Problem z obrotami:(

Serce samochodu niedomaga ?
drzazgol88

Problem z obrotami:(

#1

Post autor: drzazgol88 »

Witam!
Panowie posiadam Honde Civic d13b2 mam problem a wiedz dzisiaj gdy wracałem z miasta jechałem i zaczęła mi Honda przerywać myślałem że mam mało paliwa ale było jeszcze wiec nie to :!: Gdy ruszam zaczyna przerywać :-/ jak mam 3tys obrotów to jedzie , tak samo jak cofam do tyłu muszę dodawać gazu.Na małym gazie się dławi i przerywa co to możne być :?: Zapala wszystko oki tylko jak się doda gazu to czuć jak coś przerywa :dontgetit:
molekss
Podwójny As
Posty: 236
Rejestracja: wt 08 lip 2008, 11:01:39
Lokalizacja: Lubań (pomorskie)
Kontakt:

#2

Post autor: molekss »

przyczyn może być kilka - na początek świece, przewody, kopułka, zanieczyszczony zawór EACV. komp ECU wywala jakieś błędy?
drzazgol88

#3

Post autor: drzazgol88 »

Na moje to coś jakby z powietrzem :bored:
muzammil
Potrójny As
Posty: 472
Rejestracja: czw 05 cze 2008, 21:08:10
Lokalizacja: Słupsk/Gdańsk

#4

Post autor: muzammil »

molekss pisze:przyczyn może być kilka - na początek świece, przewody, kopułka, zanieczyszczony zawór EACV
potwierdzam


i przenosze
ptys23

#5

Post autor: ptys23 »

witam!

mam maly problem ze swoja hania a dokladnie z obrotami,posiadam silnik d15b2,jak jest zimny chodzi normalnie natomiast jak sie rozgrzeje zaczynaja mi falowac obroty spadaja po nizej 1000 i do gory przez caly czas na benzynie.
vidar

#6

Post autor: vidar »

ptys23: zanieczyszczony zawór EACV
Spinak

#7

Post autor: Spinak »

gdzie ten zawór jest??
molekss
Podwójny As
Posty: 236
Rejestracja: wt 08 lip 2008, 11:01:39
Lokalizacja: Lubań (pomorskie)
Kontakt:

#8

Post autor: molekss »

umek

#9

Post autor: umek »

tak z ciekawosci,,,,eacv zaczyna dzialac w jakies temperaturze?powinien chyba trybic niezaleznie od cieploty silnika,kolega mowi ze na zimnym ok ale jak sie rozgrzeje to wtedy sa problemy wiec moze to po prostu termostat.od tego tez potrafia byc warjacje.
Pecado
Natchniony
Posty: 1663
Rejestracja: pt 15 cze 2007, 20:34:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#10

Post autor: Pecado »

ja równiez mam problem z wolnymi obrotami. od jakiegos czasu wolne obroty zatrzymywały sie (na goracym silniku) ok 1000 rpm. systematycznie z dniana dzien powoli rosły. Obecnie na wolnych obrotach mam ponad 2000 rpm.

Od czego zaczac poszukiwania ? Wyczyścić krokowca ?
umek

#11

Post autor: umek »

Pecado pisze:ja równiez mam problem z wolnymi obrotami. od jakiegos czasu wolne obroty zatrzymywały sie (na goracym silniku) ok 1000 rpm. systematycznie z dniana dzien powoli rosły. Obecnie na wolnych obrotach mam ponad 2000 rpm.

Od czego zaczac poszukiwania ? Wyczyścić krokowca ?
moze termostat nie otwiera obiegu i auto chodzi ciagle na podwyzszonych obrotach?temp silnika w normie?spalanie?
Pecado
Natchniony
Posty: 1663
Rejestracja: pt 15 cze 2007, 20:34:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#12

Post autor: Pecado »

W normie, wentylator sie włacza, odpowietrzyłem tez układ,nie pomogło. Co ciekawe pomaga odłaczenie MAP sensora, ale zacisniecie podłaczonego weżyka juz nie pomaga. Zastanawiam sie czy niezczelna uszczelka pod ssakiem moze robić takie numery ?
Obejrzałem przepustnice i wyczysciłem krokowca, bez zmian.
umek

Re: Problem z obrotami:(

#13

Post autor: umek »

drzazgol88 pisze:Witam!
Panowie posiadam Honde Civic d13b2 mam problem a wiedz dzisiaj gdy wracałem z miasta jechałem i zaczęła mi Honda przerywać myślałem że mam mało paliwa ale było jeszcze wiec nie to :!: Gdy ruszam zaczyna przerywać :-/ jak mam 3tys obrotów to jedzie , tak samo jak cofam do tyłu muszę dodawać gazu.Na małym gazie się dławi i przerywa co to możne być :?: Zapala wszystko oki tylko jak się doda gazu to czuć jak coś przerywa :dontgetit:

tak sobie jeszcze raz to przeczytalem i moze zerknij na ten watek:
http://civic5g.pl/forum/viewtopic.php?t=2488

Poczytaj,porownaj.Byc moze to wina TPS-a,czujnika polozenia przepustnicy.....hmmm,w d13 jest tez TPS???Nie chce wprowadzac kolegi w blad....
ODPOWIEDZ