Akumulator

Problemy z prądem.
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

Akumulator

#1

Post autor: Hakier »

Cześć
Szybkie pytanie, akumulatory Bosch są jakieś takie w miarę czy szkoda sobie dupę zawracać? Bo jutro jadę do sklepu i warto wiedzieć co kupić żeby potem się nie wkur...
Wiem ze pewnie zdublowałem temat ale rynek akumulatorów ciągle się zmienia i warto się pytać na bieżąco :)
Mela
Pełnoprawny User
Posty: 82
Rejestracja: pn 05 sie 2013, 14:47:15
Lokalizacja: Rzeszów/Sieniawa

#2

Post autor: Mela »

Kolego akumulatory BOSCHA wciąż są dobre polecam zdecydowanie,kiedyś były dobre jeszcze aku Varty ale popsuły się i to bardzo .
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2684
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#3

Post autor: Laskosz »

Wiem że nie o to pytasz ale polecam Centre. Drugi raz kupiłem taki sam tzn 45Ah 300 A i są bardzo trwałem. Kiedyś miałem yuase i był świetny ale zdecydowanie nie wartał swojej ceny.
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
GrzechuSuli
Nałogowiec
Posty: 637
Rejestracja: śr 31 sie 2011, 17:49:24
Lokalizacja: Radom/Warszawa

#4

Post autor: GrzechuSuli »

Ja mam firmy Schneider, też nie narzekam.
Moja biała perełka
viewtopic.php?t=22221
Paweł.
Nałogowiec
Posty: 921
Rejestracja: śr 22 lut 2012, 16:29:45

#5

Post autor: Paweł. »

GrzechuSuli pisze:Ja mam firmy Schneider, też nie narzekam.
Miałem Schneidera przez jakieś 5lat i do samego końca dawał radę nawet w największe mrozy ;)

A BOSCHA mam już drugą zimę, i też w mrozy po 2 tygodniach stania w nieocieplanym garażu honda odpala bez problemu, więc polecam :]
Mela
Pełnoprawny User
Posty: 82
Rejestracja: pn 05 sie 2013, 14:47:15
Lokalizacja: Rzeszów/Sieniawa

#6

Post autor: Mela »

Nie polecam Centry , miałem dwa modele Plus i Futura w obydwu przypadkach po gwarancji przestały działać ,gdzie Futura miała być taka dobra z większym prądem rozruchowym...
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#7

Post autor: Hakier »

Laskosz pisze:Wiem że nie o to pytasz ale polecam Centre
Jak najbardziej chętnie dowiem się co też polecacie :)
kamil588
Podwójny As
Posty: 254
Rejestracja: sob 27 kwie 2013, 21:12:38
Lokalizacja: Małkinia

#8

Post autor: kamil588 »

To Ci namieszam troche w głowie bo ja polecam Centre :) mam Centre plus i naprawde jestem zadowolony. A Bosha miałem w poprzednim aucie. Jednak jak miałbym teraz wybierać to wziął bym Bosha nie Centre
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#9

Post autor: Hakier »

Czyli kupujemy boscha :)
Awatar użytkownika
Grzybohun
Natchniony
Posty: 1659
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 17:45:56
Lokalizacja: ze wsi Warszawa
Wiek: 30

#10

Post autor: Grzybohun »

a ja słyszałem że warto dołożyc do oema - przetrzyma około 10-13 lat bez zająknięcia bo producent nie trzepie kasy na rynku wtórnym ;) nie wiem na 100% ile kosztuje, ale chyba w granicach 300 - może ktoś się orientuje?
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#11

Post autor: Hakier »

na pewno nie mam zamiaru jeździć hondą 10 lat :D
KamiloWKS
Potrójny As
Posty: 320
Rejestracja: śr 08 sie 2012, 19:07:49
Lokalizacja: Bydgoszcz

#12

Post autor: KamiloWKS »

Sam nie wiem lecz z tego co czytałem, to prawdopodbnie firma Yuasa jest montowana do japońskich marek typu Honda, Toyota , Nissan i akumulatory bardzo dobrze dają radę. Tutaj masz link
http://allegro.pl/akumulator-yuasa-48ah ... 94790.html
"Nigdy się nie poddawaj"
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#13

Post autor: Hakier »

negroazor pisze:To kiepski Hondziarz jestes.
Czy ja wiem czy jestem w ogóle hondziarzem, raczej mam to auto bo jest tanie, podatne na różne kombinacje i jest nawet ładne :D
Jakiegoś specjalnego przywiązania do marki czy też modelu nie mam, każda maszyna, czy to mikser, czy honda czy mercedes czy pociąg to dla mnie kupa metalu i nic więcej ;)

Lubię to auto, ale musiał bym naprawdę upaść na głowę żeby za 10 lat dalej jeździć takim samym autem :P

Szczerze mówiąc jak moje plany wypalą to hondą pojeżdżę jeszcze maksymalnie do roku, potem autko zostanie sprzedane i na tym skończy się przygoda z hondą :P
Paweł.
Nałogowiec
Posty: 921
Rejestracja: śr 22 lut 2012, 16:29:45

#14

Post autor: Paweł. »

HakerPL1 pisze:na pewno nie mam zamiaru jeździć hondą 10 lat :D

Teraz prawdziwych hondziarzy już nie ma :D Ale co tu wymagać od ludzi kupujących zajechanego civica za 2-3k, jak większość z nich sika w majty na widok prestiżowego paska b5 ;)
GrzechuSuli
Nałogowiec
Posty: 637
Rejestracja: śr 31 sie 2011, 17:49:24
Lokalizacja: Radom/Warszawa

#15

Post autor: GrzechuSuli »

Ja już tyle wje*ałem kasy w Hondzine, że napewno się jej nie pozbede, zostaje że mną do końca sucz :D
Moja biała perełka
viewtopic.php?t=22221
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#16

Post autor: ceelx »

Mela pisze:Kolego akumulatory BOSCHA wciąż są dobre polecam zdecydowanie,kiedyś były dobre jeszcze aku Varty ale popsuły się i to bardzo .
szczególnie że zjeżdzają z tej samej taśmy :D
HakerPL1 pisze:Lubię to auto, ale musiał bym naprawdę upaść na głowę żeby za 10 lat dalej jeździć takim samym autem
zamilcz już :P
pawełtkn pisze:Teraz prawdziwych hondziarzy już nie ma Ale co tu wymagać od ludzi kupujących zajechanego civica za 2-3k, jak większość z nich sika w majty na widok prestiżowego paska b5
wypraszam sobie :cyklop:
GrzechuSuli pisze:Ja już tyle wje*ałem kasy w Hondzine, że napewno się jej nie pozbede, zostaje że mną do końca sucz
dobre podejście :browarek1:

co do samego aku to weź boscha S4. miałem go przez 4-5 lat i nie raz nie dwa był głęboko rozładowany. zostawiłem sobie go na odpalanie z kabli jakbym zostawił wzmaka włączonego i rozładował przypadkiem obecny :D daje rade.
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Paweł.
Nałogowiec
Posty: 921
Rejestracja: śr 22 lut 2012, 16:29:45

#17

Post autor: Paweł. »

Nie chciałem cię Ceelx urazić :D

Ale wystarczy zobaczyć w dziale "nasze auta" jak kończą Vgeny ;)

Sorki że znowu napisałem nie na temat :]
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#18

Post autor: Hakier »

Nie no, urazić nikogo nie chciałem, ale chodzi o to że mam trochę ambitniejsze zamiary niż jazda całe życie starym civic'iem :P

I nie mam tu na myśli starego brzydkiego passata tylko coś fajnego, ale coś naradę fajnego :P Zawsze chodziła mi po głowie audi a5 i chyba w takie coś będę celował za kilka lat :D

A honda jak honda, też władowałem kupę kasy i jeszcze więcej pracy, no ale cóż, lata lecą...


ps. Ja wiem ze wy hond byście nie zamieniali nawet jakby wam dopłacali na takie coś: :P

Obrazek
Mela
Pełnoprawny User
Posty: 82
Rejestracja: pn 05 sie 2013, 14:47:15
Lokalizacja: Rzeszów/Sieniawa

#19

Post autor: Mela »

Każdy ma jakieś plany na inny samochód :) Tylko zazwyczaj cenowo nie jest porównywalny , ja zamieniłbym się na 350z albo GTR ewentualnie Impreza STi :D Sorki za off top .
Awatar użytkownika
Grzybohun
Natchniony
Posty: 1659
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 17:45:56
Lokalizacja: ze wsi Warszawa
Wiek: 30

#20

Post autor: Grzybohun »

jakbym dostał takie audi to bym sprzedał i zrobił mojej QP remoncik :D
ODPOWIEDZ