Brak prawego światła

Problemy z prądem.
norgig

Brak prawego światła

#1

Post autor: norgig »

Witam Panowie Elektrycy,
Mam problem. Nie świeci mi główna żarówka w prawym przednim świetle. Objaw był taki że najpierw światło mi przerywało, sprawdziłem styki przy żarówce i okazało się że gorący się "pali" na tyle że nadtopił już plastikową obudowę styku. Wymieniłem ten kawałek przewodu od takiej złączki mechanicznej do styku i poprawiłem lutowanie na samym styku. Po czym okazało się że światło świeci słabiej, po kilku dniach zaczęło przygasać aż w końcu zgasło całkiem. Sprawdzałem bezpieczniki i żarówkę i są OK. Myślałem żeby dobrać się do tych wiązek z przewodami, ale nie wiem jak się do nich zabrać. Czy są jakieś schematy połączeń? Który przewód od czego? Gdzie szukać powodu tego problemu? Dodam że pozostałe światła mi działają, czyli kierunki przód i tył, wsteczne, stopy, tył pozycyjny, przód pozycyjne, lewe mijania i lewe długie.
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#2

Post autor: ceelx »

ja mysle ze przyczyna jest w samej zarowce
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Pablitoo

#3

Post autor: Pablitoo »

spróbuj isc po kablu moze cos gdzies sie przerywa. albo wez sprey do stykow (usuwa syf, wode itd) i popsikaj na kostkach.
ceter
Pełnoprawny User
Posty: 80
Rejestracja: śr 25 lis 2009, 18:12:03
Lokalizacja: Łódź

#4

Post autor: ceter »

przyczyna moze byc zaowka, ja ostatnio mialem tak ze zarowa byla ok oba druciki wolframowe byly nieruszone, swiatlo mijania normalnie smigalo, stop niestety nie. probowales wymienic zarowke?
ODPOWIEDZ