wymienic pasek rozrzadu i ustawic wszystko dobrze - zajelo mi to 11h :/ ale satysfakcja - bezcenna:)
Barkley

#10

Post autor: Barkley »

Ja myśle, że kółko od y7 wcale Ci nie jest potrzebne, bo montuje sie je pod wałek od d16z2 ,zeby byly seryjne znaki i caszy otwarcia zaworów, Moim zdanie spokojnie mozesz zalozyc pod kółko od b2 czy a1, bo podejrzewam ze walek masz od D14A1 , a nie jakiegos b1, bedziesz zadowolony po modzie.

A co do uszczelniacza, to jest to zamontowane w glowicy/na walku przy kołku, sprawa warta swieczki, chyba ,że co tydzien rozbierasz rozrzad :)
ODPOWIEDZ