Ile litrów ma rezerwa w hondzie civic V hatchback ?

Dyskusje ogólne.
teox
Berbeć
Posty: 38
Rejestracja: sob 26 sty 2013, 12:54:02
Lokalizacja: rzeszów

Ile litrów ma rezerwa w hondzie civic V hatchback ?

#1

Post autor: teox »

Witam na wstępie przepraszam tych co uznają ze zaśmiecam forum bo wiem ze ten temat już był ale nic konkretnego z niego nie wynika. A wiec ile litrów ma rezerwa w civic V ? Po proszę o sprawdzone dane jeśli ktoś takie posiada. A także chciałem zapytać czy wszystkie civic V wyposażone były w kontrolkę rezerwy (moja jest z '93 i nic sie nie świeci ) stad tez moje pytanie.
Na zakończenie jeszcze raz chciałbym Przeprosić tych co uznają ze zaśmiecam forum ale po prostu chciałbym wiedzieć konkretnie ila ma ta rezerwa i jak z ta kontrolką.
Ostatnio zmieniony śr 19 cze 2013, 16:58:29 przez teox, łącznie zmieniany 1 raz.
bartekc
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: pn 08 sie 2011, 12:42:25
Lokalizacja: xxx

#2

Post autor: bartekc »

Z tego co mi wiadomo zależy od wersji Twojej Hondy. Znajomi z d16z6 taką kontrolkę mieli. Ja w d13b2 niestety nie mam. Słyszałem, że można to ogarnąć i jakoś podpiąć. Co do tego przy ilu litrach się zapala, niestety dokładnych danych nie mam, więc nie powiem.
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#3

Post autor: BartekGib »

Powiem tak - u mnie w D15B7 (bez kontrolki) jak wskazówka jest na czerwonej kresce przejadę jeszcze z dobre 45 km. Spalanie mojego auta w mieście 7,5 litra. Daje to równowartość. Od czerwonej kreski do początków wskazówki na literce E (Empty( mamy jakieś 3,7 litra).
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2686
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#4

Post autor: Laskosz »

Jak się ma sprawny wskaźnik paliwa to na czerwonej kresce jest 10 l w baku
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#5

Post autor: BartekGib »

laskosz480 pisze:Jak się ma sprawny wskaźnik paliwa to na czerwonej kresce jest 10 l w baku
Wątpię :flex:
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2686
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#6

Post autor: Laskosz »

bak ma 45 litrów, od czerwonej kreski do pełna wchodzi ok 35l. I to nie tylko w tej hondzie którą obecnie jeżdżę tak jest. Maksymalnie dojeżdżone paliwo miałem jak kupiłem auto weszło prawie 43l.
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#7

Post autor: BartekGib »

U mnie właśnie też - od zera do bohatera wchodzi 35 litrów. Pistolet odbija i litra może jeszcze wleję - nie więcej.
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Awatar użytkownika
DoSeR
Podwójny As
Posty: 252
Rejestracja: wt 15 lis 2011, 21:23:08
Lokalizacja: Włocławek

#8

Post autor: DoSeR »

Ja u siebie jak wskazówka dochodzi do czerwonego zrobię spokojnie jeszcze 100km. Po tych 100km jak pojadę na stację wchodzi około 41litrów. Czyli teoretycznie jeszcze około 4l w zapasie. :D
Kuba93
Żółtodziób
Posty: 10
Rejestracja: czw 27 wrz 2012, 22:48:13
Lokalizacja: Cyców

#9

Post autor: Kuba93 »

U mnie około 10 l rezerwa bo jak dojechałem do stacji to mi się dławiła a zalałem za 50 zł to nie podniósł mi się wskaźnik. Raz zalałem 45.3 l a do stacji dopchałem samochód :D
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#10

Post autor: BartekGib »

To widzę, że ja hardcorem nie jestem, bo raczej bym nie ryzykował dojechania wskazówki idealnie do litery E (Empty) :D
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
kwiatek87

#11

Post autor: kwiatek87 »

teox pisze: A także chciałem zapytać czy wszystkie civic V wyposażone były w kontrolkę rezerwy
Jak już kolega napisał, nie wszystkie posiadały. Ja wymieniłem u siebie licznik po tym jak się zepsuł na licznik z EH3 z takowa kontrolką. Niestety plug&play to nie działa, trzeba mieć właśnie czujnik czy coś w zbiorniku, który nawet jeśli się go ma, podobno lubi często być niesprawny. Na pewno żeby mieć taki "bajer" jak kontrolka rezerwy, trzeba pokombinować.
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#12

Post autor: BartekGib »

No to ja od wczoraj godziny 23 mogę Wam powiedzieć DOKŁADNIE OD CZERWONEJ KRESKI do litery E (Empty) ile jest. Wczoraj mi się w drodze do domu paliwo skończyło :D Cały dzień jazdy po mieście, dużo postojów na włączonym silniku i auto mi zdechło 2 km od domu.

Brat przyjechał i dolał mi dyszkę z kanistra. Z obliczeń jak byk wychodzi 7 litrów od czerwonej do zgaśnięcia auta.

P.S. Nigdy w życiu się to nie zdarzyło a tu nagle wpadł temat na forum a mi się kończy paliwo :)
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#13

Post autor: Hakier »

czytałem gdzieś na forum że rezerwa zapala sie przy poziomie poniżej 6,5l paliwa w baku, a jak na pusty bak zaleje za 5 dyszek to wskazówka podnosi mi się jakieś 2mm nad białą kreskę

edit:
sorry, nie białą tylko czerwoną kreskę ;)
Ostatnio zmieniony śr 13 mar 2013, 17:14:18 przez Hakier, łącznie zmieniany 1 raz.
michasxd
Obeznany
Posty: 101
Rejestracja: ndz 18 lis 2012, 15:23:47
Lokalizacja: Lubasz

#14

Post autor: michasxd »

HakerPL1 ma racje ;d Przejedziesz jakieś 50 km na tym jak już opadnie całkiem na dół . Bo jeśli wskazówka pojawi sie na czerwonym polu, to to jeszcze nie ejst rezerwa, dopiero jak calkiem opadnie wtedy licz; d

Mi juz chyba z 4 razy zdechła, ale przewaznie to pod górke, bo w lipnym miejscu jest pompa paliwa;/ i wskazówka lubi okłamywac, raz jest nizej ,raz jest wyżej ;p
" nie lubimy robić , lubimy się wozić <3 " Honda ?
Stępień
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: ndz 24 lut 2013, 23:40:35
Lokalizacja: Poznań

#15

Post autor: Stępień »

ja w swoim EG4 na rezerwie przejadę 75 km i to są odpowiednie osiągi żeby na oparach dojechać na stacje, ale staraj się tego unikać. A tak jak kolega wyżej napisał to wszystko zależy czy masz ciężką nogę w jakiej kondycji masz świece, kable, filtr powietrza bo wszystkie te elementy składają się na spalanie naszych autek :D I pamiętaj jam masz suchara w baku to każdy długi łuk jest Twoim wrogiem :D
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#16

Post autor: Hakier »

dlatego trzeba wyposażyć auto w toto ;)

http://allegro.pl/daewoo-termistor-reze ... tabsAnchor
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#17

Post autor: BartekGib »

HakerPL1 pisze:dlatego trzeba wyposażyć auto w toto ;)

http://allegro.pl/daewoo-termistor-reze ... tabsAnchor
Ale to już chyba naprawdę dla "żydzących" :D Lepiej na oparach nie jeździć.
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#18

Post autor: Hakier »

czy ja wiem? ja jednak do końca nie ufam wskazówce dlatego wolałbym mieć kontrolkę rezerwy ;)
EjDrian0
Obeznany
Posty: 110
Rejestracja: śr 14 wrz 2011, 22:26:11
Lokalizacja: Pigża City / Toruń

#19

Post autor: EjDrian0 »

HakerPL1, to jaki problem sobie zrobić ? :P

U mnie rezerwa włącza się na ok 4-5l :)
My Civic 95' HB
viewtopic.php?t=12569
MaciejWU
Forumowy As
Posty: 184
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 09:47:48
Lokalizacja: SBE

rezerwa

#20

Post autor: MaciejWU »

A nie uwazacie ze takie wyzeranie paliwa z baku ciagnie za soba rozne fusy czy cos i to moze zaszkodzic?ja ogolnie przestrzegam zeby zabradzo tej czerwonej kreski nie przeszlo.jak juz jest to zalewam i dalej.kiedys gdzies czytalem ze czerwona kreska to jakis zapas 4-7l.no wiec spokojnie mozna jeszcze pojezdzic.
Nie ważne przy czym stoisz.Ważne jak tym jeździsz.
ODPOWIEDZ