Kupno-przerejestrowanie

Dyskusje ogólne.
Hondzia

Kupno-przerejestrowanie

#1

Post autor: Hondzia »

Witam
Kuzyn ma honde i poprostu mam pytanie jak on jeździ.
Już tłumaczę
Kupił od gościa Honde Accord,nie przejestrował jej ani nic podobnego.
jeździ na gościa dowodzie rejestracyjnym i ubezpieczeniu.
Czy jezeli policja złapię nie doczepią się do niego
Opłaty wszystkie ma do sierpnia,jedyne co wspominal co zrobił to był tylko opłatę skarbową zapłacić.
Czy mógł bym prosić by ktoś mi to wytłumaczył
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#2

Post autor: BartekGib »

Zależy na jakiego policjanta trafi. Jeden będzie zatrzyma dowód rejestracyjny i wciśnie mandat (widełki od 20,00 zł do 500,00 zł), drugi albo tylko wspomni o przerejestrowaniu i odpuści temat.

Zaglądałem już kilka razy na forumprawne.org, ale powiedzieć muszę szczerze - tak naprawdę to już h.. go wie jak to jest :bored:

Generalnie prawo mówi o mandacie i zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego. Realia pokazują zupełnie co innego ....
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Vitali
Berbeć
Posty: 36
Rejestracja: pt 04 sty 2013, 21:23:39
Lokalizacja: Krakow

#3

Post autor: Vitali »

Dokłanie, pytałem w urzędzie i powiedzieli,że tyle co policja może zabrać dowód, a sam urząd nie pretensji jeżeli przyjdziesz po pół roku. Znajomi jezdzą całe zycię na umowę,i sprzedawali tez z umowy na umowe,i jest ok
Awatar użytkownika
Maciej
Obeznany
Posty: 132
Rejestracja: ndz 04 kwie 2010, 14:41:54
Lokalizacja: Białystok

#4

Post autor: Maciej »

Normalnie, wychodzi z mieszkania, wsiada do samochodu, odpala, wrzuca luz, spuszcza ręczny i jedzie.
Nie ma w tym żadnej filozofii, po prostu przepis o przerejestrowaniu auta w przeciągu 30 dni jest nieusankcjonowany. Teoretycznie przy kontroli jak trafi na mocno upierdliwego policjanta, albo będzie zgrywał cwaniaka można znaleźć jakiś paragraf pod który to podciągną, ale szybciej meteoryt spadnie z nieba na głowę niż ktoś wystawi za takie coś mandat.
Z reguły też nie przerejestrowuje aut i z tego powodu nie miałem nigdy żadnych problemów.
Fakt faktem, skarbówkę trzeba opłacić terminowo i ubezpieczenie dobrze na siebie przepisać, żeby chociaż w ubezpieczalni burdelu nie było.
Hondzia

#5

Post autor: Hondzia »

To takie jeszcze jedno pytanie.
Jezeli kupił i dopiero w sierpniu bedzie nowe oc bo to na rok wykupione,to musi udać się do ubezpieczalni przepisac na siebie czy ci z MTU sami przysla nastepna ratę do zapłaty ale na kuzyna???
Hondzia

#6

Post autor: Hondzia »

No oki czyli po zakupie najwazniejsze iśc w ciagu 30 dni do skarbówki i ubezpieczyciela.
A jak ubezpieczenie jest do sierpnia czy bedzie musiał od dnia np.dzisiejszego opłacać składkę nową.
Awatar użytkownika
Maciej
Obeznany
Posty: 132
Rejestracja: ndz 04 kwie 2010, 14:41:54
Lokalizacja: Białystok

#7

Post autor: Maciej »

Hondzia pisze:No oki czyli po zakupie najwazniejsze iśc w ciagu 30 dni do skarbówki i ubezpieczyciela.
A jak ubezpieczenie jest do sierpnia czy bedzie musiał od dnia np.dzisiejszego opłacać składkę nową.
Na skarbówkę masz 14 dni, na ubezpieczenie 30 dni.
Hondzia

#8

Post autor: Hondzia »

No ok ok.
Czyli jemu czas juz przepadł dziś idzie to zrobić.
A co z tym ubezpieczeniem?!
Bedzie musiał od nowa opłacić?
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#9

Post autor: BartekGib »

Dobra - a ja mam pytanie z innej beki - a jak się ma sprawa nieprzerejestrowanego samochodu a przegląd takiego auta ? Jedziemy na przegląd i tam robią jakieś problemy ? Trzeba mieć ze sobą umowę czy jak ?
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Zwolin
Berbeć
Posty: 23
Rejestracja: czw 09 sie 2012, 12:32:24
Lokalizacja: Żyrardów

#10

Post autor: Zwolin »

Nic nie musisz mieć. Na przeglądzie wystarczy mieć dowód rejestracyjny, ewentualnie papiery od gazu, jeśli takowy posiadasz. Ich nie obchodzi na kogo jest samochód zarejestrowany i nie robią z tego problemów ;)
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#11

Post autor: BartekGib »

Zwolin pisze:Nic nie musisz mieć. Na przeglądzie wystarczy mieć dowód rejestracyjny, ewentualnie papiery od gazu, jeśli takowy posiadasz. Ich nie obchodzi na kogo jest samochód zarejestrowany i nie robią z tego problemów ;)
No to gitara :) Dziękóweczka.
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
chudy1992
Żółtodziób
Posty: 14
Rejestracja: sob 09 mar 2013, 15:04:32
Lokalizacja: Toruń

#12

Post autor: chudy1992 »

[quote]Przecież nie zawsze się jedzie osobiście na przegląd tylko prosi brata ciotke ojca kolege dziadka bo samemu się nie ma na to czasu to co to oznacza że by nie mógł podbić przeglądu ?.No jasne że nie ma auto być sprawne masz mieć dowód i jak napisał przedmówca ew.papiery od lpg :).
A z przerejstrowaniem jest niby na to 30dni ale jest dziura w prawie i nie ma za to kar żę nie przerejstrowałeś :).W przypadku kontroli dajesz sam dowód i oc a jak się pyta czemu nie przerejstrowany to mówisz że nie miałeś pieniedzy albo auto było w remoncie.Ja tylko jedno auto przerejstrowałem a tak to żadnego.Jednym prawie 1,5roku tak jezdziłem i zero problemu 2 razy tylko mnie zapytał czemu nieprzerejstrowany sprawdził gaśnice trójkąt czy przegląd jest legal i wsio :).A ubezpieczenie warto przepisać bo jak będzie jakaś szkoda komunikacyjna może być peoblem.Z tego co wiem jeżeli sprzedający zgłosi sprzedaż ubezpieczyciel automatycznie przesyła nowemu właścicielowi druk na którym on widnieje jeżeli oc nie zostało wypowiedziane.Nie u każdego ubezpieczyciela tak jest w PZU nie ma rekalkulacji z tego co mi wiadomo.Przepisane jest oc z poprzedniego właściciela na ciebie jezdzisz do końca a przy zawarciu nowej polisy liczą składke już na ciebie.Ogólnie wiem że pare firm ma rekalkulacje i można z butów wyskoczyć podczas wyliczenia dopłaty.Tak podczepiająć się pod temat ostatnio byłem w Pzu załatwić papierologie i tam miła pani poinformowałą mnie że jak kupie autko nim jeżdze to moge zrezygnować z oc w każdym dowolnym momencie i płace tylko za okres w którym obejmowała ochrona nie musze czekać do końca polisy oc.Czy tak żeczywiście jest jakaś nowa ustawa czy pani z pzu się po prostu pomylała?
ODPOWIEDZ