podłączenie świateł dziennych LED

Problemy z prądem.
wiesiek39

podłączenie świateł dziennych LED

#1

Post autor: wiesiek39 »

zamontowałem LED-y dzienne w otwory na halogeny(nie mam halogenów),w zestawie jest 1 przekaźnik.Zasilam dzienne z wyjścia stacyki pozycji zapłon(po dod.bezpieczniku),przez przekaźnik (styk normalnie zamknięty).Czy mogę podać napięcie na ten przekaźnik z obwodu świateł pozycyjnych(wtedy gasną LED-y)?Przy mijania i drogowych też nie świecą.Chodzi o to żeby żaden pała się nie przyczepił później na drodze.Co koledzy o tym sądzicie?
przemasSs
Nałogowiec
Posty: 587
Rejestracja: wt 15 cze 2010, 17:07:15
Lokalizacja: Sierosławice(Kraków)

#2

Post autor: przemasSs »

wiocha :D
,,Jadą chłopaki w Japońcach,nikt Ich nie dogoni bo kręcą do końca"
Zientas
Potrójny As
Posty: 372
Rejestracja: czw 20 paź 2011, 14:02:05
Lokalizacja: Żory

#3

Post autor: Zientas »

wg mnie wiocha jak kolega wyzej napisal. może lepiej wogole niemontowac??:P
młody
Nałogowiec
Posty: 864
Rejestracja: pn 11 kwie 2011, 21:46:51
Lokalizacja: sosnowiec

#4

Post autor: młody »

kolega jak zauwazyliście nie zapytał co sądzicie o światłach dziennych, tylko zadał konkretne pytanie więc ..

wszystko to RZECZ GUSTU jak to Zientas napisał w którymś przez siebie założonym temacie :)
Kondraczek
Podwójny As
Posty: 244
Rejestracja: wt 03 sie 2010, 20:09:21
Lokalizacja: Bezwola/Lublin

#5

Post autor: Kondraczek »

Jeszcze trochę, to wszyscy zapomną, że forum nie służy tylko do wyrażania własnych opinii, ale też do pomocy :wstyd:
Jak dasz tego plusa z pozycyjnych to będzie ok zarówno pod względem działania jak i prawnym. Sąsiad jeździ z tak podłączonymi i ani żadna policja, ani nikt na przeglądzie się nie czepia.
młody
Nałogowiec
Posty: 864
Rejestracja: pn 11 kwie 2011, 21:46:51
Lokalizacja: sosnowiec

#6

Post autor: młody »

w razie kontroli takie "usterki" usuwa się na miejscu w razie czego :) ale tak jak napisał Kondraczek, będzie ok :)
andybreaks
Berbeć
Posty: 49
Rejestracja: ndz 27 mar 2011, 09:58:39
Lokalizacja: Karczew

#7

Post autor: andybreaks »

hymmmm.... tak się zastanawiam, po co kupować te diody do których trzeba robić oddzielną instalacje na ich wyłączenie podczas załączania świateł mijania jak płacąc 20zł drożej mamy odrazu taki system wbudowany (w dodatku hermetycznie zamknięty) w diody z wyjsciem własnie pod pozycje ???
ODPOWIEDZ