baner poziomy_pasek strona_glownahistoriadane_techniczneeksploatacjaobslugawarsztatbudowamoja_hondalinki

Szukaj na stronieDomykanie szyb firmy STARMACH

Autor tekstu kielon

  1. Trzeba będzie ściągnąć tapicerkę z drzwi od kierowcy, bo tam będziemy montować cały moduł.

  2. Znajdujemy kabel czerwono/niebieski, który idzie od malej wtyczki widoczne na zdjęciu nr 1 i go przecinamy. Kabel czerwono/niebieski po przecięciu, który idzie do przełączników od szyb lutujemy z kablem od modułu koloru fioletowego od modułu 1 szyby. Pozostałą drugą część kabla, który nam pozostał po przecięciu zabezpieczamy go bezpiecznikiem 15 lub 20 (w zależności jak się zamykają szyby czy ciężko czy lekko) i połączymy go z kablem od modułu koloru niebieskiego w module 1 szyby.

  3. Z wiązki kabli, które prowadzą do przełączników szyby wyszukujemy kabel koloru niebiesko/żółty widoczny na zdjęciu nr 2 i przecinamy go. Kabel, który idzie od przełączników ten, który przecięliśmy (niebiesko/żółty) lutujemy z kablem od modułu fioletowym 2 szyby, a drugą część, która nam pozostała zabezpieczamy bezpiecznikiem 15 lub 20 i lutujemy z kablem od modułu koloru zielonego.

  4. Do kabla od modułu koloru brązowego przylutowujemy kabel idący od alarmu, który podaje impuls masy na moment lub impuls do czujnika dodatkowego z alarmu.
  5. Nie napisałem wcześniej, ale musimy dodatkowo przeprowadzić przez gniazdo w drzwiach dwa kable, ale proponuje więcej żeby później znowu nie ściągać drzwi z zawiasów (będzie wtedy możliwość podłączenia oświetlenia klamek) ja przeprowadziłem 6 dodatkowych kabli. Kabel 1 powinien być dość gruby(1.5) bo będzie on połączony z plusowym przewodem idącym bezpośrednio od akumulatora(ja go jeszcze dodatkowo zabezpieczyłem bezpiecznikiem 30.

  6. Kabel od modułu koloru pomarańczowego 1 szyby i 2 szyby oraz kabel modułu koloru czerwonego lutujemy razem z kablem plusowym idącym bezpośrednio od akumulatora.

  7. Czarny kabel od modułu lutujemy z kablem podający masę samochodu.

OPISAŁEM TAK JAK POTRAFIE SAM ZAKŁADAŁEM MODUL DOMYKANIA SZYB ZE 3 LATA TEMU I NIE ZAWIODŁO MNIE NIGDY.JEŚLI BY KTOŚ MIAŁ PROBLEMY Z ZAŁOŻENIEM TO NIECH DA CYNK ,SŁUŻE POMOCĄ A NAWET ZALOŻE PRZY PIWKU BEZ ZADNEJ OPLATY.TYLKO TAK JAK NAPISALEM MODUŁ FIRMY ""STARMACH''

Źródło: http://www.honda.slask.pl

Copyright © Honda Civic 5 gen 2008, admin, idea & graphics by Molekss
Firefox Ubuntu.pl Gimpuj.info