baner poziomy_pasek strona_glownahistoriadane_techniczneeksploatacjaobslugawarsztatbudowamoja_hondalinki

Szukaj na stronieFiltr na liście i inne zanieczyszczenia w nawiewie w D13B2

Autorem tekstu jest thommy23

Zapewne nie jeden posiadacz D13-ki, nie raz był wkurzony, kiedy po odkurzeniu wnętrza swojej Hani, włączył nawiew z którego sypało przeróżnymi śmieciami od liści poprzez płatki kwiatów i innych dziwnych rzeczy. Przedstawiam wam prosty sposób na pozbycie się tego problemu.

Potrzebny nam będzie:

  • max. 30 min. wolnego czasu
  • 2 śrubokręty, mały i średni
  • gumka recepturka
  • damskie podkolanówki sztuk jedna w kolorze czarnym (dostępne w każdym kiosku ruchu w cenie poniżej 2 zł względnie jakieś rajstopy - jak ładnie poprosimy naszą panią to na pewno coś znajdzie
  • klucz płaski 14-ka.

Gdy już wszystko mamy. Odkręcamy kluczem nr 14 wycieraczki. następnie musimy się pozbyć wszystkich zaczepów tylko ostrożnie żeby niczego nie połamać. Te przy szybie są na kołki rozporowe podważamy to czarne kółeczko aż wyjdzie, pod nim znajduje się koszyczek rozporowy (podobne jak w przypadku domowych kołków rozporowych - zasada działania taka sama). Jak mamy opanowane wyciągamy zaczepy z uszczelki tej przed akumulatorem. Teraz można ściągnąć całą listwę.

Mamy 4 śruby do odkręcenia. Nie są jakoś mocno zapieczone wiec powinno pójść bez problemu.

Po zdjęciu osłony, nad akumulatorem znajduje się prostokątny duży otwór przez który jest zasysane powietrze do nawiewu itd. to właśnie przez ten otwór wpadają z podszybia wszystkie syfy do środka. Należy ten otwór zakryć podkolanówką, pończochą itd. Można oczywiście zastosować inny materiał do zakrycia tej dziury np. siatkę. Osobiście zdecydowałem się na podkolanówkę - ponieważ ma już w sobie gumkę, jest bardzo drobna i nie przepuści najmniejszego pyłku a po trzecie jest bardzo przewiewna i nie ograniczy, zakłóci ciągu powietrza do środka.

Trochę trzeba się namęczyć z naciągnięciem pończoszki mi się trafiła w jakimś małym rozmiarze więc to może dlatego. Po naciągnięciu naszego oryginalnego filtra, możemy to jeszcze dodatkowo zabezpieczyć przed samoczynnym spadnięciem poprzez nałożenie zwykłej gumki recepturki.

Na koniec składamy wszystko w odwrotnej kolejności i możemy rozkoszować się chłodnym nawiewem bez paprochów

Źródło: http://www.hcforum.pl

Copyright © Honda Civic 5 gen 2008, admin, idea & graphics by Molekss
Firefox Ubuntu.pl Gimpuj.info