Dokładki zderzaka - temat zbiorczy

wygląd zewnętrzny, tuning wizualny itd
muzammil
Potrójny As
Posty: 472
Rejestracja: czw 05 cze 2008, 21:08:10
Lokalizacja: Słupsk/Gdańsk

Dokładki zderzaka - temat zbiorczy

#1

Post autor: muzammil »

Wszystkie pytania, zdjecia i zagadnienia zwiazane z dokladkami zderzakow umieszczamy w tym poscie. Pytamy, komentujemy oraz pokazujemy tylko w tym temacie.

Oto moja dokladka, allegro style :D

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr 10 kwie 2013, 23:15:13 przez muzammil, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
AriN
Potrójny As
Posty: 327
Rejestracja: sob 16 gru 2006, 16:23:22
Lokalizacja: 3Miasto

#2

Post autor: AriN »

Dokładka OEM VTi Arinowóz
Obrazek

Obrazek

Dokładka ze strony www.spojler.pl Biedronkowóz
Obrazek

Obrazek
:D TO TRZEBA PRZEŻYĆ ŻEBY TO ZROZUMIEĆ, ŻEBY W TO UWIERZYĆ! :D
peter22

#3

Post autor: peter22 »

wow ten ostatni to naprawde off-road : p pytanie moje to - czy dokladka od mb6 vti jakos podejdzie do eg8 bo strasznie mi sie podoba, tylko czy jest sens?

jeszcze mugen jest wypasiony :D
Awatar użytkownika
Uszy
Natchniony
Posty: 1014
Rejestracja: wt 20 maja 2008, 19:45:37
Lokalizacja: EL
Kontakt:

#4

Post autor: Uszy »

Mugen style ;)
Obrazek
sven

#5

Post autor: sven »

Z tego co wiem dokładka z MB6 podchodzi do EG3,4,5,6 EJ1,2 i na bokach pozostają małe szpary. Dokładka wykonana jest z ABS-u wieć na moje powinna dać się jakoś naciągnąć na nieco szerszy zderzak z EG8.

Tak wygląda al'a Mugen lip na moim aucie z nieco opuszczonymi bokami :
Obrazek
Inna propozycja firmy MUGEN :
Obrazek
Obrazek

SPOON Lip to już dokładka która zobowiązuje ...;)
Obrazek
i jeszcze jedno foto:
Obrazek

TYPE R
Obrazek

Back Yard Special :
Obrazek

JUN :
Obrazek

J'S RACING :
Obrazek

J'S RACING gt-wing type-2 :
Obrazek
Obrazek

INVIDIA :
Obrazek
Awatar użytkownika
AriN
Potrójny As
Posty: 327
Rejestracja: sob 16 gru 2006, 16:23:22
Lokalizacja: 3Miasto

#6

Post autor: AriN »

Inna propozycja od MUGENA
Obrazek
Obrazek
Obrazek
:D TO TRZEBA PRZEŻYĆ ŻEBY TO ZROZUMIEĆ, ŻEBY W TO UWIERZYĆ! :D
mRoZiOo

#7

Post autor: mRoZiOo »

Dokładka od 5d VTi


Obrazek

Obrazek

tutaj w czarnym macie


Obrazek

Obrazek


do HB trzeba ją mooocno naciągnąć. Jeżeli sedan ma dłuższy zderzak to wg mnie nie ma opcji ze spasowaniem tego!
kuchar

#8

Post autor: kuchar »

Skoro zadajemy pytania to mam dwa:

Rozumiem że dokładka ala'Mugen(czy jak kto woli Mugen style) taką jak ma np. Uszy była normalnie oferowana przez Mugena i jest to replika/podróba tak ?

I jeszcze pytanie co do dokładki "TypeR"....skąd jej nazwa? czy jest to dokładka robiona na wzór dokładki z jakiegoś TypeR'a (6gen. ?)
muzammil
Potrójny As
Posty: 472
Rejestracja: czw 05 cze 2008, 21:08:10
Lokalizacja: Słupsk/Gdańsk

#9

Post autor: muzammil »

Co do type r to jest tak jak mowisz natomiast nie jestem przekonany z tym mugenem bo widzialem gdzies sedana przerobionego przez mugena z OEM dokladka, innym razem z tymze wlasnie mugen lipem, wiem jedynie na pewno ze jest w ofercie mugena caly zderzak.
system87

#10

Post autor: system87 »

mam pytanie co do dokladek w qp, widzialem czasem dokladke gladka bez zadnych wlotow rozszerzajaca sie po bokach zderzaka, najczesciej byla razem z progami i doklada tylnego zderzaka, co to? jakis OEM?
biedrona
Potrójny As
Posty: 450
Rejestracja: pt 06 cze 2008, 18:10:52
Lokalizacja: Trójmiasto

#11

Post autor: biedrona »

peter22 pisze:wow ten ostatni to naprawde off-road : p
odpczepisz sie wrescie :P
system87 pisze:mam pytanie co do dokladek w qp, widzialem czasem dokladke gladka bez zadnych wlotow rozszerzajaca sie po bokach zderzaka, najczesciej byla razem z progami i doklada tylnego zderzaka, co to? jakis OEM?
Tylniego zderzaka to znam takie cos:

Obrazek
Sebi-G

#12

Post autor: Sebi-G »

A to taka znaleziona na necie:

Obrazek
Ostatnio zmieniony pt 17 kwie 2009, 13:36:06 przez Sebi-G, łącznie zmieniany 1 raz.
biedrona
Potrójny As
Posty: 450
Rejestracja: pt 06 cze 2008, 18:10:52
Lokalizacja: Trójmiasto

#13

Post autor: biedrona »

Sebi-G pisze:A to taka znaleziona na necie:

Obrazek
Z tymi lotkami bocznymi wyglada okropnie.
Sebi-G

#14

Post autor: Sebi-G »

Kwestia gustu, te "płetwy" akurat zbyt estetycznie nie wyglądają ale spełniają swoje zadanie.
kuchar

#15

Post autor: kuchar »

Sebi-G pisze:Kwestia gustu, te "płetwy" akurat zbyt estetycznie nie wyglądają ale spełniają swoje zadanie.
może i spełniają ale w jakimś przerobionym jajku na torze wyścigowym...do normalnego samochodu głupota.
Sebi-G

#16

Post autor: Sebi-G »

Wszystko zależy od przeznaczenia samochodu. Ja uwielbiam pokonywać zakręty z większymi prędkościami, a to akurat niebagatelnie pomoże docisnąć przednią oś. Wiadomo ktoś kto śmiga na 1/4 mili to raczej zbędne gdyż obniża prędkość max i przyśpieszenie, po przez większe opory powietrza.
kuchar

#17

Post autor: kuchar »

akurat do pokonywania zakrętów w "cywilnym" aucie najpierw zainwestował bym w dobre zawieszenie (nie sprężyny), opony, rozpórki, stabilizatory, zbierzność itp. jeśli już takie "duperele" to zostawiłbym je na koniec wtedy będziesz wiedział czy coś to wogóle da...

P.S imo bardzo śmiesznie by to wyglądało na seryjnym Civicu (wnioskuje to po fotkach i opisie w Twoim temacie), co innego na "rejs karze".
peter22

#18

Post autor: peter22 »

biedrona pisze:
peter22 pisze:wow ten ostatni to naprawde off-road : p
odpczepisz sie wrescie :P
system87 pisze:mam pytanie co do dokladek w qp, widzialem czasem dokladke gladka bez zadnych wlotow rozszerzajaca sie po bokach zderzaka, najczesciej byla razem z progami i doklada tylnego zderzaka, co to? jakis OEM?
Tylniego zderzaka to znam takie cos:

Obrazek
Sorry, ze sie tak uczepilem, ale wiesz co masz juz z tym zrobic :D

Ok a teraz do tematu. Pytanie tyczy sie posiadaczy dokladek od mb6 vti ; ] Jak wyglada sprawa spasowania tej dokladki do 3d/coupe ? Podoba mi sie i mysle o tym czy da sie jakos przypasowac do mojego sedana ...
biedrona
Potrójny As
Posty: 450
Rejestracja: pt 06 cze 2008, 18:10:52
Lokalizacja: Trójmiasto

#19

Post autor: biedrona »

peter22 pisze:
biedrona pisze:
peter22 pisze:wow ten ostatni to naprawde off-road : p
odpczepisz sie wrescie :P
system87 pisze:mam pytanie co do dokladek w qp, widzialem czasem dokladke gladka bez zadnych wlotow rozszerzajaca sie po bokach zderzaka, najczesciej byla razem z progami i doklada tylnego zderzaka, co to? jakis OEM?
Tylniego zderzaka to znam takie cos:

Obrazek
Sorry, ze sie tak uczepilem, ale wiesz co masz juz z tym zrobic :D

Ok a teraz do tematu. Pytanie tyczy sie posiadaczy dokladek od mb6 vti ; ] Jak wyglada sprawa spasowania tej dokladki do 3d/coupe ? Podoba mi sie i mysle o tym czy da sie jakos przypasowac do mojego sedana ...
Wiem wiem ;)
Sebi-G

#20

Post autor: Sebi-G »

kuchar pisze:akurat do pokonywania zakrętów w "cywilnym" aucie najpierw zainwestował bym w dobre zawieszenie (nie sprężyny), opony, rozpórki, stabilizatory, zbierzność itp. jeśli już takie "duperele" to zostawiłbym je na koniec wtedy będziesz wiedział czy coś to wogóle da...

P.S imo bardzo śmiesznie by to wyglądało na seryjnym Civicu (wnioskuje to po fotkach i opisie w Twoim temacie), co innego na "rejs karze".

Obrazek

akurat na tym civicu dosyć ciekawie to wygląda, nie odstają tak jak na tamtym białym. W sumie dosyć ciekawie to wygląda + dokładka od vti.
ODPOWIEDZ