Woda w bagażniku

voyteck
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: pn 04 kwie 2011, 21:38:11
Lokalizacja: Słupsk

Woda w bagażniku

#1

Post autor: voyteck »

Na początek chciałem się przywitać, jako że to mój pierwszy post tutaj, a właścicielem Hondy jestem dopiero od paru dni :)
Więc dziś zauważyłem wodę w bagażniku :) z tego co czytałem na forum, to nic nowego i w najbliższym czasie zajmę się poszukiwaniem winnego, ale może póki co (dziś nie mam warunków) ktoś będzie miał jakiś pomysł, skąd u mnie ta woda się bierze?
Na zdjęciu jest dokładnie zaznaczone miejsce, skąd woda cieknie - spod plastiku (samochód stoi, deszcz trochę jeszcze pada), po wytarciu woda znów się zbiera w tym zagłębieniu
Obrazek
z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi
pozdrawiam
Płaciu87

#2

Post autor: Płaciu87 »

dobry post mam tak samo nie wiem właśnie co jest z tym :furious: też proszę z tego miejsca o pomoc w tej sprawie
wojtu
Potrójny As
Posty: 449
Rejestracja: ndz 26 paź 2008, 16:34:33
Lokalizacja: Łódź

#3

Post autor: wojtu »

Możliwości jak powinieneś wyczytać jest dużo, każdemu może ciec z innego miejsca.
Gdybanie nic Ci nie pomoże a tylko zamaże obraz.
Najlepiej rozbierz boczek i z kumplem/bratem/dziewczyna/mamą woda i zaczynasz polewać od dołu i przechodzisz coraz wyżej. Jak będzie rozebrane to zobaczysz miejsce gdzie leci.
Może to być kilka rzeczy, uszczelka lampy, dziura miedzy bocznym poszyciem a elementem do którego przykręcasz lampę ( u mnie to było), uszczelniane jest jakimś klejem i lubi puścić. Łączenie blach idące pod listwą na dachu, tez lubi puścić.
voyteck
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: pn 04 kwie 2011, 21:38:11
Lokalizacja: Słupsk

#4

Post autor: voyteck »

no nic, trzeba będzie przysiąść i trochę rozebrać :)
dzięki za radę, tak czy inaczej, myślałem, że może jeśli leje się z tego konkretnego punktu, to coś to komu powie (może ktoś już się z tym spotkał).
ale fakt, trochę już poczytałem i trzeba będzie się pobawić.
pzdr
bushmen1990
Pełnoprawny User
Posty: 65
Rejestracja: ndz 30 maja 2010, 18:04:08
Lokalizacja: Radlin

#5

Post autor: bushmen1990 »

mi lecialo przeez uszczelke ta co przychhoodzi na karooserie z bagaznika u gory w rogaach dalem uszczelke na slikonie i jest ok :)
Olek60

#6

Post autor: Olek60 »

nie pociesze Cię kolego, ja już z tym walczę z pół roku, ale widać chyba koniec :gunsmilie: obecnie przez to jeżdżę wydmuszką od kilku tygodni. U mnie leciało z góry poprzez spękania karoserii pewnie po przygodach wypadkowych, do tego z wnęki od prawej lampy zewnętrznej, puki co łatam silikonem ale może będzie potrzeba czegoś więcej. Rozebrane całego wnętrza trochę zajmuje więc możesz wyczuć wstępnie skąd leci inaczej, polewaj punktowo wodę np we wnękę lampy albo przy listwach, u mnie leciało ciurkiem :D. Z innych możliwości jeszcze czasem zdarza się że woda wlatuje odpowietrzeniem(ale to od innej strony niż pokazałeś) lub odpływem od szyberdachu.
CYkada
Nałogowiec
Posty: 820
Rejestracja: sob 22 maja 2010, 22:53:50
Lokalizacja: poznan

#7

Post autor: CYkada »

obstawiam pekniety spaw w runience dachowej od strony klapy tylniej, widzialem 3 civiki z takiem czyms...
voyteck
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: pn 04 kwie 2011, 21:38:11
Lokalizacja: Słupsk

#8

Post autor: voyteck »

chyba też coś z tym spawem może być, dziś jeszcze przyuważyłem (samochód stoi od dwóch dni a deszcz dziś trochę popadał) wodę od strony tego otworu na tylne pasy powyżej kanapy. także na logikę woda też od góry idzie. jak tylko trochę pogoda się poprawi trzeba będzie się zabrać za całe rozbieranie, parę typów już mam :)
póki co wszystkim dzięki za sugestie
Olek60

#9

Post autor: Olek60 »

Przygotuj się też na wnękę lampy :) trudno jest w sumie tak ocenić bo zazwyczaj woda się zbiera w tej małej wnęce w bagażniku, puki jeszcze nie robisz to wyjmij te korki co są na fotce, będzie sobie spływało co naleci ;). Tak jakby wiedzieli już przed produkcją że będzie się lało :D
voyteck
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: pn 04 kwie 2011, 21:38:11
Lokalizacja: Słupsk

#10

Post autor: voyteck »

no już wszystkim na raz się zajmę, żeby raz to zrobić a dobrze (może się uda :)
jeszcze jakby mi ktoś podpowiedział, czy te plastiki w dachowej rynience się jakoś specjalnie wyciąga?

edit: ok, pośpieszyłem się z postem, tutaj to wygląda na dobrze wytłumaczone http://civic5g.pl/viewtopic.php?t=7055
Awatar użytkownika
dj-napster
Podwójny As
Posty: 287
Rejestracja: pt 12 mar 2010, 14:03:50
Lokalizacja: Piła -> Krajenka

#11

Post autor: dj-napster »

Woda się tam zbiera tylko na postoju?
Jeśli podczas jazdy też to pewnie z nadkoli wodę wrzuca bo ruda swoje zrobiła. U mnie tak było
voyteck
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: pn 04 kwie 2011, 21:38:11
Lokalizacja: Słupsk

#12

Post autor: voyteck »

podczas jazdy też chyba, będę już po całości szukał oglądał, od rynien, lamp, tych wylotów pod zderzakami po nadkola :) mam nadzieję, że wystarczy
Olek60

#13

Post autor: Olek60 »

Nie rób tego za szybko w jeden dzień, jak uda Ci się zasilikonować to "przetestuj" trochę auto bez składania wnętrza żeby potem jeszcze raz nie rozkładać ;)
voyteck
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: pn 04 kwie 2011, 21:38:11
Lokalizacja: Słupsk

#14

Post autor: voyteck »

No na spokojnie :) jak parę dni rozebrany będzie to nikomu przeszkadzać nie będzie :)
W dachowych rynienkach i bez zdejmowania tych plastików widać małe szczeliny, to tam zacznę (szczególnie właśnie, że woda wlewa się też jak samochód tylko stoi na deszczu).
Tylko pytanie - wewnątrz rynienki też traktować silikonem czy są jakieś lepsze metody?
ODPOWIEDZ