Woda pod nogami pasażera

Drav3n
Obeznany
Posty: 103
Rejestracja: czw 28 cze 2012, 20:27:38
Lokalizacja: Olsztyn

Woda pod nogami pasażera

#1

Post autor: Drav3n »

Czytałem już naprawdę wiele postów o podobnym temacie. Proszę zasugerujcie mi gdzie może być przeciek? Samochód ostatnio stał dwa dni na dworze, a pod nogami pasażera zrobiło się małe bajorko. Jest dokładnie na samym środku podłogi. Od razu wykluczyć mogę podłogę, nie ma dziur ani nawet rdzy. Szyberdachu brak. Czy będę zmuszony do rozebrania całej deski rozdzielczej żeby znaleźć tę przyczynę?

Proszę o sugestie, idzie wiosna i chętnie bym w końcu wyeliminował ten problem.
Keep calm and love your Civic...
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2686
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#2

Post autor: Laskosz »

Podłoga zdrowa, a jak progi ? Uszczelka drzwi jak wygląda?
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
raizzo
Obeznany
Posty: 111
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 01:05:48
Lokalizacja: Koszalin

#3

Post autor: raizzo »

Po mojemu to masz sparciałą uszczelkę pod podszybiem i przez to masz przecieki do środka.
Drav3n
Obeznany
Posty: 103
Rejestracja: czw 28 cze 2012, 20:27:38
Lokalizacja: Olsztyn

#4

Post autor: Drav3n »

Progi mam o dziwo w świetnym stanie, uszczelka drzwi tak samo. Ale co do podszybia hmmmm.... rzeczywiście jest sparciała, ale ktorędy mogłaby dostawać się woda? Przez ten wlot od nawiewu pod podszybiem?
Keep calm and love your Civic...
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2686
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#5

Post autor: Laskosz »

Odchyl dywan niech Ci ktoś leje wodą po aucie a Ty w środku obserwuj co się dzieje
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
Drav3n
Obeznany
Posty: 103
Rejestracja: czw 28 cze 2012, 20:27:38
Lokalizacja: Olsztyn

#6

Post autor: Drav3n »

Wywaliłem dywan, fotele nawet boczki z drzwi zdjąłem i siedziałem w samochodzie podczas gdy druga osoba polewała samochód. Nie zauważyłem nawet kropli - i to mnie właśnie martwi.
Keep calm and love your Civic...
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#7

Post autor: Hakier »

jeśli masz wodę tylko u pasażera to bardzo prawdopodobne że leci ci z nawiewu, weź zrób jeszcze raz tak jak robiłeś tylko niech ktoś leje po szybie auta i będziesz widział czy to to. ale pamiętaj że na ścianie grodziowej jest wygłuszenie z gąbki i jakiejś maty bitumicznej tak ze woda nie koniecznie od razu się pojawi, bo może najpierw w nią wsiąkać. bardzo możliwe że będziesz musiał wymontować schowek aby cokolwiek zobaczyć.
froscio
Pełnoprawny User
Posty: 92
Rejestracja: ndz 23 maja 2010, 18:26:55
Lokalizacja: Nakło Śląskie

#8

Post autor: froscio »

Mi woda skrapla sie na łączeniu słupka z grodzią :P po mału kapie , ale całe ori wytłumienie nasiąkło wodą
Drav3n
Obeznany
Posty: 103
Rejestracja: czw 28 cze 2012, 20:27:38
Lokalizacja: Olsztyn

#9

Post autor: Drav3n »

HakerPL1 pisze:jeśli masz wodę tylko u pasażera to bardzo prawdopodobne że leci ci z nawiewu, weź zrób jeszcze raz tak jak robiłeś tylko niech ktoś leje po szybie auta i będziesz widział czy to to. ale pamiętaj że na ścianie grodziowej jest wygłuszenie z gąbki i jakiejś maty bitumicznej tak ze woda nie koniecznie od razu się pojawi, bo może najpierw w nią wsiąkać. bardzo możliwe że będziesz musiał wymontować schowek aby cokolwiek zobaczyć.
Hmmmm..... no coś przypominam właśnie, że po zdemontowaniu wykładziny rzeczywiście była jakaś taka gąbka na ścianie grodziowej i pamiętam, że była tak mokra aż można było z niej wodę wycisnąć. Jeszcze raz sprawdzę to podszybie. A gdyby uszczelka była sparciała to czy można dostać jej zamiennik? Czy można jakoś samemu ją wykonać?
Keep calm and love your Civic...
raizzo
Obeznany
Posty: 111
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 01:05:48
Lokalizacja: Koszalin

#10

Post autor: raizzo »

Ja jak dla siebie szukałem to ciężko było z dostaniem dlatego kupiłem taką samo przylepną w Castoramie i jak do tej pory nie mam żadnego przecieku a wymieniałem ją prawie dwa lata temu.
Drav3n
Obeznany
Posty: 103
Rejestracja: czw 28 cze 2012, 20:27:38
Lokalizacja: Olsztyn

#11

Post autor: Drav3n »

Dzięki chłopaki za porady ;) gdy tylko zrobi się bardzo wiosennie zabieram się za te przecieki.
Keep calm and love your Civic...
Drav3n
Obeznany
Posty: 103
Rejestracja: czw 28 cze 2012, 20:27:38
Lokalizacja: Olsztyn

#12

Post autor: Drav3n »

Ponawiam. Dziś z ciekawości sprawdziłem czy woda leje się po ścianie grodziowej a konkretnie czy wsiąka w tą gąbkę. Wyrzuciłem dywanik, podniosłem wykładzinę i gąbkę o której mówił HakerPL1. I teraz co ciekawe - gąbka była bardzo mocno nasiąknięta wodą ale tylko w dolnej części. Wkładałem rękę najwyżej jak mogłem i tam jest bardzo suchutko. Później druga osoba grubo lała wodę z węża bodajże z pięć minut a ja trzymałem rękę pod gąbką ciągle sprawdzając czy może jej górna część zaczyna nasiąkać - i nic. Myślę, że przez 5 minut lania wody powinno coś się nasączyć. Już nie mam pomysłu co tu robić... ;/;/;/
Keep calm and love your Civic...
raizzo
Obeznany
Posty: 111
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 01:05:48
Lokalizacja: Koszalin

#13

Post autor: raizzo »

Sprawdź jeszcze czy przypadkiem nie cieknie z uszczelki przedniej szyby a w szczególności okolice gdzie szyba przylega do słupka, żeby zobaczyć czy wyciek jest z tego miejsca odchyl dywan od strony pasażera i obserwuj w okolicy komputera.
froscio
Pełnoprawny User
Posty: 92
Rejestracja: ndz 23 maja 2010, 18:26:55
Lokalizacja: Nakło Śląskie

#14

Post autor: froscio »

https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hph ... 0550_o.jpg sprawdz te miejsce , mi sie tam woda powoli skrapla w miejscach gdzie widać tą rdze
nikos872
Forumowy As
Posty: 152
Rejestracja: wt 01 maja 2012, 18:55:10
Lokalizacja: WLKP

#15

Post autor: nikos872 »

witam,mam podobny problem, tylko tyle ze leje mi sie od strony kierowcy , skrapla sie w miejscu puszki bezpieczników, leci po niej i robią sie zwarcia , ten plastki pod szybą jest luźny i bez uszczelki, ale lałem woda pod cisnieniem pod ten plastik i nic,zadnej wody ,a wystarczy ze kropi z pol dnia lub jest rosa szron itd to potem mam cała wycieraczke wody , wkurza mnie to juz na maxa, pomijajac zwarcia w aucie jest wilgoc i szyby parują, czy przyczyną moze byc ten plastik bez uszczelki? skoro leje wode w ta rynne gdzie jest mechanizm wycieraczek i nigdzie nie leci
kapie ewidentnie gdzies nad bezpiecznikami bo są całe mokre

macie jakies rady?
Niemiec płakał jak sprzedawał
raizzo
Obeznany
Posty: 111
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 01:05:48
Lokalizacja: Koszalin

#16

Post autor: raizzo »

Pisałem to już wcześniej ale napiszę jeszcze raz przyczyną cieknięcia wody może być sparciała uszczelka podszybia, uszczelka (klej) między słupkiem a przednią szybą lub miejsce, w którym ściana grodziowa łączy się z karoserią (fabrycznie to miejsce jest uszczelniane specjalną masą, która zbiegiem lat staje się nieszczelna i może powodować przeciekanie wody do wnętrza).
LechuLK
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: ndz 07 mar 2010, 16:59:03
Lokalizacja: Zielona Góra

#17

Post autor: LechuLK »

Mi woda ciekła tutaj:
Obrazek

Obrazek
Drav3n
Obeznany
Posty: 103
Rejestracja: czw 28 cze 2012, 20:27:38
Lokalizacja: Olsztyn

#18

Post autor: Drav3n »

Lechu, gdzie jest dokładnie to miejsce? I którędy woda mogła się odstawać z zewnątrz, że dotarła aż tutaj? ;>
Keep calm and love your Civic...
froscio
Pełnoprawny User
Posty: 92
Rejestracja: ndz 23 maja 2010, 18:26:55
Lokalizacja: Nakło Śląskie

#19

Post autor: froscio »

jest to łączenie elementów w których nie trudno o nieszczelność po tylu latach .
LechuLK
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: ndz 07 mar 2010, 16:59:03
Lokalizacja: Zielona Góra

#20

Post autor: LechuLK »

Ja wyjąłem deskę rozdzielczą to miałem lepszy dostęp do tego miejsca jest to nad dmuchawą, woda dostaje się głównie od podszybia. Miałem wodę też w nogach u pasażera, woda ciekła poniżej w kącie podszybia ściany grodziowej.
ODPOWIEDZ