hanka gaśnie podczas jazdy i potem nie odpala z rozrusznika?

Serce samochodu niedomaga ?
PAWEL1199911
Berbeć
Posty: 35
Rejestracja: ndz 30 sty 2011, 21:00:30
Lokalizacja: Mrągowo

hanka gaśnie podczas jazdy i potem nie odpala z rozrusznika?

#1

Post autor: PAWEL1199911 »

Witam dziś oddałem moją hankę D6A9 do warsztatu bo już mi się pomysły skończyły : silnik gasł po odpaleniu jak był zimny a podczas jazdy na małych obrotach gasł jakby go zalewało i nie odpalał jedynie na zapych, przy puszczeniu pedału gazu na niskim biegu szarpał . tak się działo na benzynie i na lpg, i czasami ale nie zawsze zapalała się lampka od silnika i kod nr 9. ile mnie mogą skasować za naprawe???? i co może być zepsute??? pomóżcie :dontgetit:
Edler

#2

Post autor: Edler »

a przy rozrządzie coś majstrowane było?
PAWEL1199911
Berbeć
Posty: 35
Rejestracja: ndz 30 sty 2011, 21:00:30
Lokalizacja: Mrągowo

#3

Post autor: PAWEL1199911 »

mam ją od niedawna rozrząd był zmieniany z 20 tys km temu
mazda 323f > civic d16a9 > civic d15z1
Doniu

#4

Post autor: Doniu »

Jeśli to coś poważniejszego to mogą być kłopoty. Ja ostatnio powątpiewam w cudownych mechaników :happy:
Mam WV Jette III. Autko szarpie. Wiem że troszkę powinno bo to benzyna ale nie aż tak i nie cały czas. Z początku jeszcze silnik się wyłączał przy redukcji biegów. Byłem w kilku serwisach za ceny napraw zapłaciłem 1,5 tys. i auto dalej szarpie... przynajmniej już nie gaśnie.
Może pompa paliwowa?
Edler

#5

Post autor: Edler »

Doniu pisze:Jeśli to coś poważniejszego to mogą być kłopoty. Ja ostatnio powątpiewam w cudownych mechaników :happy:
Mam WV Jette III. Autko szarpie. Wiem że troszkę powinno bo to benzyna ale nie aż tak i nie cały czas. Z początku jeszcze silnik się wyłączał przy redukcji biegów. Byłem w kilku serwisach za ceny napraw zapłaciłem 1,5 tys. i auto dalej szarpie... przynajmniej już nie gaśnie.
Może pompa paliwowa?
jak szarpie przy zmianie biegów to obstawiałbym łożysko sprzęgła albo poduszki pod skrzynią :)
Doniu

#6

Post autor: Doniu »

Ale to możliwe żeby 3 mechaników tego nie wyczaiło? Bo ja już myślałem że każdy ten silnik do zera rozebrał. Bo chyba auta nie było z miesiąc w domu. Było wożone z zakładu do zakładu :happy:
Doniu

#7

Post autor: Doniu »

Ale to możliwe żeby 3 mechaników tego nie wyczaiło? Bo ja już myślałem że każdy ten silnik do zera rozebrał. Bo chyba auta nie było z miesiąc w domu. Było wożone z zakładu do zakładu :happy:
Edler

#8

Post autor: Edler »

a może aparat zapłonowy coś nie styka bądź też kable są już dojechane?
Mechanicy pewnie w chu** lecą bo chcą zarobić :P ja też się w sumie nie znam na samochodach ale bym obstawiał te 2 rzeczy :P
a jak jedziesz bez gazu i wciśniesz to od razu jest reakcja czy czasem przerywa i dopiero po chwili jedzie? ja miałem tak u siebie w 4genie i to było coś z aparatem zapłonowym :D ale sprzedałem auto i już ktoś inny się tym martwi :fish:
Doniu

#9

Post autor: Doniu »

no nawet jak dziś jechałem to wyraźnie widać że jak się jedzie bez gazu lub na niskich obrotach to wtedy szarpie. Ale jak dodasz gazu ponad 3 tys obrotów to już jedzie ok. A był sprawdzany rozrząd, wtryski, świece, komputer i jeszcze masa rzeczy ale nic mi nie znaleźli heh.
Edler

#10

Post autor: Edler »

To sprawdź aparat zapłonowy i kable :) od tego bym zaczął w sumie :) na moje to na 90% coś z prądem :)
Awatar użytkownika
jasiu0997
Podwójny As
Posty: 215
Rejestracja: sob 26 cze 2010, 22:32:46
Lokalizacja: Bytów

#11

Post autor: jasiu0997 »

sonda lambda. miałem podobny przypadke w ibizie 1,4

nowa sonda i pszczółka :D
klosek
Podwójny As
Posty: 239
Rejestracja: śr 11 lis 2009, 20:20:24
Lokalizacja: Żyrardów

#12

Post autor: klosek »

Aparat zapłonowy skoro nie chce odpalac na ciepłym

ale może tego byc jescze wiecej

EVC (siliczek krokowy) ,świece

I skoro gaśnie na zimnym możesz nie mieć ssania


apropo wymieniałęs w nim coś od nowosci skoro masz go od niedawna
PAWEL1199911
Berbeć
Posty: 35
Rejestracja: ndz 30 sty 2011, 21:00:30
Lokalizacja: Mrągowo

#13

Post autor: PAWEL1199911 »

Po tygodniu odebrałem hanke z warsztatu i mi powiedzieli że jest wszystko ok sprawdzili termostat , czujnik położenia przepustnicy i jeszcze jakiś. do aparatu zapłonowego nawet nie zaglądali. tylko tyle że wyjezdzili mi paliwo i rozładowali aku. musze sam dojść do tego co jest zepsute kable mam dobre kopułka też w miare ale zamówiłem drugą i zobacze czy to coś pomoże.
mazda 323f > civic d16a9 > civic d15z1
Edler

#14

Post autor: Edler »

a świecie? może przyczyna jest błaha ale nikt na to nie wpadł? wykręć i sprawdź świece :)
PAWEL1199911
Berbeć
Posty: 35
Rejestracja: ndz 30 sty 2011, 21:00:30
Lokalizacja: Mrągowo

#15

Post autor: PAWEL1199911 »

Niestety nowa kopułka nie pomogła:( i odstawiłem hanke do następnego warsztatu
mazda 323f > civic d16a9 > civic d15z1
Toki
Podwójny As
Posty: 295
Rejestracja: pt 11 lut 2011, 13:08:46
Lokalizacja: Lublin

#16

Post autor: Toki »

rozrusznik ! miałem tak samo we wczesniejszej gasł mi jak jechałem na małych obrotach np. podjeżdzałem do skrzyżowania i nie chcial palić tylko że u mnie nawet nie kręcił rozrusznik tylko pykał a u Ciebie jak to wygląda ?
PAWEL1199911
Berbeć
Posty: 35
Rejestracja: ndz 30 sty 2011, 21:00:30
Lokalizacja: Mrągowo

#17

Post autor: PAWEL1199911 »

rozrusznik kręci i to nawet dobrze
mazda 323f > civic d16a9 > civic d15z1
jasiek09
Żółtodziób
Posty: 14
Rejestracja: śr 09 gru 2009, 11:43:27
Lokalizacja: Lbn

#18

Post autor: jasiek09 »

pewnie cewka
PAWEL1199911
Berbeć
Posty: 35
Rejestracja: ndz 30 sty 2011, 21:00:30
Lokalizacja: Mrągowo

#19

Post autor: PAWEL1199911 »

Właśnie była wymieniana niedawno tak mi powiedział poprzedni właściciel. cewka=moduł zapłonowy? bo mi mówił że moduł zmieniał to to samo tak?
mazda 323f > civic d16a9 > civic d15z1
jasiek09
Żółtodziób
Posty: 14
Rejestracja: śr 09 gru 2009, 11:43:27
Lokalizacja: Lbn

#20

Post autor: jasiek09 »

nie
Zablokowany