Pomoc w doborze koloru do felg

wygląd zewnętrzny, tuning wizualny itd
Hunter
Pełnoprawny User
Posty: 93
Rejestracja: sob 14 lis 2009, 19:08:50
Lokalizacja: GKW

Pomoc w doborze koloru do felg

#1

Post autor: Hunter »

Siemaki,
Mam wypiaskowane felgi i zastanawiałam się nad malowaniem proszkowym. Jednak "kwidzyńskie centrum malowania", które proszkowo mogłoby taki zabieg wykonać, woła za samo sprowadzenie farby 180 pln, do tego dochodzi koszt malowania, nie licząc już kosztu piaskowania...Rozpoczęłam poszukiwanie lakieru, ale wybór nie jest łatwy.

Na jakimś forum wyczytałam o Solaris Silver NH-536M i KAISER SILVER NH546-M.
Mieliście może do czynienia z takimi farbami?
Czy uzyskam efekt taki, jak na poniższym zdjęciu?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/528 ... 35193.html

Obrazek

Chciałabym Was prosić o pomoc. Jeśli znacie symbol materiału do malowania, to chętnie skorzystam. Nie ma znaczenia czy do malowania proszkowego czy na mokro.

Sezon zaczyna deptać po piętach, a felgi czekają na malunek.
Czekam na jakieś sugestie. Z góry dziękuję.
Ostatnio zmieniony śr 14 kwie 2010, 11:41:26 przez Hunter, łącznie zmieniany 1 raz.
W moim pudle z kapeluszami nie ma już miejsca, biletów brak..
muzammil
Potrójny As
Posty: 472
Rejestracja: czw 05 cze 2008, 21:08:10
Lokalizacja: Słupsk/Gdańsk

#2

Post autor: muzammil »

jak chcesz zostalo mi jeszcze 1,5 l zlotego lakieru specjalnego do felg:D
Jesli chcesz inny odcien to polecam sklep Ecuacolor na ul. Kolonia Ochota w Gdansku. Dobiora, dorobia i doradza co i jak, ostatnio od nich bralem lakier do felg ale srebrny - wyszlo super.
Hunter
Pełnoprawny User
Posty: 93
Rejestracja: sob 14 lis 2009, 19:08:50
Lokalizacja: GKW

#3

Post autor: Hunter »

muzammil pisze:jak chcesz zostalo mi jeszcze 1,5 l zlotego lakieru specjalnego do felg:D
hehehe, dzięki muza, ale złoty do Twojej budy pasuje, a mi chodzi raczej o coś w stylu gun metal.
W moim pudle z kapeluszami nie ma już miejsca, biletów brak..
sven

#4

Post autor: sven »

Hunter pisze:180 pln,
za sztuke czy za kpl ? moge zalatwic ci goscia za 300pln/kpl z piaskowaniem, malowaniem ...
Jeśli chcesz moźna je ogarnąć we wełasnym zakresie , wtedy wachlarz kolorów będzie zdecydowanie większy, a i robota tańsza...
Hunter
Pełnoprawny User
Posty: 93
Rejestracja: sob 14 lis 2009, 19:08:50
Lokalizacja: GKW

#5

Post autor: Hunter »

sven pisze:za sztuke czy za kpl ?
oczywiście komplet, 180 zł to koszt sprowadzonej farby, bez malowania.

Dzięki sven za propozycję, ale sprawa wygląda obecnie tak, że felgi są wypiaskowane, a dodatkowo wczoraj zostały proszkowo pomalowane, właśnie rano je odebrałam. Pomalowane są narazie podkładem. Pozostaje mi więc zakupić, któryś z lakierów Solaris Silver NH-536M albo KAISER SILVER NH546-M.
(4 setki kosztują 80 pln i wg lakiernika wystarczają na komplet) albo kupić spray, ale narazie nie mam pojęcia jaki kolor.

Chciałabym wrócić do lcrf-owego koloru, coś w rodzaju gun metal.

Lakier będę ogarniać we własnym zakresie, poźniej tylko bezbarwny i koniec zabawy, jeśli spray, to też się ogarnie :P
W moim pudle z kapeluszami nie ma już miejsca, biletów brak..
muzammil
Potrójny As
Posty: 472
Rejestracja: czw 05 cze 2008, 21:08:10
Lokalizacja: Słupsk/Gdańsk

#6

Post autor: muzammil »

czyli bedzie malowane standardowo nie proszkowo???
Jesli tak to wybor jest naprawde spory.
Szczerze mowiac to troche mi namacilas w glowie tym gun metal/anthracite i tez od dwoch dni takiego poszukuje:D
Prawdopodobnie pojde w kolor z Mini coopera:
Obrazek

do tego chcialbym dolac odrobine zlotego aby calosc weszla w lekko brazowy odcien(tak jak te felga z lewej strony na zdjeciu):
Obrazek

Jesli chodzi o bezbarwny to jest specjlany wzmacniany wlasnie do felg, mozna go nabyc w w/w przeze mnie sklepie lakierniczym.
Hunter
Pełnoprawny User
Posty: 93
Rejestracja: sob 14 lis 2009, 19:08:50
Lokalizacja: GKW

#7

Post autor: Hunter »

muzammil pisze:czyli bedzie malowane standardowo nie proszkowo???
muza chciałabym proszkowo, bo jest trwalsze i bardziej profi, ale nie mam dostępu do tego typu farb. Jeśli ktoś miałby mi ją ściągać, to za samo zamówienie 180 zł muszę zapłacić. Dlatego nie mam chyba wyjścia i lakier będzie. Ale jeszcze szukam "proszkowej" możliwości. Mam zrobiony podkład, więc felgi nie będą się utleniać i mogą poczekać na ostateczną decyzję.

Faktycznie lakierów wybór jest, więc coś się wymyśli.

Ten lekko brązowy fajny :P. Będzie Ci pasował.

Mi się taki podobuje :)

Obrazek
W moim pudle z kapeluszami nie ma już miejsca, biletów brak..
ODPOWIEDZ