Odświeżenie lakieru nadwozia i pozbycie się rdzy

wygląd zewnętrzny, tuning wizualny itd
bartekc
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: pn 08 sie 2011, 12:42:25
Lokalizacja: xxx

Odświeżenie lakieru nadwozia i pozbycie się rdzy

#1

Post autor: bartekc »

Zabieram się powoli do odświeżenia nadwozia mojego Civica. Przyznam się, że niestety trochę się tego nazbierało. O ile reperaturki to nie problem, to mam kilka dylematów, pytań. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, wypowiedzi, rady. Proszę wziąć pod uwagę, że chcę to zrobić jak najlepiej, żeby cieszyć się ładnym kolorkiem bez rdzy przed dobre kilka sezonów. Także wszelkie sugestie jak to zabezpieczyć też będą mile widziane.

Moje pytania:
1. Czy dostanę i jeśli tak to gdzie takie wysokie reperaturki?
Obrazek

2. Jak rozwiązać problem z blachą pod czarną plastikową listwą?
Reperaturka raczej nie dosięgnie? Nowy próg też nie? Co radzicie?
Obrazek

3. Czy przy takiej rdzy na drzwiach sensowne jest ich odnawianie czy raczej wymiana na nowe bez szpachli?
Obrazek

4. To samo pytanie tyczy się przednich nadkoli. Robić, czy szukać w lepszym stanie?
Obrazek

5. Burta niestety też ma małe ogniska rdzy. W grę wchodzi robienie jej lub zakup burty z laminatu. Co o tym sądzicie? Za laminatem przemawia to, że będzie lekka i nie będzie rdzewieć, ale czy po 3-4 latach materiał nie zapadnie się do środka?
http://imageshack.us/photo/my-images/191/s0g7.jpg/

6. Maska też miała przejścia, prawdopodobnie będę ja robił. Zresztą czy w tych czasach dostałbym prostą, nie pogniecioną, zdrową maskę za rozsądne pieniądze?

7. Czy znacie jakiegoś dobrego i w miarę rozsądnego cenowo lakiernika w okolicach Koszalina?
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4498
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#2

Post autor: Grzesieek »

1. To powinna pokryć standardowa reperaturka.
2. Polecam dorobienie tego fragmentu z blachy ocynkowanej. Jak masz odrobinę zdolności manualnych to sobie poradzisz... blacharz tym bardziej.
3. Wymiana- bo po jakimś czasie i tak wychodzi rdza... trenuje to u siebie.
4. To wygląda delikatnie- szlifuj do gołej blachy, na to jakiś preparat typu Cortanin F , odpowiedni podkład i może będzie ok.
5. Walczyłbym jw. Ewentualnie laminat jak nie masz co z pieniędzmi zrobić.
6. Dostać dostaniesz, ale czy w normalnych pieniądzach- wątpię.
7. Nie.
bartekc
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: pn 08 sie 2011, 12:42:25
Lokalizacja: xxx

#3

Post autor: bartekc »

To stwierdzenie "Ewentualnie laminat jak nie masz co z pieniędzmi zrobić. " oznacza zakup tej burty czy to, że później po miesiącu dwóch więcej do tego dołożę niż to warte?
Paweł.
Nałogowiec
Posty: 921
Rejestracja: śr 22 lut 2012, 16:29:45

#4

Post autor: Paweł. »

Jak nowa burta to z laminatu, ja też pewnie będę zmieniał na taką, moja już 2razy była malowana i rdza wychodzi bo te oem burty są jakoś tak wykonane że rdza je lubi zjadać. Ale jak kupić burtę z laminatu to tylko od dobrego producenta np. od ZONER.AT, taka burta nie powinna się po jakimś czasie odkształcić.

A jak masz rdzę to wstaw reparaturki i zrób dobre zabezpieczenie antykorozyjne, bo pod tymi purchlami na 100% są dziury. Naprawa typu szpachla i szpraj to zbędny wydatkek, bo za miesiąc rdza wyjdzie.
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4498
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#5

Post autor: Grzesieek »

bartekc, miałem na myśli, że można spróbować uratować aktualną, a laminat ma praktycznie same zalety i nie mam nic przeciwko niemu.
bartekc
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: pn 08 sie 2011, 12:42:25
Lokalizacja: xxx

#6

Post autor: bartekc »

A posiada ktoś burtę z tego tematu: http://civic5g.pl/viewtopic.php?t=19983

Jak z jakością?
ODPOWIEDZ