baner poziomy_pasek strona_glownahistoriadane_techniczneeksploatacjaobslugawarsztatbudowamoja_hondalinki

Szukaj na stronieLampy a'la JDM w civicu 5gen HB HOME MADE

Autor tekstu jawiem69

Z uwagi na zainteresowanie umieszczam tutaj przepis jak wykonałem lampy a'la "JDM" w których świeci też odblask dzieki któremu nie ma przerwy między lampą w klapie i narożnikiem. Życze dobrej zabawy i nie połamania lamp.

Zaczynamy od wymontowania lampy i jej umycia (po co ma nam nasza pani zarzucać że brudzimy piekarnik).

Lampa po wymontowaniu i umyciu:

Następnie potrzebujemy piekarnika z termo obiegiem, ustawiamy jego temperaturę na 80 stopni. Wkładamy lampę do środka i czekamy około 10 minut, lampa ma być gorąca ale nie aż tak żeby nie dało się jej dotknąć, musimy mieć możliwość jej trzymania.

Lampa w piekarniku;

Nastawy mojego piekarnika podczas grzania:

Po wygrzaniu lampy przystępujemy do jej delikatnego rozklejania przy pomocy płaskiego wkrętaka, należy przygotować sobie dwa duże wkrętaki płaskie i jeden mały do odginania plastiku, na którym trzyma się „szkło”. Podczas rozklejania trzeba odcinać ciągnący się jak guma klej, robimy to przy pomocy zwykłego scyzoryka. Jak poczujemy że idzie coraz gorzej i lampa robi się zimna wkładamy ją do piekarnika żeby się podgrzała. Jeśli tego nie zrobimy lampa nam po prostu pęknie.

Rozklejona lampa:

Po rozklejeniu przestępujemy do usunięcia tego szarego plastiku na odblasku. Nie odrywamy jego na siłę ponieważ połamiemy klosz, a tego nie chcemy.

Zaślepka którą musimy usunąć:

Niezbędne narzędzia:

Zaślepkę odcinamy jak na zdjęciu poniżej.

Miejsca cięcia:

Po wykonaniu nacięć usuwamy plastik dookoła:

A następnie odcinamy środek i też go usuwamy:

Po wykonaniu tych czynności możemy jeszcze lekko oszlifować brzeg odblasku a następnie całość myjemy. Po umyciu nakładamy klosz na lampę i umieszczamy w piekarniku żeby się wszystko ładnie nagrzało. Jak lampa będzie już gorąca ściskamy mocno ale z wyczuciem całość aż wszystkie zaczepy znajdą się na swoim miejscu.

Po wszystkim nasze lampy będą wyglądać jak fabryczne a efekt podczas świecenia będzie jak na poniższym zdjęciu.

Źródło: http://honda.gda.pl/

Copyright © Honda Civic 5 gen 2008, admin, idea & graphics by Molekss
Firefox Ubuntu.pl Gimpuj.info