baner poziomy_pasek strona_glownahistoriadane_techniczneeksploatacjaobslugawarsztatbudowamoja_hondalinki

Szukaj na stronieKontrolka Rezerwy Paliwa

Autorem tekstu jest Aciulek

Po kilku nieprzyjemnych akcjach z brakiem paliwa, bo niestety mój wskaźnik trochę szfankuje, postanowiłem trochę pokombinować z kontrolka rezerwy paliwa, akurat w mojej eg3 jej nie było.

Podłączenie kontrolki o dziwo jest proste. Pierwsze co musicie zrobić to dostać się do czujnika poziomu paliwa i odpiąć brązową kość, następnie sprawdźcie czy z waszego zbiornika jest wyjście na 3 piny (kość jest przystosowana do 3 pinów), jeśli jest to podłączamy ten właśnie wolny pin, te dwa zajęte to oczywiście czujnik poziomu paliwa.

Następnie prowadzimy przewód (kolor dowolny) do zegarów, konkretnie do prawej kości. W niej jest parę wolnych miejsc, ale nas interesuje pin nr 4 licząc od lewej, można też podłączyć bezpośrednio do samej kontrolki, ale to fuszera.

Mając już zamontowany przewód we wtyczce zabieramy się za wymontowanie tarczy żeby odkryć kontrolkę, jest ona po lewo od "checka".

Potrzebny będzie do tego spirytus salicylowy i jakaś szmatka, ostrożnie szmatką wycieramy miejsce na kontrolkę (fabrycznie jest tylko zamalowane), oczywiście od tylnej strony tarczy.

Niestety po wyczyszczeniu tego miejsca będziemy mieli czyste "okienko", chyba że ktoś jest dobry z plastyki i sobie namaluje mały dystrybutor, ja zostawiłem to czyste.

Wystarczy to już tylko złożyć i cieszyć się, że już wiemy kiedy będziemy mieli rezerwę.

Poniżej schemat

Źródło: http://www.civic5g.pl

Copyright © Honda Civic 5 gen 2008, admin, idea & graphics by Molekss
Firefox Ubuntu.pl Gimpuj.info